All for Joomla All for Webmasters

KOŠARKA: Započeli mečevi kadeta i pionira

06 November 2022

Kadeti Borca odigrali su još jednu pripremnu utakmicu, 25 septembra. Ovaj put u goste im je došla novobeogradska ekipa KK Beoserbona. Ovo je bila lepa prilika da se uigraju neke situacije za predstojeću sezonu, koja. Sa obe strane su se nizali lepi potezi i prikazana je odlična  košarkaška predstava. Na kraju, malo bolji su bili Novobeograđani.

Takmičenje za ovu sezinu pri Košarkaškom savezu Srbije počelo je 8 oktobra, a Borac je nastupio sa kadetima i pionirima. Kadeti će snage odmeriti sa KK-om I come to play i KK-om Zicer iz Novog Sada, KK-om Zadrugar iz Zrenjanina i KK-om Joker iz Sombora.

Pioniri over sezone igraće sa KK-om Opovo 99, KK-om Kris-kros i KK-om Tamiš iz Pančeva i KK-om Mladost iz Omoljice.

U prvom kolu kadeti su gostovali u Novom Sadu ekipi KK-a I come to play. Na put je ekipa krenula oslabljena neigranjem nekoliko  igrača. To je protivnik iskoristio a najveću prednost ostvario je u prvom poluvremenu  - 59:16, dok su u drugom delu igre Starčevci znatno bolje odigrali i izgubili sa pet poena razlike. Krajnji rezultat je bio 95:47 za domaćina. U narednom kolu Borac gostuje opet u Novom Sadu ovog puta ekipi KK-a Zicer.

Pioniri su prvu prvenstvenu utakmicu  odigrali, 11. oktobra, pred domaćom publikom a ugošćena je ekipa Opovo 99.  Od samog početka meča Borčevi pioniri su uspostavili kontrolu igrev i utakmicu rešili u svoju korist već u prvom poluvremenu (47:21). U nastavku  susreta Starčevci su održavali rezultat i na kraju  pobedili sa 74:56. U ovoj utakmici svim igračima je pružena prilika da odigraju, a bilo ih je osamnaest.