All for Joomla All for Webmasters

KOŠARKA: Može li Borac?

07 April 2022

Pioniri Borca nastavili su borbu za plasman na državno prvenstvo u plej-of takmičenja Košarkaškog saveza Vojvodine.

Dana 6. februara, Starčevci su otputovali u Suboticu na megdan  ekipi Spartaka. Početak meča bio je izjednačen sve dok su naši momci imali snage. Na poluvreme se otišlo s rezultatom 40:31 za domaćina. Krajnji rezultat ove utakmice bio je 82:47 za KK Spartak.

Nakon tri dana u Starčevo je došla ekipa koja je bila lider na tabeli - novosadski Sports vorld. Prava borba se vodila sa obe strane do poslednjeg koša. Odlična partija naših košarkaša. Međutim, ovog puta im je falilo sportske steće te bodovi odlaze u Novi Sad - 85:89 za goste.

Potom, 25 februara, Borac je ugostio KK Joker iz Sombora, inače klub čiji je vlasnik Nikola Jokić. Starčevci   su imali veliki motiv želju da ostvare prvu pobedu u plej- ofu. Započeli su utakmicu požrtvovano i bili dominantni  prvih par minuta, a na poruvreme se otišlo pri rezultatu 40:40. Treća četvrtina je rešila i pobednika, a pripala je Borcu sa 21:18. I poslednji deo igre bio je izjednačen - 17:17. Mora se istaći da je pobeda ostvarena zahvaljujući našem “šestom  igraču“- publici, koja je bila fenomenalna i uz mlade košarkaše Borca do poslednje sekunde. Pobeda sa rezultatom  78:75.

Zatim je 16. marta, u Starčevo došla ekipa iz Novog Sada KK Star, koja je trenuto bila najbolja u ligi, a u svojim redovima ima i dva reprezentativca Srbije. Kao i dosad, u svojoj dvorani u Starčevu, Borac je bio i ovog puta tvrd orah. Prva četvrtina pripada gostima (27:28), kao i druga (15:28). Treću su Starčevci dobili sa 24:20, a rezultatski izjednačena borba je bila sve do pet minuta pre kraja meča kada je najbolji igrač utakmice Bojan Dakić dobio 5. ličnu grešku, a upisao je 41 poen. U drugom poluvremenu Starčevci nisu mogli da računaju na tri igrača zbog povrede i pete lične greške plej-mejkera. Na kraju 77:97 za KK Star.

Dana 20. marta, u Novom Sadu je odigrana revanš  utakmica protiv KK-a Sports vorld. Igrači Borca parirali su protivniku samo u prvoj četvrtini (34:26). Na kraju domaćin pobeđuje sa 112:76. O učešću na državnom prvenstvu Srbije odlučivaće se na utakmici u Somboru sa KK-om Joker.

Mini-basket, deca 2013. i 2014. godište, odigrali su u Pančevu utakmicu protiv Kris-krosa u kojoj su pobedili sa 44:34. Mlađi pioniri su izgubili od pančevačkog Virtus basketa.