Sport

FUDBAL

Šest bodova u dva derbija

PANČEVCI PALI U OPŠTINI: Tri gola Dinamu

U prethodna četiri kola fudbaleri Borca igrali su dva “derbija kola“, oba u Starčevu, protiv Dinama i Radničkog iz Zrenjanina. Starčevci su igrali odlično i goste ispratili sa “praznim kesama“, a bodovi saldo popravili i nerešenim rezultatom u Bajmoku protiv Bačke iz Pačira. Loša igra bila je samo u Srpskoj Crnji i težak poraz.

Budućnost (SC) - Borac 5:2

Nakon izvanredne igre u osmom kolu protiv lidera prvenstva Slobode iz Novih Kozaraca, Starčevci su otišli u Srpsku Crnju bez petorice “požutelih“. Drugoplasirana ekipa na tabeli, Budućnost, uzela je meru Starčevcima pobedivši sa 5:2. Strelci za Borac bili su Živković i D. Jovanović.

Borac - Dinamo 3:1

Komšijski derbi je privukao preko 600 gledalaca na tribine stadiona Borca, iako je padala sitna jesenja kiša i bilo prilično hladno. Atmosferu pred ovaj meč podgrejale su neodmerene izjave trenera Pančevaca pa su tako gosti dočekani ne “na nož“ nego “na sablju“. Starčevci u punom sastavu “samleli“ su Pančevce. Mrežu gostiju načeo je Arsenijević izvanrednim šutom sa preko 20 metara. Na 2:0 povisuje Perovanović nakon izvanrednog duplog pasa sa Makarunom. Zatim gosti koriste nesporazum u ekipi domaćina i smanjuju na 2:1. Tačku stavlja ponovo Arsenijević nakon dobrog prolaza po desnoj strani i izvanrednog šuta, 3:1.

Bačka (Pačir) - Borac 0:0

Još uvek pod uticajem dobre igre i pobede nad Dinamom Starčevci su otputovali u Pačir po bod. Pačirci su kao i Starčevci novajlije u Vojvođanskoj ligi a svoje utakmice zbog nezavršenog stadiona igraju u Bajmoku. Izvanredna igra Starčevaca nije krunisana golom iako je zrelih šansi bilo, na kraju domaćin propušta svoje šanse tako da je konačan rezultat 0:0 najrealniji. Starčevci su izvršili “misiju“ i doneli bod iz Pačira.

Borac - Radnički (Zrenjanin) 2:1

Vanredno kolo igrano u sredu uzrok je manjoj poseti utakmici, oko 300 gledalaca. A u goste je došao Radnički iz Zrenjanina, jedna od dve najbolje ekipe u ovoj ligi (druga je Sloboda). Utakmica je proglašena za derbi kola. Dobro odabrana ekipa fudbalskih znalaca sa Begeja uzela je Starčevce “pod svoje“ u prvom poluvremenu. Na najvećim mukama bio je mladi Goran Poljak (levi bek) koji je imao muke sa izvanrednim napadačem i kapitenom Zrenjaninaca Markoskim, uz pomoć brata Nikole uspeo je da ga zautavi, ali grešku odbrane u 45. minutu koristi Radišić i postiže gol 0:1. U drugom poluvremenu potpuno druga slika: u igru ulaze Perovanović, Bošković i Jovanović, Perovanović preuzima dirigenstku palicu i prenosi igru na polovinu Zrenjaninaca. Opsada gola trajala je celo poluvreme ali “fortuna“ se osmehnula  tek u 84. minutu, kada nakon velike gužve Dača Jovanović smešta loptu u gol za 1:1. Međutim Starčevci ne posustaju i dalje opsedaju gol gostiju i uz svesrdnu pomoć sa tribina u 87. minutu Bošković donosi pobedu od 2:1. Svi igrači Borca igrali su dobro i pružili svoj maksimum. Ipak preokret je doneo Marko Perovanović. Odlično su igrali Saša Jovanović, Igor Arsenijević i kapiten Ivan Nikolić koji je bio bolji u direktnom duelu sa Mirkom Todorovićem nekadašnjim igračem beogradkog Partizana i kreatorom igre Zrenjaninaca.

