Naslovna strana

Sport

KOŠARKA

Zaigrao i prvi tim

Utakmica kadeta KK-a Borac sa Radničkim iz Kovina, koja je bila odložena, odigrana je 18. decembra u Starčevu. Košarkaši Borca izgubili su ovaj meč rezultatom 38:46. Posle dva dana u Starčevu je ugošćen lider na tabeli vršački Hemofarm, koji je bio bolji od Borca - 121: 86. Nakon pauze zbog raspusta, takmičenje je nastavljeno 17. januara, a kadeti su bili slobodni u prvom kolu.

Mlađi pioniri koji su takođe odložili put za Zrenjanin, odigrali su utakmicu u drugom terminu, 10. januara. Nakon lošeg početka kada je u odbrani zakazala prva petorka,  druga četvrtina je odigrana bez greške, što pokazuje i rezultat te četvrtine - 16:1 za Borac, tako da je prvo poluvreme završenom vođstvom naših košarkaša sa 29:21. Treća četvrtina je opet pripala domaćem klubu dok se u finišu meča vodila prava drama. Glavnu ulogu su imale sudije koje su oštetile Borac i odlučile utakmicu za konačnih 62:57 za Zrenjanin.

Mlađi pioniri su pobedili tim pančevačkog Tamiša sa 59:46.

Dana 17. januara u našem mestu je odigrana utakmica između Borca i Kris-krosa 2. Ovo je bila prilika da se svi koji treniraju, od 1998. - 2002. godišta, pokažu, a tako je i bilo. Borac je ovu utakmicu dobio sa 68:25.

Sa utakmicama je počeo i prvi tim, koji je 15. januara odigrao u Pančevu prijateljski meč i to sa Specijalnom brigadom pančevačke kasarne Vojske Srbije. Domaćini su pobedili, a ovo je bila prilika da se igrači Borca okupe i krenu u pripreme za Regionalnu ligu koja počinje u maju mesecu.

Zoran Kokanović

FUDBAL

Bubamara još miruje

Pioniri i petlići Borca započeli su pripreme 3. januara a treniraju u školskoj sali. Prva ekipa će početi ovih dana, do kraja januara sigurno, jer je već 30. januara zakazana prva kontrolna utakmica (sa Hajdukom sa Liona). Što se tiče eventualnih pojačanja za sada samo Spasić, no prelazni rok još traje i moguće je da još neko dođe u Borac.

Vojvođanska liga obavezuje klubove da se u regionalnim ligama takmiče sa ekipama kadeta i pionira, u Južnobanatskoj regiji takmiče se mladi fudbaleri Borca sa dosta različitim uspehom. Evo rezultata i tabele:

PETLIĆI BORCA

Fudbaleri Borca rođeni 1997./98. godine igraju u Ligi petlića u organizaciji Fudbalskog saveza Grada Panceva i četvrti su na tabeli. A igrači rođeni 1999. i mlađi igraju u “Ligi 7“ i u prošlom prvenstvu zauzeli su treće mesto. Ove najmlađe fudbalere  vodili su iskusni fudbalski stručnjak i pedagog Miroslav Žekić Brka i profesor fizičkog Boško Đorđević.

14. Jugoslavija (-80) 3

U narednom prvenstvu o ove dve selekcije petlića i o pionirima brigu će voditi treneri Boško Đorđevic i Miljan Blazović.

Zoran Stojanov

ODBOJKA

Pobeda i poraz

Odbojkaši Borca su nakon mini zimske pauze nastavili takmičenje u Prvoj ligi Srbije sa polovičnim uspehom: pobeda kod kuće protiv Jagodine 3:1, i poraz maksimalnim rezultatom na gostovanju u Staroj Pazovi.

Prvo je u 12. kolu Borac ugostio ekipu Jagodine i slavio manje-više laku pobedu od 3:1 (17:25, 25:20, 25:21, 25:20). Prvi set je bio izjednačen sve do rezultata 17:18, a tada gosti prave seriju od sedam poena i dolaze do prvog seta 25:17. Naredna tri dela igre kao preslikana, Starčevci na samom početku dolaze do prednosti i to održavaju do kraja setova za 3:1 i nova tri boda u borbi za vrh.

U 13. kolu naši odbojkaši su gostovali u Staroj Pazovi ekipi Jedinstva i izgubili utakmicu sa 3:0 (25:20, 25:20, 30:28). Domaći su samo prvi set dobili bez problema, jer su napravili osetnu prednost već na početku i lako poveli 25:20. U drugom setu Borac je zaigrao mnogo bolje i došao do velike prednosti od 16:11, ali onda ponovo veliki pad u igri i Jedinstvo duplira prednost, ponovo 25:20. U trećem setu je viđena i najveća borba. Starčevci su ponovo imali nekoliko poena prednosti ali u triler završnici domaćin je imao više snage i koncentracije i zasluženo slavio 30:28, za konačnih 3:0, što ih je dovelo na treće mesto i samo bod zaostatka za drugoplasiranom ekipom Borca. Treba napomenuti da je Borac na ovom meču igrao dosta oslabljen jer se na samom početku povredio srednji bloker Milosavljević i to je, uz neke sumnjive odluke sudija, u dobroj meri uticalo na konačan ishod meča.

U poslednjem kolu u subotu 23. januara Borac je kod kuće pobedio ekipu Novi Sad DDOR sa 3:0. Nakon toga Starčevci gostuju trenutno prvoplasiranom na tabeli ekipi Železničara i na tom meču će se videti da li Borac ove sezone može nešto više u borbi za gornji deo tabele.