All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Serija dobrih rezultata Borca

11 jun 2018
(0 glasova)

Kako se bliži kraj prvenstva fudbaleri Borca pružaju sve bolje partije i beleže zapažene rezultate

Starčevo: Borac - BAK (Bela Crkva) 2:1

U 22 kolu Borac je gostovao u Padini ekipi Doline. U ravnopravnoj utakmici sa malo povoljnih prilika za gol, domaća ekipa je stigla do pobede uz naklonost sudije utakmice Stojana Vojnovića iz Pančeva koji je u 34. minutu poklonio domaćima kazneni udarac iz koga je Dolina povela sa 1:0. U finišu poluvremena, posle jedne dobre akcije ekipa Borca stiže do izjednačenja efektnim pogodkom Stanisavljevića. U drugom poluvremenu, u 53. minutu, sudija dosuđuje sumnjiv slobodan udarac za domaću ekipu iz kojeg Dolina postiže drugi pogodak i vodi sa 2:1. Od tog momenta Borac konstantno napada ali ne uspeva da stigne do izjednačenja.

U 23. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Jugoslavije iz Jabuke.U jednoj dosta mirnoj utakmici Borac je pružio koliko mu je trebalo i rutinski stigao do pobede od 3:1.Strelci na ovoj utakmici bili su: Božić (u 26. i 39. minutu) i Đukić (60. min.), dok su gosti jedini pogodak postigli u 76. minutu. Treba napomenuti da je gostujuća ekipa u drugom poluvremenu igrala sa dva igrača manje nakon što je sudija utakmice Katarina Petrović,   opravdano, u poslednjem minutu prvog poluvremana iste isključila iz igre.

U 24. kolu Borac je gostovao u Kačarevu ekipi Jedinstva. Od samog starta meča gostujuća ekipa imala je  inicijativu i već u prvih pet minuta propušta dve idealne prilike za pogodak. U 27. minutu domaća ekipa, posle kontre, stiže do vođstva od 1:0. Primljeni pogodak nije poremetio igru gostiju koji i dalje vrše pritisak ka golu domaćina i ubrzo u razmaku od samo sedam minuta postižu tri pogodka a strelci su bili Ivan Đirić u 31. i Marko Božić u 34. i 38. minutu. U drugom poluvremenu igralo se obostrano otvoreno i propušteno je po nekoliko prilika na obe strane ali se rezultat nije menjao tako da je ova utakmica završena s rezultatom 1:3.

U 25. kolu Starčevci su na svom terenu dočekali   Jedinstvo iz Vlajkovca. Lakše nego što se očekivalo domaćin je stigao do ubedljive pobede. Strelci na ovoj utakmici bili su: Vučić u 4, Popović u 45, Božić u 73, Čalić u 79. i Stanisavljević u 84. minutu.

U 26. kolu ekipa Borca je gostovala u Banatskom Novom Selu ekipi Sloge. Ovo je bilo  izuzetno teško i “vruće“ gostovanje. Od samog starta utakmica veoma napeta sa dosta tenzije. Od 14. minuta, nakon kornera, tim iz Starčeva dolazi do prednosti od 1:0 a strelac je Božić. Od tog momenta utakmica je postala još nervoznija u čemu su prednjačili domaći igrači. Viđena je jedna izuzetno borbena utakmica sa malo povoljnih prilika za pogodak. Sloga je stihijski napadala ali gostujući igrači su sve to veoma lako odbijali. Na samom startu drugog poluvremana domaćin je pojačao pritisak ali veoma borbeni gosti odbijaju i taj nalet Novoseljana. Propustio je Borac 2-3 izuzetne prilike za pogodak koje su otišle u nepovrat i rezultat se nije menjao do kraja utakmice.

U 27. kolu odigran je derbi u Starčevu u kome je Borac ugostio prvoplasiranu ekipu BAK-a iz Bele Crkve. Pred više od 400 gledalaca viđena je izuzetna utakmica. U 16. minutu “hladan tuš“ za domaće navijače kada gosti postižu pogodak i vode sa 0:1. Od tog momenta domaća ekipa  vrši pritisak ka golu gostiju ali nikako da dođe do prave prilike za pogodak. Gosti su se znalački branili i vrebali priliku iz kontranapada. U drugom poluvremenu domaćin je bacio sve karte na napad i takva igra im se isplatila. U 75. minutu u kaznenom prostoru gostiju srušen je kapiten Borca Marko Ćirković i sudija opravdano pokazuje na kazneni udarac koji je veoma sigurno izveo Stanisavljević  i izjednačio rezultat na 1:1. Od tog momenta domaća ekipa vrši još veći pritisak ka golu gostiju i takva igra se isplatila u sudijskoj nadoknadi kada je posle jednog centaršuta Stanisavljevića jedan gostujući irač ubacio loptu u svoju mrežu za vođstvo domaćih od 2:1 a na terenu i u publici usledilo je veliko slavlje. Samo nekoliko trenutaka kasnije sudija je odsvirao kraj utakmice a publika veoma zadovoljna viđenim na kraju je aplauzom ispratila igrače domaće ekipe.

Do kraja prvenstva preostalo je da se odigra još tri kola i borba za baraž se nastavlja do samog kraja.