Azurirano12:54:02 PM GMT

Back SPORT SPORT ODBOJKA: Borac startovao pobedom

ODBOJKA: Borac startovao pobedom

• PDF

Odbojkaši Borca pobedom su startovali takmičenje u ovogodišnjem izdanju Prve lige Srbije. Oni su u prvom kolu na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovci slavili ubedljivi trijumf maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 25:19, 25:22).

Starčevački odbojkaši dobro su otvorili susret i na prvom tehničkom tajm-autu su imali prednost od 12:9. Vođstvo od tri poena razlike su zadržali do kraja seta i tako su poveli sa 1:0. Drugi deo igre su dobili još lakše, poveli su sa 8:4, pa 12:7, a onda i čak 21:12, pa im nije bilo teško da i drugi set privedu kraju i reše u svoju korist. U trećem je došlo do blagog pada u igri, što su domaći igrači iskoristili i konstantno imali minimalnu prednost. Igralo se poen za poen, na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 12:11 za Milanovčane, ali je Borac u odsudnim momentima uspeo da preokrene i povede sa 21:19. Tu prednost nisu ispusili do kraja i tako su i treći set rešili u svoju korist za konačnih i maksimalnih 3:0 u setovima. Borac je ove sezone najavio juriš ka prvom mestu i ulazak u Superligu, a pobedu će tražiti i u drugom kolu, iako će ponovo gostovati, ovog puta ekipi Železničara u Beogradu.

Početkom oktobra u Hali sportova na Strelištu odigrana je utakmica finala Kupa Vojvodine, u kojoj su se sastale ekipe Borca i Spartaka iz Subotice. Pobednik je dobijen u petom setu, a rezultat je glasio 2:3 (po setovima: 25:23, 16:25, 25:19, 23:25 i 10:15).