Sport

FUDBAL

Limun povukao ručnu “valjku”!

GAJ: Janićijević u ''duelu'' za žuti karton

U nastavku prvenstva Borac je osvojio još devet bodova i zauzeo čelo tabele. Bilans uspeha je - 8 pobeda, jedan remi i dva poraza.

Borac - Budućnost (B.B.) 3:0

Osmo kolo igrano je 5. oktobra, a u Starčevu je gostovala brestovačka Budućnost. Starčevci u komšijskom derbiju dolaze u vođstvo već u 15. minutu - nakon dodavanja Janićijevića, Islamović postiže pogodak. Zatim se igra nekako umrtvila, sve do pred kraj utakmice kada posredstvom mobilne telefonije stiže vest da Partizan iz Gaja gubi u Novom Selu, što je značilo da je Borac sada prvi na tabeli. Ta vest kao da je dala krila igračima domaćih, pa za dva minuta postižu još dva gola; najpre u 87. minutu Gorunović sa preko 40 metara postiže evrogol, a u 88. minutu iz vrlo lepe akcije ponovo gol postiže  Islamović, za 3:0, što je i konačni rezultat utakmice.

Tempo - Borac 1:0

U devetom kolu Starčevci su gostovali u Sefkerinu. Ekipa Tempa bila je pri dnu tabele i “nije smela“ da izgubi ovu utakmicu. Domaći tim rano dolazi u vođstvo od 1:0 i to čuvaju do kraja utakmice. Borac je tokom čitave utakmice napadao i bio bolji tim na terenu, ali lopta u gol neće pa neće. Zbog nervoze Starčevci su “pazarili“ i nekoliko žutih kartona. Nakon poraza lidersku poziciju ponovo je preuzeo Partizan iz Gaja.

Borac - Radnički (Baranda) 1:0

Deseto kolo igrano je 19. oktobra. Prethodnog dana igrao se derbi kola, a Mladost iz Omoljice je pobedila Partizan iz Gaja, što je značilo da Borac pobedom preuzima prvo mesto na tabeli.

U goste je dolazila ekipa Radničkog iz Barande, novajlija u prvoj JFB ligi. Trener Starčevaca Janićijević je na mukama, ne može da računa na kompletnu odbranu što zbog povreda, što zbog žutih kartona. Ne mogu da igraju: Jovanović, Banzić, Deheljan i Janićijević, a treba pobediti vrlo dobre Baranđane.

Na terenu Borac lako dominira i pravi šanse, ali gol nikako neće, sve do 90. minuta kada ga je sama sudbina “namestila“. Najpre se mladi štoper Borca Grković povređuje i ne može da nastavi igru, trener Janićijević uvodi u igru Živkovića koji u prvom kontaktu sa loptom upućuje izvanredan centaršut pred gol gostiju, gde prvo Matijašević “razgrće“ odbranu gostiju ali je “kratak“, pa lopta stiže na drugu stativu gde je čeka kapiten Nikolić koji u stilu velikih majstora najpre prima loptu, zatim je namešta, a onda neodbranjivo “pakuje“ u gol gostiju, za 1:0. Ovaj pogodak vredeo je tri boda i prvo mesto na tabeli. Igralo se još 3 minuta, a onda se slavilo.

Za Borac su igrali: Milićev, Gorunović, Bošković, Grković, I. Arsenijević, Simanić, Nikolić, Mitrović, Komnenović, Perovanović i Islamović, u igru su ušli i Matijašević i Živković.

Partizan - Borac 0:1

Gaj: Igralište Partizana, gledalaca 150, sudija Jovanović (Kusić). Strelac Jovanović u 5.minutu za Borac. žuti kartoni: Đerđ, Banjai (Partizan), Janićijević, Perovanović (Borac). Crveni karton: Pirkov (Partizan) u 90.minutu.

