Azurirano12:23:40 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Na startu prvenstva - polovično

FUDBAL: Na startu prvenstva - polovično

• PDF

Novo prvenstvo koje je startovalo 16. avgusta, a FK Borac posle šest godina igranja u Vojvodjanskoj ligi od ove sezone ponovo se takmiči u područnoj PFL ligi Pančevo.

Na startu prvenstva zabeleženi su polovični rezultati: dve pobede, dva poraza i jedan nerešeni ishod.

Borac - Jugoslavija 1:0.

U prvom kolu na startu novog prvenstva Borac je gostovao u Alibunaru ekipi Budućnosti. Od samog starta gostujuća ekipa je bila nadmoćnija i imala više od igre. U prvih 45 minuta stvorila je 4-5 izuzetno povoljnih prilika za pogodak koje su propustili: Jovanović, Stanojević, Perovanović i Arsenijević, tako da se na odmor otišlo s nerešenim rezultatom. U drugom poluvremenu ista slika na terenu. U 65. minutu, pogodak. Posle idealne lopte od Ćirkovića za Sašu Jovanovića, koji je izbegao ofsajd poziciju i bio brži od protivničkog golmana, lopta je u mreži za 0:1. Od tog momenta gostujuća ekipa se malo povukla na svoju polovinu, a i jak vetar je bio saveznik domaćima. U 78. minutu Budućnost je uspela da izjednači na 1:1, što je i bio konačan rezultat ove utakmice.

U 2. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu pančevAčkog Dinama 1945. U veoma lepom ambijentu, pred oko 400 gledalaca, vidjena je izuzetno kvalitetna utakmica. U prvom poluvremenu domaća ekipa je bila konkretnija i stvorila je nekoliko izuzetno povoljnih prilika za pogodak, a najpooljniju je imao Ćirković u 20. minutu, kada je golman gostiju spasao siguran pogodak skrenuvši loptu u korner. U 36. minutu Borac je poveo sa 1:0, a strelac je bio Maksimović, posle idealnog centaršuta Jovanovića, sa desne strane. To je bio i rezultat poluvremena. U drugom poluvrmenu, već na samom startu u 46. minutu, gosti iz Pančeva stižu do izjednačenja, a strelac je Slaven Juriša. Već u narednom napadu gostiju srušen je jedan igrač Dinama u domaćem kaznenom prostoru, a sudija ove utakmice opravdano je pokazao na kazneni udarac za goste. Na visini zadatka u tim trenucima bio je izvrsni golman Borca Ivan Topić koji je uspeo da odbrani penal Miloševu. U 88. minutu Slaven Juriša se po drugi put upisuje u listu strelaca za konačnih 2:1 za goste.

U trećem kolu odigran je još jedan derbi kada je Borac gostovao u Omoljici ekipi Mladost. Na ovu utakmicu ekipa je otišla bez pet standardnih prvotimaca. Na samom početku igra Borca ulivala je poverenje svojim mnogobrojnim navijačima koji su se nalazili na stadionu u Omoljici. U 15. minutu Popović propušta idealnu priliku za goste, kada se našao sam pred protivničkim golom na nekih desetak metara, ali je šutirao neprecizno, preko gola. U 20. minutu - još jedna prilika za goste kada je Brajović šutirao sa desne strane, ali je bio neprecizan. U 23. minutu domaća ekipa je povela sa 1.0 evrogolom Živkovića kada je jednu loptu nabačenu sa desne strane primio na grudi i iz prve šutirao i pogodio levi gornji ugao golmana Štimca koji je bio nemoćan. U 41. minutu, posle brzog kontranapada domaćih, Savković je povisio na 2:0 za Mladost, što je i bio rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu ekipa Borca je pokušavala da dodje do pogodka ali u tome nije uspela, dok je domaći tim propustio nekoliko veoma povoljnih prilika da do vrha napuni gol gostiju. U samom finišu utakmice domaćin dolazi do trećeg gola.

U 4. kolu Borac je ugostio ekipu Jedinstvo Stević iz Kačareva. Domaća ekipa od samog starta krenula je silovito, rešena da zabeleži sigurnu pobedu. Medjutim, do prvom gola čekalo se do 28. minuta kada je u gužvi najprisebniji bio Janković i iz drugog pokušaja uspeo da savlada protivničkog golmana i tako dovede svoj tim u vodjstvo od 1:0. Do kraja poluvremena propustila je domaća ekipa još dve povoljne prilike, ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremnu domaća ekipa je redjala prilike kao po traci, a na drugi pogodak se čekalo do 59. minuta kada je Vlado Čalić povisio na 2:0. U 62. minutu u listu strelaca se uspisuje i Ćirković i dovodi svoj tim u vodjstvo od 3:0. Do kraja utakmice domaći su propsutili još nekoliko prilika za pogodak koji je bilo teže promašiti nego dati gol, tako da se rezultat nije više menjao.

U petom kolu Borac je trebao da gostuje u Barandi ekipi Radničkoog, medjutim taj meč nije odigran pošto je Radnički odustao od takmičenja, tako da je ekipi Borca u tom kolu bila slobodna.

U 6. kolu Borac je dočekao ekipu Jugoslavije iz Jabuke. U jednoj dosta slaboj utakmici, pred oko 150 gledalaca, vidjena je igra u kojoj nije bilo mnogo stopostotnih prilika za gol. Gostujuća ekipa je došla sa namerom da ne primi gol i da pokuša da ostane neporažena. U veoma rastrzanoj igri poluvreme je završeno s rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu domaća ekipa je krenula agilnije ne bi li što pre stigaa do pogodka. U 63. minutu odahnuli su domaći najvijači kada je Stanisavljević savladao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vodjstvo od 1:0. Do kraja utakmice gosti su zaigrali nešto otvorenije ali nisu imali snage da urade nešto više, dok je domaćin propustio još 2-3 šanse da ubedljivije savlada gostujuću ekipu.