Sport

FUDBAL

Serija neočekivanih rezultata Borca

Gužva na terenu: Borac - Dinamo

Fudbaleri Borca posle uspešnog starta, napravili su niz od nekoliko loših utakmica. U oktobru je odigrano četiri utakmice, a osvojena su svega tri boda, a nije zabeležena ni jedna pobeda! Ostvarena su tri nerešena rezultata, uz jedan poraz. Imajući u vidu da su bar tri protivnika bila iz redova slabijih ekipa, ovaj podatak još više zabrinjava.

Evo i rezultata:

8. kolo: Oblić (N. Kneževac) - Borac 1:1

9. kolo: Borac - Spartak (Debeljača) 1:1

10. kolo: Vojvodina (N. M.) - Borac    5:1

11. kolo: Borac - Dinamo (Pančevo)  1:1

U osmom kolu Borac je gostovao u Novom Kneževcu ekipi Oblića. Domaćin je na toj utakmici imao terensku inicijativu, ali su fudbaleri Borca pokazali požrtvbovanje u igri za svaku loptu. Ekipa Oblića povela je u 19. minutu posle kornera i greške Starčevaca u odbrani. Starčevci su preko Garčevića izjednačili u 35. minutu a nakon greške golmana domaćih.U drugom poluvremenu domaći su propustili nekoliko prilika, a najveću u 71. minutu kada su promašili jedanaesterac.

U 9. kolu Borac je na svom terenu dočekao Spartak iz Debeljače. Veću 4. minutu bilo je 1:0 za Starčevce, nakon opravdano dosuđenog penala. Siguran sa bele tačke bio je Marko Perovanović. Do kraja poluvremena domaći tim je stvarao šanse koje nije koristio, a utisak je da sudija u 45. minutu nije svirao čist penal za Borac nakon starta nad Radetom Makarunom. U drugom poluvremenu prikazana je slabija igra, mada je bilo prilika na obe strane. U 85. minutu gosti stižu do izjednačenja, a u 90. minutu poništen je pogodak za Borac zbog faula nad golmanom koji je samo slabi sudija Stojanović video!

U naredni meč Borac je putovao u Novo Miloševo desetkovan, što zbog žutih kartona, što zbog povreda i bolesti igrača, pa se od ovog susreta nije moglo mnogo ni očeklivati. Domaći su poveli u 29. minutu, da bi Borac uspeo da izjednači preko Makaruna iz udarca sa bele tačke. U samom finišu prvog poluvremena domaći postižu pogodak, a zatim i ostaju s igračem manje! Činilo se tada da će Borac smoći snage da i iz ovog susreta izađe neporažen, no ređale su se šanse koje gosti iz Starčeva nisu realizovali a najpovoljniju je propustio Uroš Živković koji je u 70. minutu prebacio prazan gol sa 3-4 metra. Kazna je ubrzo stigla u vidu autogola Parojčića za 3:1 za domaće a u samom finišu, iz kontri, Borac prima još dva gola, za ukupnih 5:1 za Vojvodinu.

U 11. kolu odigran je lokalni derbi između Boraca i pančevačkog Dinama. Pred oko 500 gledalaca odigrana je prava prvenstvena, borbena i do samog kraja neizvesna utakmica.Borac je u prvom poluvremenu imao inicijativu i nekoliko povoljnih prilika, a jednu je uspeo da iskoristi Marko Ćirković u 26. minutu. Treba pomenuti da je poništen i jedan gol domaćina, zbog navodnog ofsajda. U drugom poluvremenu, u 50. minutu, u šesnaestercu Dinama srušen je igrač Borca Marjan Spasić, ali je pištaljka sudije Dramićanina ostala nema. U 55. minutu došlo je do gužve na sredini terena, posle jednog prekršaja, ali brzom intervencijom readara i policije, strasti su se smirile. Isključeni su igrač Borca Saša Jovanović i igrač Dinama Bojan Andonovski, dok su po dva igrača s obe steane dobili žute kartone.

U nastavku utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, Borac je čuvao rezultat od 1:0, a gosti su pokušavali da izjednače, što im je i uspelo u 88. minutu. Borac je imao još jednu priliku u 90. minutu preko Radivojeva, ali je dobri golman gostiju uspešno intervenisao, tako da je rezultat ostao 1:1.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je da se odigra još četiri meča:

12. kolo: 31. oktobar: Borac - Bačka 1901 (Subotica)

13. kolo: 6. novembar: Bačka (Pačir) - Borac

14. kolo: 14. novembar: Borac - Zadrugar (Lazarevo)

15. kolo: 20. novembar: Radnički (Bajmok) – Borac

POSLEDNJA VEST

Na sastanku Upravnog odbora FK-a Borac, prihvaćena je ostavka trenera Gojka Janićijevića. U nedelju u 12. kolu Borac će voditi Miljan Blazović, a očekuje se vrlo brzo i imenovanje novog šefa stručnog štaba starčevačkog ligaša.

Konferencija klubova Vojvođanske lige

Konferencija fudbalskih klubova Vojvođanske lige, grupe Istok održana je 7. oktobra u prostorijama Mesne zajednice Starčevo. Fudbalski klub Borac polako ali sigurno grabi krupnim koracima napred. Agilni ljudi ovog kluba i čelni ljudi Mesne zajednice Starčevo organizovali su konferenciju predstavnika fubalskih klubova Vojvođanske lige, grupe Istok. Pored predstavnika klubova konferenciji su prisustvovali Dušan Tomić, generalni sekretar Fudbalskog saveza Vojvodine, Petar Andrejić pokrajinski poslanik i Nikola Damnjanović, član gradskog veća zadužen za sport i omladinu. Razgovaralo se o regularnosti dosadašnjeg takmičenja, i na sve ono što utiče na fudbalske klubove ovog ranga.

