All for Joomla All for Webmasters

Košarka: Pao Kris-kros

09 January 2022

Nakon skoro dva meseca pauze zbog bolesti igrača pioniri Borca su dočekali prvi susret kod kuće, 22. novembra, gde su snage odmerili sa KK-om Tamiš. Od samog starta meča dato je gostima do znanja ko “drži loptu usvojim rukama“. Tako je već u prvoj četvrtini  Borac stvorio znatna prednost od 24:9, koja se samo povećavala iz minuta u minut, pa na kraju Starčevci pobeđuju sa 73:34.

Nedelju dana kasnije mladi starčevački košarkaši gostuju u Pančevu  ekipi KK-a Tamiš. U ovoj kao i u predhodnom susretu, Borac je bio favorit, što je i  opravdao. Na poluvreme Starčevci odlaze sa rezultatom 37:20. Pri kraju utakmice igrači Borca su se opustili te su dozvolili da domaćin smanji prednost na sedam poena razlike ali to je bilo sve što je Tamiš uspeo da uradi - Starčevci pobeđuju sa 68:51.

Potom, 5. decembra, Borac gostuje KK-u Kris kros, a na ovu utakmicu Starčevci su otišli bed jednog igrača iz startne petorke. Međutim, njegov izostanak nadomestili su igrači sa klupe, a dobru igru pogotovo u odbrani pružio je Mijat Starčev. Prva četvrtina meča bila je izjednačena, a naši igrači su je veoma loše odigrali (19:18). Trgli su se u drugoj četvrtini i igrali znatno bolje, dobili je sa 24:11, pa se na poluvreme  otišlo pri rezultatu 43:30 za Borac. Stvari su počele da se menjaju u drugom poluvremenu i to lošije po  starčevački tim. Rezultatska prednost počinje da se topi, a zahvaljujući diskutabilnim odlukama glavnog sudije, koji je igračima Borca sudio veliki broj ličnih grešaka a domaćinu ni jednu. Početkom četvrte četvrtine dvojici najboljih Borčevih igrača dosudio je pet ličnih grešaka i time utro put domaćinu do pobede od 72:69.

Poslednji susret ove godine pioniri su jedva dočekali, a dogodio se, 16 decembra. To je bila prilika da se pokaže da su Starčevci za klasu bolji od Kris-krosa, a tako je i bilo. Pred prepunom salom Osnovne škole i gromoglasnim navijanjem školskih drugara generacije 2007. godište, drugo se nije ni moglo očekivati - sem pobede. Ovaj put ubedljive - 85:63. Bodreni do poslednje sekunde naši momci su pružili odličnu igru sa dosta trčanja, pametne glave i velikog srca pokazali najlepšu partiju do sada, a tradicija ove generacije se nije prekinula - još niko nije odneo bodove iz Starčeva. Pionirima nedostaje još jedna pobeda da se, četvrtu sezonu  zaredom, nađu u plej-ofu među šest najboljih  kipa.

Mlađi pioniri su trenutno na 3.  mestu, a evo kako su odigrali nekoliko kola: 22. novembra Kris-kros - Borac 86:24; 29. novembra Borac - Radnički Kovin 42:39. Ovo je bio i najneizvesniji susret, a presudila je velika želja i pametna glava. U samoj završnici Borac je imao smireniju ruku te je Strahinja Jakovljević bio nepromašiv sa linije za slobodna bacanja pogodivši sva četiri penala i odlučio pobednika; 5. decembra Tamiš - Borac 100:24; 12. decembra odigran je poslednji susret ove godine Tamiš 2 - Borac 25:57. U ovoj utakmici mora se istaći preko 15 fenomenalnih asistencija Nemanje Stankova za Starčevce.

Kadeti su četvrti na tabeli.  Borac - Tamiš 52:93; Kris-kros - Borac 94:33; Borac -  Virtus basket 53:76.