Azurirano03:19:10 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Borac treći na kraju polusezone

FUDBAL: Borac treći na kraju polusezone

• PDF

Jesenji deo prevenstva u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa- Istok, završen je utakmicama 15. kola koje su odigrane 23. i 24. novembra. Na kraju jesenjeg dela prvenstva Borac se nalazi na trećem mestu na tabeli iza ekipe Vršca i Crvene zvezde iz Ruskog Sela.

Evo rezultata poslednja četiri kola jesenjeg dela:
Starčevo: Borac- Kozara (Banatsko Veliko Selo) 3:1
Rusko Selo: Crvena zvezda- Borac 2:2
Starčevo: Borac- Vršac Junajted (Vršac) 2:1
Banatski Karlovac: Proleter- Borac 1:0

U 12. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Kozare iz Banatskog Velikog Sela. Domaća ekipa imala je inicijativu od samog starta utakmice, dok su gosti došli sa namerom da se brane i tako izvuku povoljan rezultat. U prvih 30 minuta domaći igrači stvorili su nekoliko povoljnih prilika preko Nikolova, Đakovića, Stanisavljevića i Makaruna ali iste i promašivali. Na prvi pogodak domaćih čekalo se do 37. minuta kada se u protivničkom šesnaestercu najbolje snašao Radenković i glavom uspeo da prebaci protivničkog golmana i tako dovede svoj tim u vođstvo, što je i bio rezultat poluvremena. U nastavku utakmice u 49. minutu jedan gostujući igrač igrao je loptu rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je kazneni udarac za Borac, a siguran izvođač je bio najbolji strelac lige Zvonko Đaković, i to je 2:0. U 71. minutu viđen je najlepši pogodak na utakmici a strelac je Arsenijević koji je snažno šytirao sa 22-23 metara i gostujući golman je bio nemoćan i to je 3:0 za domaću ekipu. U 77. minutu gosti postižu počasni pogodak posle sumnjive ofsajd pozicije i tako smanjuju na 3:1 što je i konačni rezultat ove utakmice.

U 13. kolu Borac je gostovao drugoplasiranoj ekipi na tabeli, ekipi Crvene zvezde iz Ruskog Sela. Na ovoj utakmici ekipa Borca pružila je svoju najbolju partiju u ovoj sezoni, iako nije počelo najbolje za goste jer su domaći uspeli u 16. minuti da povedu sa 1:0. Samo šest minuta kasnije Borac uspeva da izjednači posle odlične akcije, sam pred protivničkim golom našao se Đaković koji je bio siguran i to je 1:1. U 38. minutu dosuđen je iskosa sa desne strane slobodan udarac sa nekih 22 metra za Borac koji je izveo Đasković i uspeo da postigne evro gol i tako dovede svoj tim u vođstvo od 1:2 što je rezultat poluvremena. U nastavku utakmice gostujuća ekipa nije branila prednost već je i dalje napadala i stvarala prilike za postizanje gola a bilo ih je 5-6 koje su propustili Đaković, Makarun, Stanisavljević i Arsenijević. Propustili su Starčevci da do vrha napune mrežu domaćih i kako to obično biva sledi kazna u sudijskoj nadoknadi u 90+6 minutu domaći uspevaju da izjednače na 2:2 i tako postave konačan rezultat ove veoma uzbudljive utakmice.

U 14. kolu Borac je dočekao ekipu Vršac Junajteda inače četvoroplasiranu ekipu na tabeli. Od samog starta domaća ekipa dala je do znanja gostima da ih iz ove utakmice interesuje samo pobeda i osvajanje tri nova boda. Stvorili su domaći igrači nekoliko prilika za postizanje gola ali iste i promašili, da bi u 25. minutu izveli odličnu akciju u kojoj su učestvovali Đukić, Nikolov i na kraju Đaković koji je uspeo da postigne pogodak i to je 1:0. Do poluvremena Borac propušta još 2-3 prilike za pogodak ali su one otišle u nepovrat. U drugom poluvremenu gosti su krenuli nešto otvorenije, a njihov trud je rezultirao u 74. minutu kada su uspeli da izjednače na 1:1. Od tog momenta trener domaćih Branko Đokić sve karte bacio je na napad i usledila je ofanziva domaćih, a što se ubrzo i isplatilo jer domaća ekipa ponovo dolazi do prednosti ovog puta sa 2:1 a strelac je ko bi drugi nego Zvonko Đaković a igrao se 80. minut. Do kraja utakmice gosti su pokušavali da urade nešto više ali u tome nisu uspeli tako da nije došlo do promene rezultata.

U 15. i poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Borac je gostovao u Banatskom Karlovcu ekipi Proletera. Očekivala se teška utakmica ali svi u klubu i navijači Borca nadali su se osvajanju tri boda. Na ovoj utakmici gostujuća ekipa pružila je slabu partiju, ali i pored toga stvorila je nekoliko povoljnih prilika za gol, međutim iste nije i iskoristila. U 30. minutu utakmice dosuđen je sumnjivi kazneni udarac za Proleter iz kog su domaći uspeli da povedu sa 1:0. Imali su Starčevci inicijativu ali nešto konkretnije nisu uspeli da urade, tako da se na poluvreme otišlo vođstvom domaćih. U drugom poluvremenu nastavljeno je u istom ritmu a najpovoljnije prilike propustili su Đaković u 65. minutu i Arsenijević u 80. kada je uspeo da pogodi samo stativu protivničkog gola, tako da je ova utakmica završena pobedom domaće ekipe od 1:0.

Ovim porazom Borac je jesenji deo prvenstva završio na trećem mestu na tabeli sa četiri boda manje od prvoplasiranog Vršca i sa bodom manje od drugoplasirane Crvene zvezde. Sledi pauza a na upravi Borca je da potraži u zimskom prelaznom roku nekoliko novih igrača i tako pojača igrački kadar i pokuša da dođe do mesta koje vodi u viši rang.