Prisutnima se obratio i Nikola Damnjanović istakavši da se nada da će zajedničkim snagama podići nivo fudbala u gradu na čelu sa ekipom Borca. Isto tako poželeo je Starčevcima dobre sportske rezultate u nastavku prvenstva i ulazak u viši rang takmičenja. Dušan Tomić je pohvalio dosadašnji razvoj fubala u Starčevu i rekao:

- Meni je drago što sam danas bio u Starčevu, još više imam utisak da fudbal neće zamreti u opštini Pančevo. Radnik je istupio iz takmičenja, a Dinamo je u teškim problemima. Borac je svetlo u tunelu, a stadion je fantastičan objekat. Starčevo je mesto sa 10 hiljada stanovnika, njegova fudbalska perspektiva mislim da postoji. Čim se ova infrastruktura dovede do kraja, s obzirom na broj stanovnika i dece, mislim da će tu biti fudbala. Lično sam se oduševio što sam to video u Starčevu, baš u opštini Pančevo u kojoj se u fudbal najmanje ulaže, pa možda i u celoj Vojvodini, rekao je Dušan Tomić, generalni sekretzar FSV.

TV PA

KOŠARKA

Borac treći

Mlađi pioniri Borca 1999. godište, započeli su takmičenje u kvalitetnoj ligi Srbije. Prvu utakmicu 26. septembra igrali su kući i tom prilikom ugostili ekipu Mladosti iz Omoljice. U ovoj utakmici Starčevci su se pokazali u izuzetno lošem izdanju. U igri ništa nije funkcionisalo, od odbrane, do napada i promašenih šuteva za 2 poena, tako da komšije ovaj susret dobijaju u svoju korist, rezultatom 38:20. Nakon lošeg početka sledi briljantna partija mališana Borca, koji naredne četiri utakmice dobijaju u svoju korist: 3. oktobra Starčevci su gostovali pančevčkoj ekipi Tamiš, gde su od samog početka poveli, tako da je rezultat posle prve četvrtine bio 8:5 za naše momke. U drugoj četvrtini Starčevci dodaju gas i uz fenomenalnu odbranu ne dopuštaju protivniku da postigne poen i završavaju četvrtinu rezultatom 23:0. Do kraja utakmice šansu da zaigraju su dobili svi sa klupe i na kraju je Borac slavio sa 56:29. Zatim, 14.oktobra u Starčevu je ugošćena ekipa Basket Ko iz Kovina. U ovoj utakmici Borac od samog početka dolazi u vođstvo koje zadržava tokom čitave utakmice. Odlučujuća četvrtina u ovoj utakmici je bila druga, koju je Borac dobio sa 20:0, a krajnji rezulat je glasio 41:28. Dana 17. oktobra Borac gostuje pančevačkom Dinamu i tom prilikom su dokazali još jednom da se u Starčevu igra kvalitetna košarka. Pobedili su domaćina rezultatom 49:37. Na kraju, 24.oktobra  u goste je došla ekipa Kris-Kros 2 iz Pančeva. Pošto je ovo ekipa na začelju tabele, ovo je bila prilika da se svoj deci koja treniraju pruži prilika da zaigraju. Rezultat ove utakmice na kraju je glasio 64:29 za Borac, gde je ekipu do pobede vodio najmlađi igrač Milutin Vidić, 2004. godište, koji je zadobio simpatije svih prisutnih u sali.

Nastavlja se humanitarna akcija za Aleksu

Dana 5. decembra u Hali sportova u Pančevu sa početkom 19 sati održaće se takmičenje u MMA i K1 profesionalnim  mečevima. Publika će imati priliku da vidi borbe kakve se sada samo gledaju samo preko malih ekrana. Borbe će biti profesionalnog karaktera, bez zaštitne opreme takmičara, a učešće će uzeti jedni od najboljih greplera i udarača u MMA sportu kod nas. Borbe u MMA će trajati dva puta po 5 minuta, a u disciplini K1 - tri puta po 2 minuta. Učešće na takmičenju će uzeti i dve dame, a biće i tri super-fajt borbe i jedna borba večeri. Učestvovaće i borci iz Starčeva, Dalibor Milutinović i Vladimir Jovanović. Kupivinom karata publika će pomoći lečenje maloga Alekse Staniškovića koji ima oštećenje vida i kome je pomoć neophodna. Pozivaju se svi ljubitelji sporta i dobre borbe, ali i ljudi sa velikim srcem koji bi pomogli malom dečaku, da svojim prisustvom uveličaju ovaj događaj.

D. Džakić

Šah

Učenici naše Škole učestvovali su na ekipnom takmičenju osnovnih škola u šahu koje je održano u Pančevu u subotu, 25. septembra  ove godine.

Za našu Školu takmičili su se: Mihajlo Gavrančić, 6. razred, koji je postigao pet pobeda, Nikola Rančić, 5. razred, Dragana Jović, 6. razred i Jovana Cvetković, 2. razred, koja je bila najmlađi takmičar.

Na prvenstvu je učestvovalo osam ekipa. Naša ekipa je zauzela četvrto mesto sa tri pobede, tri poraza i jednim remijem. Osvojila je 12 bodova, jedan bod manje od treće plasirane ekipe, što predstavlja odličan uspeh s obzirom da su bili najmlađa ekipa na takmičenju.