All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Završen jesenji deo - Borac sedmi

11 December 2021

Rezultati poslednjih pet kola jesenjeg dela prvenstva u Vojvođanskoj ligi - Istok:

Mladost - Borac 1:0.

U 11. kolu Borac je gostovao u Žitištu ekipi Begeja. Starčevci su od samog starta utakmice nametnuli svoj ritam igre i imali terensku inicijativu. U prvom poluvremenu Borac propušta tri izgledne prilike za pogodak preko Bajića, Petrovića i Vukovića, dok su domaćini imali jednu izglednu priliku za pogodak. U drugom poluvremenu najzanimljiviji momenti utakmice desili su se u samom finišu kada je gostujuća ekipa uspela da, posle odlične akcije u 85. minutu preko Luke Simonovića, dođe do prednosti od 1:0. Ali, u nadoknadi vremena, u 90+2 minutu, Begej uspeva da izjednači i tako izbegne poraz na ovoj utakmici.

U dvanaestom kolu  Borac je na svom terenu ugostio ekipu Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva. Odigrana je jedna veoma zanimljiva utakmica u kojoj je bila srećnija gostujuća ekipa koja je došla do minimalne pobede, a jedini pogodak na utakmici viđen je u 26. minutu. Borac je u prvom poluvremenu propustio 2-3 povoljne prilike za pogodak. U drugom poluvremenu gostujući tim je čuvao stečenu prednost i čekala priliku iz kontranapada. Domaća ekipa propušta prilike preko Simonovića, Bajića i Vanje Vukovića i ne uspeva da na ovoj utakmici dođe bar do nerešenog rezultata koji je po prikazanoj igri i zaslužila.

U 13. kolu ekipa  Borca je gostovala Naftagasu   u Elemiru. Odigrana je jedna otvorena utakmica sa velikim brojem povoljnih prilika za pogodak na obe strane. Prvu priliku propušta Naftagas u 12. minutu kada je jedan njihov igrač izašao sam ispred golmana Tomića i uspeo da ga zaobiđe a potom šutira pored leve stative praznog gola. U 18. minutu gostujuća ekipa dolazi do prednosti preko Bajića koji je iskosa sa desne strane sa nekih 7-8 metara uspeo da savlada domaćeg golmana. U 25. minutu Luka Simonović postiže još jedan pogodak za Borac i povisuje na 2:0. U 30. minutu Elemirčani  postižu pogodak i smanjuju na 1:2. U 31. minutu Vanja Vuković postiže pogodak posle odbitka lopte sa nekih 7-8 metara i rezultat je 1:3. Do poluvremena viđen je još jedan pogodak a postiže ga domaćin u 39. minutu, za 2:3. U drugom poluvremenu bilo je prilika za pogodak na obe strane ali se rezultat nije menjao do kraja utakmice. Treba napomenuti da je Naftagas od 60. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja jednog igrača zbog dva žuta kartona.

U četrnaestom kolu  Borac je na svom terenu dočekao Slogu iz Plandišta,  poslednjeplasiranu ekipu na tabeli. Na samom startu utakmice, već u 1. minutu, domaća ekipa ima priliku za pogodak kada je Đurđev sa svega 2-3 metra pogodio stativu. Prilike za pogodak propuštaju Luka Simonović u 14, Bajić u 21. i Đukić u 30. minutu. Osam minuta kasnije Borac konačno stiže do prednosti od 1:0 pogodkom Pavla Petrovića odmerenim i preciznim šutem sa nekih 22-23 metra, a samo dva minuta kasnije Adamović oduzima jednu loptu gostujućim fudbalerima, prolazi dva igrača i kada je došao do protivničkog golmana sa svega desetak metara sam neometan šutira neprecizno preko gola. U drugom poluvremenu Starčevci propuštaju još 3-4 prilike za pogodak a kazna za te promašaje stiča kada je jedan gostujući igrač uspeo da savlada golmana Borca Lapića direktno iz kornera i tako postavlja konačan rezultat ove utakmice - 1:1.

U petnaestom, poslednjem kolu jesenjeg  dela prvenstva odigran je lokalni derbi u Omoljici na kome je domaća Mladost dočekala komšije iz Starčeva. U prvom poluvremenu Borac je bio  nadmoćniji i imao je više loptu u svom posedu. Plod takve igre su i stvorene prilike za pogodak, a najbolju je propustio Branislav Graovac u 33. minutu kada je dobio idealnu loptu od Vanje Vukovića i sa samo nekoliko metara od praznog gola šutirao pored desne stative. Imala je i Mladost dve izgledne prilike za pogodak ali je u oba slučaja golman Tomić bio na visini zadatka. Na poluvreme se otišlo s nerešenim rezultatom, bez pogodaka. U drugom poluvremenu domaća ekipa je igrala nešto odlučnije a izglednih situacija za pogodak je bilo na obe strane. U 80. minutu, posle jedne greške u odbrani gostujuće ekipe Omoljčani koriste priliku i stižu do prednosti . U poslednjih desetak minuta Borac je pokušavao da stigne do izjednačenja ali u tome nije uspeo, tako da je Mladost slavila s minimalnim rezultatom. Utakmicom u Omoljici završen je jesenji deo prvenstva, a Borac se nalazi na sedmom mestu na tabeli. Sledi pauza do proleća, a nastavak je polovinom marta naredne godine.