Za Borac su igrali: Milićev, S. Jovanović, G. Poljak, N. Poljak, Kolak, Radosavljević, Nikolić, Ćirković, Živković, Arsenijević, Makarun (Perovanović, Borković, D. Jovanović). Nakon 12 odigranih kola uprava kluba i trener Janićijević zadovoljni su situacijom na tabeli i stanjem u ekipi. Do kraja sezone ima još pet kola, tri gostovanja i dve utakmice u Starčevu, a Janićijević planira osvajanje 9 bodova.

Raspored do kraja je:

14. kolo: 1.11. u 14 sati: Starčevo: Borac - Radički (Bajmok);

15. kolo: 8.11. u 13 sati: Nakovo: Polet - Borac;

16. kolo: 15.11. u 13:30 sati: Starčevo: Borac - Vojvodina (Novo Mileševo);

17. kolo: 21.11. u 13 sati: B.V.Selo: Kozara - Borac.

Postani i ti član kluba navijača Borca!

U nedelju 25. oktobra osnovan je Klub navijača FK-a Borac. Ideja vernih navijača je da Klub prikupilja finansijska sredstva od svojih članova kojima bi se pomoglo Borcu da opstane u ligi u kojoj se trenutno nalazi. Novac  koji bi se sakupio od članova bio bi prvenstveno usmeren u mlade naraštaje koji će predstavljati starčevački fudbal u narednim godinama, ali u kvalitetne trenere  koji će istrajati u toj zamisli. Namera je da predstavnik kluba navijača uđe u upravni odbor FK-a kako bi se navijači iz prve ruke informisali o problemima u klubu kao i zbog koordininacije sa klubom navijača. Pozivaju se svi Starčevci, ljubitelji fudbala, da pristupe Klubu navijača, a sve informacije mogu se dobiti od Petra Oreškovića i Željka Gligorića.

ODBOJKA

Počelo pobedama

Odbojkaši Borca započeli su 10. oktobra takmičenje u Prvoj ligi Srbije i već u startu su istakli kandidaturu za najviši plasman.

U prvom kolu Borac je gostovao u Velikom Gradištu i pobedio domaći VGSK, lakše nego što se očekivalo, sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:15). Starčevci ni jednog trenutka nisu dozvolili domaćinu da se razigra i sigurnom igrom u sva tri seta došli su do veoma važne pobede na startu prvenstva.

U drugom kolu u subotu 17. oktobra Borac je u Hali sportova, pred kamerama TV Pančevo, dočekao lokalnog rivala Bavanište i pobedio sa 3:0 (25:19, 25:19, 25:21). Naši odbojkaši su već na startu meča pokazali da će se samo oni pitati za krajnji ishod. Poveli su sa 11:2, pa zatim 21:12 i na kraju ipak malo opuštanje 25:19. U drugom setu gosti su malo popravili svoju igru, bilo je nekoliko veoma dugih i lepih poena, ali Borac sredinom seta pravi 3-4 poena prednosti i rutinski završava set, ponovo 25:19. Poslednji treći set je bio i najneizvesniji. Bavaništanci su bili u konstantnom vođstvu, najvećem sredinom seta 14:10, Borac uspeva da stigne 17:17, da bi na kraju kod vođstva gostiju 21:20 Starčevci napravili seriju 5:0 i došli do nova tri boda, 25:21.

U sledećem kolu 24. oktobra odbojkaši gostuju novom prvoligašu Jagodini, ekipi koja je na startu zabeležila pobedu i poraz i koja u ovoj sezoni gaji visoke ambicije.

Nakon toga u subotu, 31. oktobra, Borac dočekuje u Hali sportova ekipu Jedinstva iz Stare Pazove.

Odbojkaški klub Borac poziva sve ljubitelje odbojke i sporta uopšte da ove sezone dođu u Halu sportova i podrže ovu novu i mladu ekipu u novom pohodu na ulazak u Super ligu.

146 km

Naši mladi sugrađani Miloš Stanković (16) i Miloš Pećanin (15), ostvarilisu pravi podvig učestvujući u četvrtom Ekološkom ultramaratonu Rafinerija Pančevo - Fruška gora koji je održan krajem septembra u organizaciji Planinarsko - alpinističkog kluba “Materhorn“.

Uz druženje i večeru svim učesnicima koji su savladali ovu ekološku stazu, podeljene su i diplome i medalje, a pred polazak i majice.