KOŠARKA: Nižu se pobede

19 decembar 2018
(0 glasova)

Pioniri Borca i dalje se nalaze na prvom mestu Regionalne lige, grupa B,  Košarkaškog saveza Vojvodine, a proteklih mesec dana zabeležen je stopostotan učinak

Liga je nastavljena, 28. oktobra, kada je Borac trebalo da, kao domaćin,  ugosti KK Radnički iz Kovina. Međutim, gosti nisu došli i utakmica je registrovana službenim rezultatum 20:0 za Starčevce. Potom, 3. novembra, odigran je komšijski derbi u Omoljici u kome se Borac sastao sa ekipom  Mladosti. Utakmica je opravdala naziv derbija samo u prve tri četvrtine. Domaćin je na početku pružio čvrst otpor ali je prva četvrtina pripala Borcu (20:17), dok se u drugoj igralo podjednako što pokazuje nerešeni rezultat 21:21. Na poluvreme se otišlo sa tri poena prednosti za Borac.

Treći period utakmice Borac bolje započinje te zahvaljujući presing- odbrani dolazi do pobede od 27:22. Poslednji period utakmice bio je odlučujući a momci iz Starčeva imali su više snage te su stvorili veću prednost i na kraju dobili ovaj deo igre sa rezultatom 27:8. Konačni rezultat bio je 95:68 za Borac.

Narednog vikenda pioniri su imali slobodno kolo a 22. novembra, u Starčevu je dočekana ekipa KK-a Opovo 99. U ovom susretu gosti su bili požrtvovaniji, agilniji i više su želeli pobedu. Može se reći da je ovo najlošija partija Borca, ali i pored  loše igre Starčevci uspevaju, zahvaljujući boljoj igri u poslednjih par minuta da pobede sa 68-55.

Mlađi pioniri su posle prvog poraza zabeležili pobedu. Dana 27. oktobra, u Starčevu je ugošćena ekipa KK-a Opovo 99. Sam početak utakmice pripao je  Starčevcima koji odličnom igrom pobeđuju prvu četvrtinu sa 17:5. Drugi period utakmice pripada gostima koji dobijaju sa rezultatom 12-10. Treću i četvrtinu četvrtinu, dobrom igrom u napadu i velikom požrtvovanjem, Borac rešava u svoju korist (12:8 i 18:6). Krajnji rezultat bio je 57:31 za Starčevce. Potom, 3. novembra, mlađi pioniri su gostovali KK-u Mladost u Omoljici. U ovoj utakmici na terenu je postojala samo jedna ekipa a to su bili Omoljčani, što  govori i rezultat: 108:29 za Mladost. Naredna dva vikenda Borac je bio slobodan po rasporedu.