All for Joomla All for Webmasters

ODBOJKA: Starčevci na čelu kolone

02 January 2023

Odbojkaši starčevačkog Borca ponovo su predvodnici prvoligaškog karavana. Utakmicama desetog kola prošlog vikenda nastavljena je prvenstvena trka za bodove u drugom rangu u našoj zemlji, a pobedom u Kleku, osmim trijumfom u šampionatu, Starčevci su se vratili na lidersku poziciju.

Tim koji predvode Vojislav Pavlović i Dušan Jović još jednom je pokazao jak karakter. Karakter pobednika. Posle neprijatnog poraza na svom terenu u derbiju s ekipom Mladenovca usladila je prava reakcija. Izgubljeni meč stavljen je u arhivu, treniralo se još jače, ispravljene su greške, dopunjeni su nedostaci u igri, pa je nova pobeda došla kao nagrada za sve učinjeno u prethodnoj sedmici.

Na uvek neugodnom terenu, u dvorani “Miloš Grbić“, Starčevci su nadigrali domaćina u gotovo svim elementima odbojkaške igre, na najbolji način iskoristili su poraz Niša od Novog Pazara, pa su se uzdignutih ruku vratili u Starčevo: Klek - Borac 0:3, po setovima 17:25, 19:25 i 27:29.

Kao što i konačan ihod pokazuje, Vladimir Knežević i njegovi saigrači veoma dobro su započeli meč u Kleku. Odigrali su dva seta na izuzetnom nivou, nisu se obazirali na činjenicu da Klečani jako teško gube mečeve na svom terenu. Igrali su svoju igru, a sve linije tima funkcionisale su odlično. Treći set je doneo nešto drugačiju sliku. Domaći tim je zaigrao bolje, pokušao je svim silama da do|e do preokreta, imao je prednost i od 20:16, ali ne i dovoljno snage da iznenadi raspoložene Starčevce. U veoma uzbudljivoj i neizvesnoj završnici trećeg seta srednji bloker Borca Ivan Mandić, uspeo je na mreži da zaustavi napadače iz Kleka, pa je bio jedan od tvoraca velikog preokreta.

- Izuzetno važna pobeda za naš tim. Klek je odlična ekipa, koja je do sada samo jednu utakmicu izgubila na svom terenu. Teško je igrati na ovom gostovanju. Sala je mala, prilično niska, parket klizav, atmosfera uvek uzavrela... Dva seta smo odigrali odlično, u trećem smo malo posustali ,ali kada je bilo najbitnije, uspeli smo da se vratimo u meč. Čestitam momcima što nisu klonuli ni kada je rival imnao osetnu prednost. Pokazali su da imaju karakter pobednika - preneo je utiske iz Kleka prvi trener starčevačkog tima Vojislav Pavlović.

Borac je utakmicu u Kleku odigrao u sastavu: Ivan Ćirović, Nemanja Miletić, Mihajlo Pajić, Aleksa Nikolić, Nenad Madić, Veljko Kopunović, Nikola Marinkov, Nikola Krstić, Bojan Poznić, Vladimir Knežević, Igor Ninić, Ivan Mandić, Aleksandar Zarić i Filip Trifunović.

Posle deset utakmica, sa skorom od osam pobeda i dva poraza, Borac zauzima prvo mesto na tabeli. NJegov prvi pratilac je ekipa Niša, koja je u dosadašnjem delu šampionata zabeležila jednu pobedu manje.