Azurirano10:02:56 AM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Borac u gostima kao da ne postoji

FUDBAL: Borac u gostima kao da ne postoji

• PDF

Zbog uvođenja vanrednog stanja u Srbiji odložene utakmice 26. kola u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Istok, a prvenstvo će se nastaviti po ukidanju vanrednog stanja.
Evo rezultata predhodna tri kola:
Borac - Baka (Pačir) 4:1
Jedinstvo (B. K.) - Borac 1:0
Borac - Tisa (Adorjan) 4:0

U 23. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Bačke iz Pačira. Domaća ekipa koja je važila za favorita u ovom duelu to je na terenu i pokazala. Od samog početka utakmice Starčevci su imali inicijativu, dok su se gosti uglavnom branili i pokušavali da iz kontranapada urade nešto više. U takvom odnosu snaga na terenu na prvi pogodak se ipak čekalo do 39. minuta a strelac za Borac je prvi strelac lige - Zvonko Đaković i to je 1:0 za domaću ekipu, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice igralo se u istom ritmu, a u 57. minutu gosti dolaze do izjednačenja posle jedne nesmotrenosti u odbrani domaćih. Međutim, radost gostiju trajala je samo 3-4 minuta pošto je već u 61. minutu novu prednost svom timu ponovo doneo Đaković. U 79. minutu već je 3:1 za Borac a trostruki strelac na ovoj utakmici je Đaković. Do kraja utakmice u listu strelaca se upisuje Rade Makarun koji je ušao sa klupe u 2. poluvremenu i postavlja konačan rezultat 4:1.

U 24. kolu Borac je gostovao u Banatskom Karađorđevu ekipi Jedinstva. Na ovom gostovanju, kao i većini predhodnih u prolećnom delu prvenstva, još jedno bledo izdanje, a uz to i slabi sudija Goran Zinaja iz Subotice imao je naklonost prema domaćoj ekipi, tako da ni u jednom trenutku nije zaštitio igrače Borca od pogibeljnih startova domaćih igrača. U jednoj ravnopravnoj igri gde nije mnogo povoljnih prilika za gol, a domaća ekipa ih je imala nekoliko i uspela je da postigne pogodak u nadoknadi vremena u 90 minutu i tako dođe do pobede sa rezultatom 1:0.

U 25. kolu ekipa Borca je na svom terenu ugostila ekipe Tise iz Adorijana, mesta nadomak Sente. Po već ustaljenom pravilu opet dobra partija na domaćem terenu. Već u 7 minutu Borac je poveo sa 1:0 a strelac je bio Stevan Nikolov, posle kornera koji je sa leve strane izveo Pešterac. U prvih deset minuta utakmice sve je moglo da bude rešeno jer su idealne prilike za postizanje gola propustili najpre Đukić u 8. minutu kada se našao sam ispred protivničkog golmana, ali je šutirao preko gola, a potom u 10. minutu idealnu priliku propušta Pešterac. Do poluvremena bilo je još nekoliko prilika za pogodak, ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je krenula nešto otvorenije, tako da je bilo više rostora za domaće igrače. U 56. minutu vremešni Rade Makarun koji je ušao u igru u drugom poluvremenu postiže pogodak za 2:0 za Borac. Igrao se 78. minut kada je Nikolov uspeo da izbegne ofsajd poziciju i na pas Makaruna nađe se sam ispred protivničkog golmana i rutinski postiže pogodak i dovodi svoj tim u vođstvo od 3:0. U finišu utakmice, tačnije u 86. minutu posle opravdano dosuđenog penala nad Makarunom, siguran sa 11 metara je kapiten Borca Damir Đaković i tako postavlja konačan rezultat ove utakmice - 4:0.

Borac je na ovoj utakmici igrao u sledećem sastavu: Luković, Ivanišević, Arsenijević, Panić, Mitić, Đukić, Nikolov, Đoković, Antelj, Pešterac i Janković, a igrali su još i Makarun, Radenković i Stajić.

Nakon ukidanja vanrednog stanja prvenstvo je nastavljeno u nedelju 25. maja a Borac je gostovao u Sečnju. Domaćin je u borbi za opstanak bio spreman na sve. Ali, baš na sve. Rezultat tog pritiska jeste 3:1 za Bilećanin. Na stranu to što, gde god Borac gostuje, domaćini igraju kao da im je poslednja utakmica u životu, ali tim Borca koji je okupljen (po imenima) nije pokazao mnogo od procenjenog potencijala. Lepo je u Starčevu pobeđivati sve, ali ko hoće u viši rang, mora da se i sa gostovanja vraća sa bodovima. Do kraja prvenstvene trke ostalo je da se odigra još četiri kola, a na igračima Borca je da pokušaju da se domognu druge pozicije i tako kroz baraž domognu višeg ranga tj. Srpske lige - Vojvodina.

Evo rasporeda utkamica do kraja prvenstva.