Završena je veoma uspešna sezona za starčevački fudbal. Fudbaleri Borca su na kraju sezone zauzeli prvo mesto na tabeli prve JBPF  lige i od jeseni će igrati u Vojvođanskoj ligi - Istok. Igrači Borca pokazali su najviše kad je to bilo najpotrebnije.

Starčevo:

Borac - Strela 1:1;

Starčevo:

Borac - Vulturul 2:2.

U 31. kolu Borac je gostovao u Barandi ekipi Radničkog. Na ovom izuzetno teškom gostovanju, na kome se rešavalo pitanje prvaka,   Borac je pokazao najviše i zasluženo stigao do veoma vredne pobede koja je na kraju rešila pitanje prvaka i plasmana u viši rang. Sama utakmica je od starta bila veoma borbena a gostujuća ekipa je pokazala više želje za pobedom i na kraju zasluženo stigla do nje. Domaći tim je u prvih 20 minuta više napadao i u tom periodu propustio dve izizetno povoljne prilike za pogodak. U 28. minutu, posle odličnog napada gostiju, Božić je veoma dobro centrirao sa desne strane a na pravom mestu bio je Živković i rezultat je 0:1. U finišu prvog poluvremena domaćin je opasno pripretio kada je pogođena prečka gostujućeg gola a lopta je završila u korneru. U 45. minutu Božić se našao u dobroj prilici za pogodak ali je bio neprecizan i šutirao preko gola. U drugom poluvremenu Radnički je krenuo silovito ka golu Borca i takva igra im se isplatila u 60. minutu kada su stigli do izjednačenja. U 75.  minutu Borac dolazi do nove prednosti kada se odlično snašao Živković i sa svega 2-3 metra glavom pogodio prazan gol domaćina. U samom finišu utakmice, u 90. minutu, tačku na ovaj meč trećim pogotkom za goste stavlja Bajić. U nadoknadi vremena Borac je propustio još dve izuzetne prilike za pogodak preko Živkovića i Bajića. Kada je sudija utakmice odsvirao kraj usledilo je veliko slavlje igrača i navijača  Borca kojih je na ovoj utakmici bilo u velikom broju.

U 32. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Strele iz Ivanova. Viđena je  kvalitetna utakmica dva protivnika koji se dobro poznaju. U prvom poluvremenu bilo je po dve prilike za pogodak na obe strane ali su one ostale neiskorišćene. U drugom poluvremenu, na samom startu,  gosti dolaze do prednosti od 0:1. Domaća ekipa od tog momenta sve više napada i stvara prilike ali iste i promašuje. U 67. minutu Borac zasluženo stiže do izjednačenja a strelac je Bajić. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao a Borac je ovim bodom i teorijski obezbedio prvo mesto na tabeli.

U 33. kolu Borac je bio slobodan.

U poslednjem, 34.  kolu prvenstva, koje ništa nije rešavalo, spremalo se veliko slavlje na Opštinskom stadionu u Starčevu, a trener Miljan Blazović pružio je priliku mlađim igračima koji su tokom prvenstva imali manju minutažu. Na samom startu, već u 2. minutu, Borac  je poveo sa 1:0 a strelac je bio Đirković. U 10. minutu sudija je opravdano dosudio kazneni udarac za Borac a siguran sa 11 metara bio je Nenad  Mitrović. U 27. minutu Nenad Mitrović Pele izlazi iz igre i dobija veliki aplauz publike pošto mu je ovo bila oproštajna utakmica od aktivnog igranja fudbala. Do poluvremena, gosti u 35. minutu uspevaju da smanje rezultat na 2:1. Na samom startu drugog poluvremena, igrači iz Grebenca u 47. minutu stižu i  do izjednačenja. Domaća ekipa koja je igrala u podmlađenom sastavu do kraja utakmice u nekoliko navrata je pripretila ali promene rezultata nije bilo.

Po završetku utakmice, komesar za takmičenje Zoran Janović, u prisustvu gradonačelnika Pančeva Saše Pavlova, predao je pehar prvaku lige kapitenu Borca Ćirkoviću. Usledilo je veliko slavlje uz baklje i šampanjac. Sledi pauza a nova sezona u Vojvođanskoj ligi - Istok startuje polovinom avgusta.

I omladinci šampioni

I omladinci  Borca postigli su zapažen uspeh pošto su u finalu plej-ofa za prvaka južnog Banata u omladinskoj konkurenciji na svom terenu savladali  Dolinu iz Padine sa 4:2 a pobednički pehar kapitenu Borca Stefanu Krsmanoviću  predao je komesar za mlađe kategorije Zoran Kapor.