All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Borac nadigrao Omolјčane

06 December 2022

Fudbaleri Borca završili su jesenji deo sezone u Vojvođanskoj ligi - Istok na deobi 9. i 10. mesta sa 19 osvojenih bodova

Borac -  Mladost (Om.) 2:0.

U 11. kolu Borac je na Opštinskom stadionu dočekao Polet iz Idvora. Odigrana je jedna veoma čvrsta utakmica sa malo povoljnih prilika za gol. U prvom poluvremenu najbolje šanse za pogodak propuštene su u 18. i 33. minutu, a u kojima su se našli domaći igrači Bajić i Petrović. U drugom poluvremenu - ista slika na terenu. U 60. minutu Graovac se našao u idealnoj poziciji za pogodak ali je golman gostujuće ekipe bio uspešniji. U 75. minutu golman Borca Lapić pravi kardinalnu grešku kada je promašio loptu i gosti stižu do prednosti. U samom finišu utakmice, u sudijskoj nadoknadi,  Starčevci stižu do izjednačenja a strelac je Joković, koji tako postavlja konačan rezultat ove utakmice 1:1.

U dvanaestom kolu  Borac je gostovao u Novim Kozarcima ekipi Slobode koja se nalazi u samom vrhu tabele. Odigrana je jedna otvorena utakmica sa prilikama na obe strane. U 11. minutu Starčevci su mogli da stignu do prednosti ali je Bajić iz vrlo povoljne prilike bio neprecizan. U 17. minutu domaća ekipa stiže do prednosti od 1:0. U samom finišu prvog poluvremena, u 44. minutu, Borac je mogao da izjednači, kada je Graovac izašao sam pred protivničkog golmana i sa nekih desetak metara šutirao pored gola. U drugom poluvremenu Borac više napada ali Sloboda posle jednog kontranapada stiže do prednosti od 2:0, a igrao se 70. minut. Do kraja utakmice gostujući tim propušta dve idealne prilike za pogodak preko Bajića u 76. minutu, kada je sa svega 7-8 metara neometan promašio loptu, a potom Čikić šutira iskosa sa desne strane sa 12-13 metara preko gola, tako da se rezultat nije menjao.

U 13. kolu Borac je dočekao na svom terenu ekipu Jedinstva iz Kačareva. Gostujuća ekipa je došla sa namerom da se brani i da vreba prilike iz kontranapada. Inicijativa domaćih krenula je od samog starta sa nekoliko prilika za pogodak koje su promašili Čikić, Mitrović i Petrović. Kazna je stigla u 29. minutu kada je Jedinstvo  posle opravdano dosuđenog penala stiglo do prednosti od 0:1. Nije dugo trajalo vođstvo gostujuće ekipe jer je već u 30. minutu Borac izjednačio, a strelac je bio Mitrović. U drugom poluvremenu viđena je prava goleada. Domaći tim najpre stiže do preokreta od 2:1 u 52. minutu golom Markova, a u 65. minutu gosti  izjednačuju na 2:2. Od tog momenta Borac vrši snažan pritisak ka protivničkom golu i u 70. minutu Bajić postiže pogodak za novo vođstvo od 3:2. U 74. minutu  već je 4:2, a strelac je mladi Mihajlo Mačkić. Samo minut kasnije Bajić postiže još jedan pogodak za 5:2, a u samom finišu utakmice, u 87. minutu, Mačkić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 6:2 za Borac.

U četrnaestom kolu  Borac je gostovao u Banatskom  Velikom Selu ekipi Kozare. Odigrana je jedna otvorena utakmica sa prilikama na obe strane. Na prvi pogodak čekalo se do 22. minuta kada je domaća ekipa stigla do prednosti od 1:0. U 44. minutu Starčevci izjednačuju na 1:1,  strelac je Bajić. I u nastavku igra se otvoreno, a domaća ekipa stiže do nove prednosti u 72. minutu. U samom finišu meča, u sudijskoj nadoknadi,  Mitrović postiže pogodak za konačnih 2:2. Treba pohvaliti mladog golmana Borca Vladimira Stojanovića koji je u nekoliko navrata veoma dobro intervenisao i tako omogućio Borcu da dođe do povoljnog rezultata.

U 15. kolu, ujedno i poslednjem u jesenjem delu prvenstva odigran je lokalni derbi u kojem je Borac na Opštinskom stadionu dočekao ekipu Mladosti iz Omoljice. Odigrana je veoma tvrda utakmica sa malo prilika za pogodak. U prvom poluvremenu domaća ekipa je u nekoliko navrata pokušavala šutevima iz daljine da stigne do pogotka, a Mladost je vrebala prilike iz kontranapada. Najbolja prilika za tim iz Starčeva viđena je u 31. minutu kada je Mitrović pogodio prečku. U drugom poluvremenu domaća ekipa je krenula još odlučnije ka protivničkom golu, a plod takve igre je vođstvo od 1:0, u 60. minutu, iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je realizovao Mitrović. U 65. minutu Adamović je povisio na 2:0 neodbranjivim šutem sa 16 metara. Do kraja utakmice Borac propušta još dve-tri povoljne prilike za pogodak, a i  Omoljčani su mogli da slave  kada je pogođen okvir gola Borca, ali se rezultat nije menjao.