Sport

FUDBAL

Još jedna uspešna sezona Borca

Pred utakmicu sa Bačkom iz Pačira

Fudbaleri Borca završili su još jednu sezonu i to veoma uspešno. Istini za volju, u prolećnom delu prvenstva Borac je na svom terenu savladao sve protivnike, dok je na gostovanjima uglavnom gubio, osvojivši samo jedan bod i to protiv ekipe BAK-a iz Bele Crkve.

Borac - Kozara 4:0

U 28. kolu Borac je odigrao izuzetno tešku utakmicu protiv dobre ekipe Bačke iz Pačira koja se bori za opstanak. Na toj utakmici gosti su stvorili nekoliko izglednih prilika, a li je golman domaćih Milićev branio na zavidnom nivou pa je mreža Starčevaca ostala netaknuta. Međutim, u drugom poluvremenu domaći su krenuli agresivnije pa je Borac i iskoristio jednu od svojih prilika i to u 65. minutu nakon ispravno dosuđenog kaznenog udarca a strelac je bio Perovanović. Pobeda Borca bila je zaslužena.

U 30. kolu odigrana je jedna lepa utakmica na stadionu Borca. U otvorenoj igri, uz mnoštvo prilika, Borac i Obilić iz Novog Kneževca postigli su ukupno osam golova. Borac je pobedio sa 5:3 a dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Marijan Spasić, pojačanje Borca u zimskom periodu, koji je bio i igrač utakmice.

U poslednjem kolu Borac je deklasirao goste iz Banatskog Velikog Sela, tim Kozare sa 4:0 (2:0).

FK Borac je ostvario zacrtani cilj a to je opstanak u debitantskoj sezoni u Vojvođanskoj ligi - istok. Opravdano je priznanje koje je starčevački tim dobio od Sportskog saveza Pančeva za sportski podvig godine za 2009. što je ujedno i kandidatura za istu nagradu za 2010. godinu. Realno govoreći, fudbaleri su borbenošću i kolektivnom igrom napravili veliki uspeh.

Zbog reorganizacije i zbog sunovrata klubova iz višeg ranga a sa ovog područja, preti opasnost da iz VFL istok  ispadne trećina klubova! Fudbaleri Borca su sve brige oko opstanka rešili još u prethodnih nekoliko kola pa su mirno ušli u završnicu prvenstva. Fudbaleri i uprava kluba su na ovaj način demantovali mnoge lokalne “stručnjake“ koji su Starčevcima prognozirali ekspresni povratak u niži rang takmičenja. Treba pomenuti da su Starčevci savladali sve protivnike iz vrha tabele i uz malo više sreće i korektnije suđenje na gostujućim terenima, mogli su da se nađu u samom vrhu tabele.

Bez obzira na sve muke i probleme, Borac je opravdao poverenje mnogobrojne publike koja je redovno dolazila na novoizgrađene tribine, kao i Kluba prijatelja Borca, koji su bili 12 igrač starčevačkog ligaša.

Počela Letnja liga seniora

KK Borac je u prvoj utakmici Letnje regionalne lige gostovao u Sakulama gde je ubedljivo slavio s rezultatom 60:29. Utakmica je rešena već u prvoj četvrtini (20:2) a dalje je “posao“ rutinski odrađen. Sledećeg vikenda, 15. maja, ugošćena je ekipa KK-a Družina Kozlovac iz Crepaje. Starčevci su ovu utakmicu započeli sa jakom odbranom i to je urodilo plodom. Rezultat prve četvrtine je bio 15:9 za Borac. I u nastavku utakmice ista slika na terenu, pa Starčevci odlaze na poluvreme sa osam koševa razlike. Na kraju, 56:43 i još jedna pobeda Borca. Posle dve pobede usledio je poraz protiv pančevačkog Kris-krosa. Ubedljiv i težak - 94:66. Ovo je bila izuzetno loša partija Starčevaca, dok su domaći igrači odigrali nikad bolje, a koliko su bili dobri govori i podatak da su postigli 11 trojki!

Mlađe kategorije Košarkaškog kluba Borac su u nedelju 23. maja ugostile ekipu Basket ko iz kovina odigravši dve prijateljske utakmice (godište 99. i 2000. i 96. i 97.) Prva selekcija je pobedila sa 59:44 dok je druga odigrala nerešeno.

Z. Kokanović

NESVAKIDAŠNJI DOGAĐAJ

Testerom na golove

Nakon što je, na do sada neutvrđen način rukometni gol postavljen na igralištu u Ulici Ive Andrića, pao njegovo dete i uzrokovavši lom noge, Slaviša B. je motornom testerom prerezao oba gola!

Građani Šumica su ljuti na svog komšiju, Slaviša B. na Mesnu zajednicu jer nije “fiksirala“ golove na travnatom terenu (stajali su na asfaltiranom igralištu) a u MZ Starčevo kažu da su razgovarali sa akterom ovog nesvakidašnjeg događaja i da su mu preneli stav da golove treba popraviti i vratiti na igralište.

Rukometni golovi su poklon JP-a “Mladost“ i prvobitno su postavljeni na travnato igralište. Međutim, deca koja igraju fudbal na košarkaškom terenu (gde postoje i golovi za mali fudbal) stalno su ih prenosili na asfaltirani teren stvarajući tako problem i onima koji bi da igraju i košarku.