Azurirano03:10:40 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Počeo prolećni deo prvenstva

FUDBAL: Počeo prolećni deo prvenstva

• PDF

Nastavljeno je prvenstvo u sezoni 2014/2015. godine, a fudbaleri Borca su na startu zabeležili pobedu i poraz. Evo rezultata prva dva kola prolećnog dela:

16. kolo: Borac - Sloga (Plandište) 3:2;
17 kolo: Rusko Selo:
Crvena Zvezda - Borac 2:1

U 16. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Sloge iz Plandišta. Odigrana je utakmica od izuzetne važnosti za obe ekipe u borbi za opstanak u ovom rangu takmičenja. Sve je dobro počelo po domaću ekipu pošto se u 6. minutu u šesnaestercu gostiju najbolje snašao igrač Borca Vučić kada je jednu odbijenu loptu smestio u protivničku mrežu i tako doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Radost domaćih kratko je trajala pošto su gosti iz Plandišta uspeli da izjednače na 1:1 i to u 13. minutu, a posle propusta u odbrani domaćih. Od tog momenta igrači Borca zaigrali su angažovanije i vršili stalni pritisak ka protivničkom golu, a rezultat takve igre je i novo vođstvo u 39. minutu od 2:1, a strelac je Saša Jovanović, posle odličnog i snažnog šuta Luke Lukića sa nekih 22-23 metara.

Do poluvremena domaći uspevaju da postignu još jedan pogodak, u 42. minutu, a strelac je bio Stojan Vojnović, kada uspeo da izbegne ofsajd poziciju i prihvati jednu loptu po levoj strani i vrlo dobro šutira ka golu protivnika. Gostujući golman bio je nemoćan i to je 3:1 domaćina što je bio i rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu gosti su krenuli nešto otvorenije ka golu ne bi li došli do povoljnijeg rezultata, a plod takve igre je i pogodak za goste u 66. minutu, a strelac je njihov najbolji igrač Selaković. Do kraja utakmice domaći su imali povoljnije prilike za pogodak, ali se rezultat nije više menjao tako da je zabeležena vredna pobeda.

U 17. kolu Borac je gostovao u Ruskom Selu ekipi Crvene zvezde. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra bez nekih izglednijih prilika za pogodak, ali domaći su ipak na odmor otišli sa rednošću od 1:0 golom u 28. minutu posle kardinalne greške u gostujućoj odbrani. U drugom poluvremenu ekipa Borca zaigrala je nešto agilnije rešena da dođe do ovoljnog rezultata, a plod takve igre je izjednačenje golom Saše Jovanovića koji je odlično šutirao sa nekih 25 metara a igrao se 62 minut. U tom periodu gostujući igrači imali su više od igre i terensku inicijativu, međutim u 75. minutu na scenu stupa sudija Nikola Tomašev koji je dosudio sumnjiv kazneni udarac za domaćina, a pri tome prestrogo isključio iz igre igrača Borca Maksimovića.

Do kraja utakmice, iako je bila sa igračem manje, gostujuća ekipa je pokušavala da dođe do izjednačenja, a najbolju priliku propustio je u 83. minutu Saša Jovanović kada je sa nekih 6-7 metara šutirao glavom, a domaći golman uz mnogo napora uspeo da zaustavi šut na samoj gol liniji, tako da se utakmica završila pobedom domaćina od 2:1.