Partizan: Molnar 7, Batinić 7, Đerđ 7, Uzelac 7, (Jovanović 7), Banjai 7,5, Zlatković 7, Đukić 7, Pirkov 7, Tajdić , Kanački 6,5.

Borac: Filipović 7,5, Jovanović 8, Bošković 7, Deheljan 8, Arsenijević 8,5, Janićijević 8, Nikolić 7,5, Mitrović 7, Komnenović 7,5 , (Živković -), Perovanović 7,5 , Islamović 7,5 .

Igrač utakmice:  Igor Arsenijević 8,5 (Borac).

Utakmica je opravdala epitet derbija prvenstva. U otvorenoj i vrlo kvalitetnoj utakmici gosti iz Starčeva se bolje snašli. Poveli su već u 5.minutu   nakon slobodnog udarca koji je izveo Perovanović. Lopta se odbija od prečke, najpre do Boškovića, a zatim do strelca Jovanovića koji kolenom ubacuje loptu u mrežu, za 0:1 . Ispostavilo se da je ovo i konačn rezultat utakmice. Domaćin je imao više loptu u posedu, a gosti opasnije pretili iz kontri. Beležimo i po jednu pogođenu prečku, za Starčevce Islamović pred kraj utakmice, a za Gajčane Tajdić, u prvom poluvremenu. Najbolju partiju pružio je “komandant odbrane“ Borca, Igor Arsenijević. Popularni Limn je nadigrao napadače Partizana (“Parni valjak“) ne dozvolivši im da se upišu u listu strelaca.

Pobeda za vrh tabele, a treba napomenuti i da je domaća publika bila izuzetno nervozna, pa je u jednom momentu pomoćni sudija zatražio prekid, zbog nedoličnog ponašanja publike.

ISLAMOVIĆ: Golgeter u akciji

Rođen je 10. aprila 1981. godine u Pančevu, živi u Banatskom Brestovcu. Visok je  185cm, težak 95kg.

Počeo je da igra fudbal vrlo rano i prošao skoro sve fudbalske škole u pančevačkom Dinamu. A igrao je za mnoge klubove u okruženju: Mladost iz Vojlovice, pančevački Dinamo (u 2. ligi), BSK iz Bavaništa (Vojvođanska premijer-liga), Radnik sa Starog Tamiša (Vojvođanska premijer-liga), Mladost iz Omoljice, Budućnost iz B. Brestovca, Slogu iz Banatskog Novog Sela i sada za Borac iz Starčeva. Poslednjih  nekoliko godina, igrajući za klubove u prvoj JFB ligi, sa svakim je na kraju bio šampion i golgeter lige. Siguran je da to može da uradi i sada sa Borcem. Kaže, Borac ima potencijal, ima dobre igrače, dobrog trenera, a i uprava odbora funkcioniše dobro.

Uglavnom igra kao napadač (centarfor) mada misli da može da bude i veznjak, ali uglavnom svi od njega očekuju golove. U fudbalskoj karijeri najviše je naučio od trenera Stevana Mojsilovića dok je bio u Dinamu. (Mojsilović je kasnije bio trener šampionske ekipe beogradskog Obilića).

Kad bi bio u situaciji da promeni nešto u Borcu, doveo bi još dva igrača na nekim pozicijama, a recept za uspešnog fudbalera je, kako tvrdi Islamović,  90% rad i 10% talenat. Mladim fudbalerima savetuje da budu uporni i strpljivi.

Čitaocima SN poručuje: dođite na stadion i budite navijač Borca i uživajte u čarima najvažnije sporedne stvari na svetu.

