Sport

FUDBAL

Kraj polusezone i novi trener u Borcu!

PROMO NOVOG TRENERA: Mrđa, Andrejić i Orešković

Jesenji deo takmičenja u Vojvođanskoj ligi grupa Istok završen je 21. novembra. Borac je u poslednja četiri kola igrao po sistemu “toplo-hladno“ - na svom terenu je ostvario dve pobede a u gostima dva poraza.

Evo i rezultata:

12. kolo: Borac - Bačka 1901 (Su.)          2:0

13. kolo: Bačka (Pačir) - Borac               4:0

14. kolo: Borac - Zadrugar (Laz.)             1:0

15. kolo: Radnički (B.) - Borac                3:1

U dvanaestom kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Bačke 1901 iz Subotice. Posle serije od četiri utakmice bez pobede i ostavke trenera Gojka Janićijevića, Starčevce je predvodio trener mlaćih kategorija Miljan Blazović. Već na samom startu utakmice Borac je uspeo da povede sa 1:0 i to u 7. minutu golom Radeta Makaruna koji je preciznim šutem sa ivice šesnaesterca matirao golmana gostiju. Do kraja poluvremena Borac je stvorio još dve povoljne prilike preko Makaruna u 30. i Damira Jovanovića u 41. minutu ali je rezultat ostao isti. U drugom poluvremenu gosti su krenuli u otvoreniju igru i nekoliko puta su uspeli da zaprete golmanu Zekoviću ali je čuvar mreže Borca ostao nesavladan. U samom finišu utakmice posle jednog kontranapada, tačku na utakmicu stavlja Marko Perovanović - za konačnih 2:0.

U narednom susretu Borac je gostovao ekipi Bačke iz Pačira. Na ovu utakmicu Starčevci su otišli nekompletni, a sudija Predrag Nedeljković iz Novog Kneževca je bio posebna priča. Već sa samom početku utakmice, stavio je do znanja gostima da nemaju šta da traže, podelivši žute kartone Makarunu i Poljaku bez ikakve potrebe, a ne kažnjavajući pogibeljne startove domaćih igrača. Bačka je povela u 27. minutu nakon greške odbrane Borca a prednost je povećana u 39. minutu posle greške golmana Zekovića na 2:0. U drugom poluvrmeenu Borac je propustio dve zrele prilike preko Nikolića i Makaruna, a gosti su do kraja utakmice postigli još dva pogotka, za konačnih 4:0.

U 14. kolu odigran je još jedan derbi u Starčevu. Gostovao je lider na tabeli, Zadrugar iz Lazareva. Utakmicu je posmatralo oko 500 ljubitelja fudbala, a Borac je ušao u utakmicu sa velikom željom da ostvari pobedu u poslednjoj ovojesenjoj utakmici pred domaćom publikom. Pokazali su igrači Borca veliku borbenost tokom čitave utakmice izgaravši na terenu za svaku loptu. U 35. minutu usledio je mat u dva poteza, kada je golman Borca ispucao loptu u dubinu protivničke polovine, a spretni Marko Perovanović maestralno lobovao golmana Zadrugara i doneo veliku radost navijačima domaće ekipe. Tokom drugog poluvremena gosti su pokušavali da ozbiljnije ugroze gol Borca ali je dobro postavljena odbrana domaćih uspela da odoli svim napadima Lazarevčana. U 78. minutu Saša Jovanović je krenuo sam prema golu gostiju, ali ga protivnički igrač ruši i zarađuje isključenje, ali je i prilika za povećanje prednosti - propala. Ipak, najbolju priliku propušta Radivojev u 85. minutu, kada je izbio sam ispred golmana Zadrugara ali je bio neprecizan.

U poslednjem kolu, Borac je gostovao drugoplasiranoj ekipi Radničkog iz Bajmoka. Na put se ponovo išlo s oslabljenim sastavom a sama utakmica je protekla u fer i korektnoj borbi. Odbrana Borca odolevala je napadima Radničkog do 35. minuta kada je domaćin poveo iz slobodnog udarca sa nekih 23-24 metara a to je i bio rezultat prvog poluvremena. Već na startu drugog dela igre, iz opravdano dosuđenog penala, domaći povisuju prednost a u 65. minutu već je 3:0. Borac je golom Nikolića u 87. minutu smanjio na konačnih 3:1.

