All for Joomla All for Webmasters

ODBOJKA: Smederevo slavilo u Hali sportova

11 December 2021

Odbojkaši starčevačkog Borca ugostili su u pančevačkoj Hali sportova u okviru 5. kola Prve lige Srbije, ekipu Smedereva, stare sportske rivale s kojima se oduvek teško vojevalo na terenu. Tim koji predvode treneri Vojislav Pavlović i Dušan Jović ušao je u ovaj meč kao apsolutni favorit, ali to nije uspeo da pokaže na parketu pančevačke hale. Gosti su bili srčaniji, kao da su više želeli trijumf i na kraju su zaluženo do njega i došli: Borac - Smederevo 2:3, po setovima 25:17, 21:25, 20:25, 25:15 i 12:15.

Početak susreta nije nagoveštavao takav rasplet situacije. Bojan Poznić i njegovi saigrači odlično su započeli utakmicu. Držali su situaciju na terenu pod svojom kontrolom, bili su dominantni u svim segmentima igre , pa gosti u prvom setu nisu imali baš nikakve šanse. Borac je vodio od samog početka, a kako je vreme odmicalo , prednost u poenima postajala je sve ubedljivija. Bez velikih problema, reklo bi se “s pola gasa“, Starčevci su poveli s 1:0, pa se činilo da će ovaj duel biti brzo završen, u korist starčevačkih odbojkaša. Odnos snaga na terenu počeo je da se menja u drugom setu. Ovaj deo utakmice protekao je uglavnom u izjednačenom nadmetanju mada su gosti većim delom imali dva-tri poena “viška“, pa je domaćin konstantno morao da juri “rezultat“. Borac je uspeo da izjednači na 16:16, bilo je i 19:19, a onda je nestao sa terena. Predvođeno Đorđem Kovačem, Smederevo je iskoristilo sve greške favorita i stiglo do izjednačenja. U trećem setu na terenu kao da je postojao samo jedan tim. I to onaj iz Smedereva. Igra Borca potpuno se raspala. Pri rezultatu 3:10 trener Pavlović je promenio kompletnu prvu postavu na terenu, ali ništa nije vredelo. Gosti su vodili i sa 6:16 i 11:20, pa se pitanje pobednika trećeg seta nije postavljalo ni jednog trenutka.

Nastavak utakmice doneo je stabilizaciju u redovima Borca i domaći tim je sada bio taj koji dominira. U glavnim ulogama bili su Nikolić, Knežević i Poznić pa su Smederevci gotovo zbrisani s parketa u ovom četvrtom setu. I kada se učnilo da je to - to, da je Borac ponovo preuzeo kontrolu nad ovom čudnom utakmicom, dogodilo se suprotno. Smederevci se nisu predavali, opet su počeli da dižu nivo svoje igre, koristili su zbunjenost domaćeg tima i na kraju zasluženo stigli do vredne pobede.

U narednom, šestom kolu, Borac je gostovao u Topoli lideru na tabeli ekipi Karađorđa i izgubio s rezultatom 3:1 (25:19, 25:18, 20:25 i 25:13). Tim iz Starčeva zauzima 4. mesto na tabeli Prve lige Srbije sa osvojenih 11 bodova iz šest odigranih utakmica.