All for Joomla All for Webmasters

Mlade nade starčevačkog fudbala

12 May 2021

Fudbalski klub Borac u svojoj školi fudbala ima oko 60 igrača raspoređenih u četiri kategorije

            Pored omladinca, pionira i petlića u FK-u Borac postoji i mala škola fudbala. Sve stručne poslove oko ove škole, kao i pomenutih kategorija mladih fudbalera obavljaju četiri trenera: Milan Matić, Boško Đorđević i Miljan Blazović su treneri igrača, dok je  Ivan Lapić trener golmana svih uzrasta.

            Uprava kluba na čelu sa predsednikom, Igorom Matijaševićem, obezbeđuje deci  učešće u takmičenjima u ligama pod okriljem Fudbalskog saveza Pančevo, gde deca iz godine u godinu beleže dobre rezultate. Iako rezultati u mlađim kategorijama trebaju biti u drugom planu, ne prođe sezona da se u klupske prostorije ne unese barem neki pehar. Trenutno se u prostorijama našeg kluba nalazi pedesetak pehara koje su osvojile mlađe selekcije u proteklih desetak godina. Omladinska selekcija je u prethodnih nekoliko godina osvojila čak tri puta prvenstvo na području južnog Banata. Pored toga su četiri puta bili vicešampioni u tom rangu takmičenja. Pioniri su prvenstvo našeg regiona osvojili dva puta dok je najmlađa selekcija osvojila najviše pehara i medalja na takmičenjima koji se odvijaju pod okriljem Fudbalskog saveza Pančevo. Najmlađe selekcije su učestvovale i postigle izuzetne rezultate i na mnogobrojnim turnirima.

            Treba posebno istaći da je trenutno generacija igrača 2004. godište,  osvojivši u Pančevu “SOS Ligu budućih šampiona“, ostvarila učešće na finalnom državnom prvenstvu, gde su se više dana na Zlatiboru nadmetali sa svojim vršnjacima iz cele naše zemlje.  

            Zbog ovih rezultata Uprava kluba je, od 31. marta ove godine, uvela novinu da, pored omladinske selekcije, besplatno treniraju i članovi pionirske selekcije. Pored toga vodeći ljudi našeg kluba će u narednom periodu obezbediti mesečne karte za decu koja pohađaju srednje škole u Pančevu, kao i za igrače svih selekcija koji ne žive u Starčevu, a treniraju u našem klubu. Tim ljudi koji vode klub obezbeđuju odlične uslove za rad omladinske škole, a sve u cilju pomoći roditeljima da se deca povuku sa ulice i okrenu zdravom načinu života.

P. Stanković

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…