Naslovna strana

Sport

FUDBAL

Derbi odložen zbog snega

U nastavku prvenstva u Prvoj južnobanatskoj ligi odigrana su još tri kola. Fudbaleri Borca su dva puta gostovali i oba puta remizirali, a jednom su bili domaćini i ubedljivo slavili. Pretposlednje kolo odloženo je zbog snega na terenu.

Evo rezultata:

11. kolo: Banatski Karlovac: Proleter - Borac   1:1

12. kolo: Starčevo: Borac - Borac (V. Središte) 3:1

13. kolo: Dolovo: Dolovo - Borac                        1:1

14. kolo: Starčevo: Borac - Budućnost (B.B.) odloženo

U jedanaestom kolu fudbaleri iz Starčeva igrali su u Banatskom Karlovcu protiv ekipe Proletera, koja je u fudbalskim krugovima obeležena kao najgrublja ekipa. Takva je bila i sama utakmica - na ivici incidenta. Domaći tim  dolazi do vođstva u 80. minutu, a Borac izjednačuje u 87. minutu golom Igora Arsenijevića, za konačnih 1:1. Ovaj bod je zaista vredan jer su Karlovčani na tabeli ispred Starčevaca.

U dvanaestom kolu sastale su se dve istoimene ekipe - Borac, domaćin iz Starčeva i gostujući Borac iz Velikog Središta (kod Vršca). Imena ista, a razlika u kvalitetu - velika. Fudbaleri iz Starčeva su i utakmicu ušli vrlo nervozno, pa im i nije sve polazilo za nogom. To su gosti umeli da iskoriste, pa su poveli sa 1:0. U 50. minutu sudija dodeljuje nervoznom Igoru Arsenijeviću drugi žuti karton, pa Starčevci ostaju i sa igračem manje. To je, izgleda, trglo ekipu, pa tek tada počinje prepoznatljiva igra Borca “do noge“. Gol gostiju načinje Gojko Janićijević, zatim pogađa Borko Komnenović i na kraju Saša Jovanović, za konačnih 3:1 za domaći Borac.

U 13. kolu Borac je gostovao u Dolovu istoimenoj ekipi. Iako Starčevce smatraju sportskim prijateljima, u ovu utakmicu domaćini su ušli vrlo oštro, što je najviše osetio Saša Jovanović, mladi fudbaler iz Starčeva, koji je samo zahvaljujući dobroj fizičkoj spremi izbegao težu povredu. Bolju igru na terenu Borac nije mogao da materijalizuje već domaći na poluvreme odlaze sa golom prednosti. U drugom poluvremenu igrači Borca pojačavaju pritisak što dovodi do izjednačenja rezultata i konačnih 1:1.

Za Borac su u ovoj utakmici nastupili: Milićev, Jovanović, Gorunović, Deheljan, Matijašević, G. Janićijević, Nikolić, Mitrović, Komnenović, Perovanović i Lukić. U igru su još ušli N. Janićijević i Simanić.

U pretposlednjem kolu, trebalo je da se odigra derbi između domaćeg Borca i Brestovačke Budućnosti, lidera na tabeli. U taboru domaćih cela nedelja je bila posvećena toj utakmici, ali je iznenađenje došlo u subotu - sneg u debelom sloju prekrio je teren! U nedelju, u vreme u kojem je trebalo da se odigra ovaj susret, glavni sudija je samo mogao da konstatuje da nema uslova za odigravanje utakmice. Meč je odložen, a kada će se odigrati, znaće se narednih dana.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je još jedno kolo i odložen susret sa Budućnošću. U petnaetom kolu, koje će biti odigrano u vreme štampanja ovog broja Novina, odigraće se još jedan komšijski derbi - Borac će gostovati ekipi Mladosti iz Vojlovice.

Zoran Stojanov

SESA NAJBOLJI

U prethodnim utakmicama najbolju igru pokazao je Gojko Janićijević, koji je i trener ekipe. Popularni Sesa je u poslednje tri utakmice dva puta pogađao mrežu, a u Banatskom Karlovcu u susretu sa Proleterom, asistirao je pogotku.

Odbojkaši na prvom mestu

Ljubitelji igre preko mreže mogli su tokom čitavog oktobra da prisustvuju odbojkaškim mečevima i uživaju u igri starčevačkog Borca.

Mečevima sedmog kola nastavljena je trka za bodove u Prvoj ligi za odbojkaše. Borac je u derbiju kola bio bolji od Smedereva i pobedio ga je s 3:2, po setovima: 25:22, 25:18, 18:25, 18:25 i 15:7. Meč je krasila rezultatska neizvesnost do samog kraja. Malobrojna publika u Hali sportova na Strelištu mogla je da oseti svu draž koju nosi odbojka. Iako su domaći vodili i imali sigurnu prednost, gostujući odbojkaši nisu se predavali, koristili su sve greške i pad koncentracije rivala, pa su utakmicu učinili rezultatski neizvesnom i uzbudljivom. Četvrti set je najbolji je dokaz za to. Posle sigurnog vođstva od 2:0, odbojkaši Borca dozvolili su Smederevcima da potpuno preuzmu kontrolu igre i izjednače na 2:2, ali kada je bilo najvažnije, Starčevci su pokazali zbog čega su lideri na tabeli. U petom setu prosto su oduvali rivala s terena, osvojili nova dva boda i tako se “odlepili” od Bavaništanaca, koji su kiksnuli u Kleku.

Inače, odbojkaši Borca nisu pokazali samo ligaške kvalitete, već su se plasirali među osam najboljih timova u Kupu Srbije, pobedivši  u Hali sportova subotički Spartak s 3:1.