Azurirano11:18:07 AM GMT

Back SPORT SPORT KOŠARKA: Borac polovično

KOŠARKA: Borac polovično

• PDF

Prvi tim KK-a Borac je krajem aprila startovao u Letnjoj ligi, gde je u prvoj utakmici ugostio ekipu KK Jedinstvo iz Kačareva. Starčevci su na početku utakmice krenuli veoma loše, naročito u odbrani tako da su Kačarevci uspeli da uz odličan šut prvu četvrtinu dobiju sa 32:17. U drugoj su se Starčevci trgnuli i dobili sa 16:13. tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 33:45 za Jedinstvo. Drugo poluvreme Borac odigrao znatno bolje, pa treću četvrtinu dobija sa 26:21. Najbolju partiju Starčevu su pružili u četvrtom delu, u kome se vodila velika borba do samog kraja, a dva minuta pre završetka meča bilo je izjednačeno. Starčevački košarkaši odličnim šutem za tri poena postižu tri trojke i stavljaju tačku na pobednika ovog susreta s rezultatom 93:84. Zatim 4. maja u Starčevo stiže pančevačka ekipa Dinama, koja je pružila dosledan otpor Borcu. Medjutim kao i u prvoj utakmici Borac je tek na kraju zaigrao i opet utakmicu rešio sa dve pogodjene trojke u finišu, za konačnih 53:46. Dana 11. maja u Pančevu je odigrana utakmica sa Rolingom gde je Borac pokazao najbolju igru do sada. Poslednja tri minuta Starčevcima su isključena tri igrača sa po pet ličnih grešaka, a dvojca su se povredila pa Roling na kraju slavi sa 83:65. Potom je 22. maja u Omoljici odigran po običaju košarkaški derbi, gde je tokom čitave utakmice Borac bio bolji sa 10 do 14 poena razlike, a na poluvreme se otišlo sa 26:35 za Starčevce. Svega četiri minuta do kraja utakmice vodila se rezultatska klackalica, ali je na kraju Mladost imala vie snage pa je pobedila sa 71:65.

ARHIVA: BROJ 232

ARHIVA: BROJ 231

ARHIVA: BROJ 230

ARHIVA: BROJ 229

ARHIVA: BROJ 228