Tue04232024

Azurirano12:54:02 PM GMT

Back AKTUELNO ::: DRUŠTVO AKTUELNO ::: DRUŠTVO OBELEŽENA DEČIJA NEDELJA

OBELEŽENA DEČIJA NEDELJA

  • PDF

Podrška porodici
Naša škola je i ove godine, kao i prethodnih, spremno, spretno i sa radošću dočekala Dečiju nedelju. Ređale su se aktivnosti svih pet dana, a svaka je bila propraćena učešćem roditelja učenika Škole. Aktivnosti u okviru Dečije nedelje su išle sledećim redom:

- u ponedeljak je organizovana izložba dečijih likovnih i literarnih radova u holu škole na temu: “Moja porodica“;
- utorak je bio rezervisan za modnu reviju pod nazivom: “U maminim i tatinim cipelama“;
- sredina Dečije nedelje je bila posvećena sportu. Štafetne igre bile su veliki izazov za mame i tate. Deca su bila srećna i zadovoljna što su im na sportskom terenu društvo pravili roditelji;
- u četvrtak su roditelji i deca uživali u pravljenju dečijih igračaka od prirodnih materijala;
- petak je bio posvećen sadnji cveća, zajedničkom akcijom dece, roditelja i učitelja. Hol naše škole je sada lepši i bogatiji kao i učionice.

Za učenike od petog do osmog razreda aktivnosti su bile nešto drugačije. Pored sportskog nadmetanja, takmičili su se i u pisanju literarnih sastava na temu “Porodica“. Tema Dečije nedelje bila je i inspiracija za članove likovne sekcije. Najuspešniji likovni i literarni radovi naših učenika nagraćeni su prigodnim poklonom.