Z. S.

ODBOJKA

Počelo prvoligaško takmičenje, nastavljen Kup

Jedini starčevački prvoligaš OK Borac - Petrohemija posle dvomesečnih priprema krenuo je u novu sezonu i borbu za što bolji plasman u eliti. Iako je tim  pretrpeo neznatne promene u igračkom kadru, igrači koji su prošle sezone obezbedili plasman u elitno društvo biće i ove godine nosioci igre. Angažovan je i novi stručni štab za ovu sezonu. Za prvog trenera postavljen je Dragan Kobiljski, bivši igrać beogradskog Partizana (osvajač Kupa SRJ), Budućnosti iz Podgorice i Ajaccia iz Francuske. Kobiljski se posle dugogodišnje igračke karijere u zemlji i inostranstvu po prvi put našao u ulozi trenera. Za njegovog pomoćnika postavljen je Vojislav Pavlović, bivši prvi trener kluba, koji je ovu ekipu i uveo u Super ligu, dok će poslove statističara obavljati Darko Dobreskov.

Jedan od igrača iz prošlogodišnje postave, Aleksandar Karišik, otišao je u Požarevac, a u klub je stiglo pojačanje od trojice igrača - dva srednja blokera i jednog primača. Boje Borca Petrohemije u ovoj sezoni braniće srednji blokeri: Slobodan Krljić, rođen 1984. godine, visok 199 cm i bivši reprezentativac i igrač Buducnosti , Anđelko Dangubić, rođen 1983. godine, visok 2 metra i 5 centimetara i primač, dvadesetpetogodišnji Rado Spasojević, visok 194 cm. Pored novih igrača na odbojkaškim terenima nastupaće i igrači, koji su izneli prethodnu sezonu i odveli Borac u Super ligu, predvođeni kapitenom Darkom Tomićem:  Marko Simijonović, Vladimir Knežević, Nenad Kovačević, Davor Milošević, Nikola Radanović, Dušan Stevović, Miroslav Farkaš, Blažo Janjušević i Bojan Poznić.

Prvu takmičarsku utakmicu naši odbojkaši su odigrali u nedelju 19. oktobra protiv Partizana u Beogradu i poraženi su sa 3:1, ali nisu razočarali. Za bolje rezultate potrebno je još malo vremena kako bi se i novajlije uklopile u tim .

Nakon te utakmice usledila je Kup utakmica u sredu  22. oktobra protiv Spartaka iz Subotice, koju su naši igrači rutinski odradili i pobedili sa 3:0. Ova pobeda obezbedila je plasman među 8 najboljih klubova Srbije. Sledeća prvenstvena utakmica je u subotu 25. oktobra protiv kraljevačke Ribnice i to je idealna prilika da publika dođe u Halu sportova “Strelište“ i pruži  podršku timu. Već sutradan u nedelju 26. oktobra biće odigrana prijateljska utakmica sa podgoričkom Budućnosti, koju predvodi savezni selektor Igor Kolakovic. Ova utakmica biće i podsećanje na brojne sportske borbe sa nekada  velikim rivalom u Prvoj ligi, ali i prijateljima iz Crne Gore, koji su do nedavno nastupali u zajedničkoj ligi Srbije i Crne Gore.

Kako bi ispratili sve zahteve i troškove, koji nisu mali u okviru takmičenja u Njiener Stadtishe ligi, uprava kluba uspela je da  za narednu sezonu obezbedi generalno sponzorstvo sa kompanijom  “HIP -Petrohemija“ a.d. Pančevo, tako da će se klub u ovoj sezoni zvati OK “BORAC - Petrohemija“. Naravno uz klub i dalje ostaje sponzor, koji prati starčevačke odbojkaše godinama unazad - “Progres“  Starčevo, kao i sponzori koji će svoje firme reklamirati i u direktnim TV prenosima. Prvi prenos na Radio-televiziji Srbije bić sredinom novembra, kada će se u V kolu Super lige sastati domaćin Borac-Petrohemija i Mladi radnik iz Požarevca.

S. Jović

Poslednja vest

U drugom kolu prvoligaškog takmičenja OK Borac je izgubio na domaćem terenu od kraljevačke Ribnice rezultatom 3:0 (26:24; 28:26; 25:23).