Sport

FUDBAL

Borac u Vojvođanskoj ligi!

FK BORAC STARČEVO: Šampioni 2008/2009. godine

Završeno je prvenstvo u prvoj JBF ligi. Fudbaleri Borca su uspeli da sačuvaju lidersku poziciju i plasirali se u viši rang takmičenja - Vojvođansku ligu - istok. Odluka je pala u poslednjem kolu u Starčevu pred oko 2500 gledalaca i na do sada neviđenom spektaklu.

Nakon pobede nad Partizanom u 26. kolu i preuzimanja liderske pozicije Starčevci su dva puta gostovali i doneli šest bodova i dva puta igrali kući i osvojili četiri boda.

Borac (V.S.) - Borac 1:2

U 27. kolu u Velikom Središtu Starčevci su imali puno sreće, i ako su već u drugom minutu poveli golom Saše Jovanovića i imali dominaciju u igri. Domaćin uspeva da ijednači u 85-om minutu i kad su svi očekivali kraj u 90-om minutu Damir Jovanović snažnim šutem sa preko 20 metara postavlja konačan rezultat 1:2 i donosi tri boda u Starčevo.

Borac - Sloga (B.N.S.) 3:0

U 28. kolu u Starčevu je gostovala ekipa Sloga iz Novog Sela. Fudbaleri Borca sada već snažno motivisani imaju dominaciju, ali se na odmor odlazi sa rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Stračevci materijalizuju dominaciju, konačno 3:0 za Borac. Strelci su: Živković, Nikolić i Arsenijević. Ovu utakmicu posmatralo je oko 500 gledalaca, mada se pitanje pobednika nije ni postavljalo, što je nagoveštavalo veliki derbi u poslednjem kolu.

Polet - Borac 1:3

Pretposlednje kolo donelo je jedno iznenađenje: iz trke za vrh tabele ispada Partizan iz Gaja jer je na svom terenu igrao nerešeno (1:1) sa Radničkim iz Kovina. A Starčevci imaju još jedno gostovanje u Izbištu gde domaćin prvo poluvreme privodi kraju u svoju korist 1:0. U drugom delu, iz igre izlaze Janićijević i Perovanović, a ulaze Živković i Simanić. Mladi igrači donose prevagu u igri i uspevaju da postignu tri gola za konačnih 1:3. Strelci su bili Živković, D. Jovanović i Arsenijević.

Jedini pratilac Borca, Mladost iz Omoljice, takođe je pobedila sve svoje protivnike i ostala Borcu za petama na samo bod razlike. Odluka o prvaku pada u poslednjem kolu u Starčevu u međusobnom duelu.

Borac - Mladost 1:1

21. jun je dan odluke, u Starčevu će u derbiju celog prvenstva igrati Borac i Mladost iz Omoljice. Ulog je ogroman, pobednik će biti šampion lige i plasiraće se Vojvođansku ligu, Starčevcima odgovra i nerešeno.

Derbi je dugo najavljivan i tog dana Starčevo je bilo centar fudbala u južnom Banatu, svi putevi vodili su u Starčevo. Uprava Borca stvara besprekorne uslove za igru, vreme oblačno ali bez kiše i vrlo prijatno za igru. Tribine su se polako punile. Glavni sudija je Veljić, pomoćnici Nikolić i Eror, delegat Mihajlović, svi iz Pančeva. Ni fudbalski savez, ni sudijska organizacija nisu dozvolili da na ovaj meč padne ni trun sumnje u regularnost pa se imena “delioca pravde“ saznala tek pred sam početak utakmice.

U predigri, omladinci iz Starčeva i Omoljice igraju nerešeno 1:1. Onda na teren istrčavaju prve ekipe, obe u najjačim sastavima. A na tribinama da se “naježiš“  - oko 2500 gledalaca, navijačke grupe i jednog i drugog tima, atmosfera brazilska, a utakmicu su snimale dve televizije: TV Pančevo i SOS kanal.

Sama utakmica zbog svoje važnosti nije bila baš “lepa za oko“, ali je obilovala žestokim startovima i velikim zalaganjem. Obe ekipe su igrale vrlo odgovorno. U prvom poluvremenu iskusnija ekipa gostiju ima laku terensku inicijativu, međutim bedem Borca je neprobojan. U 45. minutu igre Borko Komnenović, napadač Borca koristi poklon loptu i nesporazum u odbrani gostiju i ubacuje loptu u mrežu, 1:0 za Borac. Stadion je eksplodirao kao da su svi navijali za Borac.

U drugom poluvremenu mladi igrači Borca oslobađaju se pritiska i imaju laku dominaciju u igri. Obe ekipe stvorile su nekoliko izvanrednih šansi, ali su golmani bili na visini zadatka. A onda u 85. minutu nakon prodora pored korner linije, Binđa prebacuje loptu na drugu stativu, a Nikolovski ubacuje u mrežu  Borca za 1:1. Iskusni igrači Borca, predvođeni kapitenom Nikolićem, preuzimaju odgovornost i uspevaju da sačuvaju rezultat do kraja. Konačno 1:1, a zatim  opšte slavlje Starčevaca, bod “ko kuća“ i plasman u viši rang Vojvođansku ligu - istok. Slavlje se prenelo i na publiku a nekolicina je uspela da dobije i pobedničke dresove.