Na kraju, Borac je na 6. mestu. Utisak je da je moglo bolje, jer da nije bilo nekoliko kikseva na domaćem terenu i primljenih golova u finišu utakmica, starčevački tim bi zauzimao treću poziciju na tabeli Vojvođanske lige Istok.

POSLEDNJA VEST

Uprava FK-a Borac imenovala je poznatog trenera Gorana Mrđu za šefa stručnog štaba. Mrđa je “A“ licencirani trener i do sada je vodio prvoligaške i srpskoligaške klubove, a u Borac je došao nakon angažmana u Dolini iz Padine, klubu koji se takmiči u Srpkoj ligi. Ugovor je potpisan na godinu i po dana.

Košarkaši Borca na vrhu tabele

Mlađi pioniri Borca, deca 1999. godište, trenutno su na prvom mestu Kvalitetne lige i imaju velike šanse da se plasiraju u prvih šest ekipa u Vojvodini. Starčevci su samo na startu takmičenja izgubili prvu utakmicu, a od tada zabeležili su osam uzastopnih pobeda i zasluženo došli na vrh tabele.

U Starčevu 30. oktobra gostovala je ekipa Kris-Kros 1 iz Pančeva, koja u svojim redovima tradicionalno okuplja najbolju selekciju dece iz Pančeva. Ali i pored toga Starčevci su pokazali da se ne predaju tako lako. Od samog početka utakmica je bila neizvesna i na kraju druge četvrtine gosti su vodili sa četiri koša razlike. Borac daje gas u trećoj četvrtini i dobija je u svoju  korist sa 14 poena razlike! To se na kraju ispostavilo  nedostižnim za goste, te Borac dobija utakmicu rezultatom 52:46. Najbolji pojedinac u redovima Borca bio je Vladan Andić  koji je pogodio nekoliko slobodnih bacanja u odlučujućim trenucima igre.

U nedelju 7. novembra Borac je putovao u Vršac na derbi vrha tabele sa ekipom Kid-Star. Susret je  odigran u jednoj od najelitnijih hala u našoj zemlji, u Hali Milenijum. Naši košarkaši su od samog početka utakmice poveli i nisu nijednog trenutka popustili i postavili pitanje koja će ekipa pobediti. Jedno vreme su vodili sa čak 30 poena razlike, tako da se u Starčevo vraćaju sa novom pobedom i to sa rezultatom 63:43.

13. novembra je došao dan da se naši mališani revanširaju za jedini poraz u takmičenju. Odlaze u goste ekipi Mladost u susedno selo, Omoljicu. U prve dve četvrtine, utakmica je bila neizvesna i Mladost je vodila 15:14, ali preokret donosi treći deo koji Borac dobija sa 17:7, tako da je pobednik bio praktično već tada rešen. Starčevci su do kraja odigrali lagano, zadržali prednost i pobedili 43:28.

Prošle nedelje je u Starčevo došla ekipa Tamiša iz Pančeva. I pored slabije odigrane utakmice naši košarkaši dolaze do osme pobede rezultatom 36:24.

Najmlađi članovi Kluba, deca godišta 2000, 2001. i mlađa, u Omoljici su odigrali prijateljsku utakmicu sa damaćom ekipom. Na kraju rezultat nije bio poznat, jer je na prvom mestu bilo druženje i zabava, a neki su tad tek prvi put osetili draž igre protiv nekog kluba.

Borac pobedio Crnokosu

Odbojkaši starčevačkog Borca još jednom su oduševili svoje simpatizere. U sedmom kolu Prve lige oni su u Hali sportova na Strelištu savladali Crnokosu iz Kosjerića s 3:2, po setovima: 25:23, 23:25, 22:25, 25:23 i 15:13.