Za ekipu Borca igrali su: Milićev 8, S. Jovanović 7,5 , Bošković 7, Deheljan 7,5 , Arsenijević 8, Banzić 7,5 , Nikolić 8, Splajt 7, (Simanić 7), Komnenović 7,5 , (Đokić 7), Perovanović 7, D. Jovanović7.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Borca Dejan Milićev, koji je nakon sudara sa protivničkim igračem i ozbiljnije povrede ostao na golu do kraja utakmice i svojim intervencijama potvrdio da je najbolji golman lige.

21. jun biće upisan u istoriju kluba jer je plasman u Vojvođansku ligu najveći uspeh kluba. Sezone 1994/95. Borac se takmičio u Vojvođanskoj ligi ali je tada bilo više vojvođanskih liga.

Da podsetimo: Vojvođanska liga - istok je četvrti rang takmičenja a sačinjavaju je tri područja: Područna liga Subotice, Područna liga Zrenjanina i Prva južnobanatska liga (područje Pančevo). Iz područja Subotice su klubovi: Bačka 1901 (Subotica), Bačka Topola, Panonija (Panonija kod Bačke Topole), Radnički (Bajmok)  i  novi član Bačka iz Pačira kod Bajmoka. Iz područja Zrenjanin: Radnički, Budućnost (Srpska Crnja), Jedinstvo (Novi Bečej), Kozara (Banatsko Veliko Selo), Sloboda (Novi Kozarci kod Srpske Crnje), Crvena zvezda Bio Star (Vojvoda Stepa kod Srpske Crnje), Polet (Nakovo), Obilić (Novi Kneževac) i novi član Vojvodina (Novo Miloševo). Iz područja Pančevo (prva JBF liga): Dinamo, Radnik (Stari Tamiš), Budućnost (Alibunar), i novi član Borac iz Starčeva.

Borac na kraju treći

Drugi deo prvenstva KK Borac je započeo samo kako se poželeti može. U Starcevu je gostovao, do tada lider na tabeli KK Opovo i otišao kući poražen rezultatom 79:52.

Dana 6. juna u Pančevu je odigrano sedmo kolo i naši momci, i pored odlične pružene partije, izgubili su od Kris krosa sa 85:74.

Dana 14. juna prvi tim Borca ugostio je ekipu iz susednog sela, KK Mladost iz Omoljice. Tokom cele utakmice Borac je vodio sa desetak poena razlike, do pred sam kraj, gde je završnica bila neizvesna i Omoljčani su kući odneli 2 boda i slavili rezultatom 68:67.

U narednom kolu koje je igrano 17. juna usledilo je gostovanje u Sakulama, gde je bilo poteškoća u putu sa prevozom, ali Starčevci su uspeli da stignu i odigraju utakmicu u svoju korist, a rezultat je glasio 81:75.

Dana 21. juna odigrano je u Starčevu 10. kolo, a ujedno i poslednja takmičarska utakmica ove godine. I pored izostanka četiri statndardna igrača: Škrbića, Matijevića, Carana i Đorđevića, Borac se borio za 3. mesto sa Kačarevcima. U izuzetno pozitivnoj atmosferi cele ekipe, u toku utakmice, zahvaljujući jednom poenu, Borac je zauzeo treće mesto, a konačan rezultat je glasio 78:71.

Mlađe kategorije Borca odigrale su niz prijateljskih utakmica, a evo i rezultata:

26. maja pioniri 96. i 97. godište su ugostili pančevački Tamiš i pobedili sa 57:54.

28. maja dečaci godišta 94. i 95. u Starcevu, su izgubili od Tamiša sa 68:58.

1. juna u Omoljici mlađi pioniri 99., 2000. godište, pobedili su Mladost sa 35:28.

7. juna u Starčevu je gostovala ekipa Crepaje sa dve selekcije pioniri 94. i 95. i mlađi pioniri 97, 98, 99. godišta. Obe utakmice naši mališani su dobili u svoju korist: pioniri rezultatom 53:33, a mlađi pioniri 31:16.

Razred 4/3 prvaci u košarci

U okviru manifestacije “Igramo se, družimo, takmičimo...“ završeno je takmičenje u košarci.

Prvo mesto, prelazni pehar i zlatnu medalju osvojila je ekipa 4/3 učiteljice Dušice, drugo mesto i srebrnu medalju razred 3/4 učiteljice Alise, a treće mesto i bronzanu medalju 4/4 učiteljice Vesne. Sve ekipe su dobile diplome za učešće.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su uzeli učešće u ovoj manifestaciji i svima koji su nam pomogli, sa nadom da će se ova manifestacija nastaviti.