Sam pogled na ishode setova dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Vodila se velika borba za svaku loptu, a kada se saberu osvojeni poeni, dolazi se do podatka da je Borac bio bolji za samo jedan poen (110:109). To ne treba nikoga da čudi, pogotovu ako se zna da je Crnokosa jedna od ekipa s najvećim budžetom u ligi i da su čelnici tog kluba s najvišim ambicijama ušli u ovo prvenstvo. Ipak, Borac je još jednom pokazao da je najbolji kada je najpotrebnije. Godinama ponos sportskog Pančeva i okoline, iako se trenutno nalazi u nezavidnoj finansijskoj situaciji, potvrđuje da je zdrav sportski kolektiv. Kako drugačije objasniti činjenicu da se igrači rado vraćaju u Borac i da uvek izgaraju za njegov dres, baš kao što to sada čine Bojan Poznić i Darko Tomić. Trijumf nad Crnokosom još više dobija na značaju ako se zna da su Starčevci igrali bez još jedne “legende” - Marka Simijonovića. Sve pohvale zaslužuju: Farkaš, Mojsilović, Miletić, Jović, Milanović, Božović, Đura i Milić.

Šahisti vredno treniraju

Starčevački šahovski klub “Borac“ organizuje treninge svakoga petka u 19 časova u prostorijama Doma kulure. Dvadesetak članova ove veoma popularne misaone igre vredno rešava strategijske zadatke i priprema se za novogodišnji turnir koji će se održati krajem godine i na kome će se saznati ko je u našem mestu najbolji šahista.

Da bi postali član ovog kluba i rešavali šahovske probleme potrebno je da dođete u to vreme u Dom kulture.

P. S.

GOLUBARSTVO

Održana skupština golubara

Dana 13. novembra Društvo golubara SRB 461 Bogojavljenje održalo je svoju 17. godišnju Skupštinu. Pored velikog broja članova ovog društva Skupštini su prisustvovali predstavnici MZ Starčevo, predstavnici viših saveza kao i gosti iz drugih golubarskih društava. Skupština je održana u restoranu Meks, a predsedavajući je bio Jano Miksat.

Godina koja je protekla bila je nepovoljna za starčevačke golubara ali su oni i pored toga ostvarili 23 rezultata, od kojih su 16 bili rezultati ostvareni u okviru Kluba dok je sedam rezultata ostvareno za prvenstvo gradskog saveza. U okviru Saveza (seniori), Starčevci su bili posebno uspešni i ubedljivo osvojili prvo mesto u ekipnoj konkurenciji, dok su njihova tri takmičara osvojila prva tri mesta:

1. Perošević Rajko, 11 sati i 51 minut;

2. Lapić Pavle, 11sati i 14 minuta;

3. Stanojević Dragan, 10 sati i 58 minuta.

Pored njih, na gradskom prvenstvu rezultate su postigli:

Novaković Saša: 8:26; Petrović Rodoljub, 7:54; Poljak Željko, 6:43; Antoci Janoš, 6:18.

Rezultati ostvareni na takmičenjima u organizaciji Kluba su sledeći:

Društveno seniorsko prvenstvo:

1. Novaković Saša, 9:20; 2. Erdeljanac Milan, 8:47; 3. Lapić Pavle, 7:22; 4. Kuraj Paja, 7:16; 5. Poljak Željko, 6:44; 6. Stanojević Dragan, 6:40; 7. Stavrov Svetomir, 5:47.

Društveno juniorsko prvenstvo:

1. Stanojević Dragan, 6:49; 2. Perošević Rajko, 5:51.

Kup Društva:

1. Erdeljanac Milan, 9:14; 2. Petrović Rodoljub, 7:56; 3. Perošević Rajko, 7:11; 4. Stanojević Dragan, 6:59; 5. Kuraj Paja, 6:03.

Memorijal Kluba:

1. Tomašić Igor, 8:30; 2.

Stavrov Svetomir, 6:09.

Zlatnu alku za najdužeg letača osvojio je golub Milana Erdeljanca  sa letom od 12 časova i 35 minuta. Zlatnu alku za najdužeg letača iz dva leta osvojio je golub Rajka Peroševića sa letovima od 12:48 i 10:24.

Najuspešniji takmičar Kluba za 2010. godinu je Dragan Stanojević.