Azurirano08:53:22 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Pohod Starčevaca na Srpsku ligu

FUDBAL: Pohod Starčevaca na Srpsku ligu

• PDF

Prolećni deo prvenstva u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Istok koji je bio planiran za 16. mart, zbog loših vremenskih uslova pomeren je za 20. mart. Ekipa Borca startovala je u istom ritmu kao što je i završila jesenji deo prvenstva i na startu zabeležila sve tri pobede i osvojila svih devet bodova i tako nastavila niz od devet uzastopnih pobeda u prvenstvu.

Borac - Budućnost S.C. 3:0

U 16. kolu Borac je na svom terenu dočekao neugodnu ekipu Kozare iz Banatskog Velikog Sela. U prvih 45 minuta vodila se ravnopravna borba, sa malim brojem prilika za postizanje gola. Domaćin je uspeo da povede u 21. minutu posle kornera kada je posle voleja Đakovića, Rade Makarun promenio smer lopte i golman gostiju bio je nemoćan i to je 1:0. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu gosti uspevaju da izjednače a posle greške u domaćoj odbrani, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice domaća ekipa kreće žešće ka golu gostiju, a plod takve igre je pogodak u 78. minutu kada je Marjan Spasić evrogolom uspeo da savlada gostujućeg golmana i tako donese veliku radost svojim navijačima. Do kraja utakmice domaća ekipa propustila je još nekoliko stopostotnih prilika za postizanje pogotka i tako ubedljivije savlada goste. Najpovoljniju priliku propustio je Đaković u 82. minutu kada je gađao prazan gol a lopta završila kraj stative, tako da se utakmica završila rezultatom 2:1. Domaći navijači, njih oko 400 koliko ih se okupilo na Opštinskom stadionu u Starčevu, napustili su stadion zadovoljni sa tri osvojena boda, ali ne i igrom.

U 17. kolu Borac je gostovao u Adi ekipi A.F.K.-a, gde je odigrana utakmica od velikog značaja za obe ekipe. Domaćin je želeo pobedu kako bi uhvatio priključak za opstanak u ovom rangu takmičenja, dok je gostujuća ekipa došla sa željom da osvoji sva tri boda i tako ostane u trci za sam vrh tabele. Od samog starta ekipa iz Starčeva je imala više od igre i terensku inicijativu, dok je domaćin igrao povučeno i vrebao svoju priliku iz kontranapada.

Najpovoljniju priliku u prvom poluvremenu propustila je domaća ekipa u 41. minutu kada je pogrešio golman Borca Katanić, a jedan domaći igrač šutirao u prazan gol, ali na sreću gostiju pogodio je samo spoljni deo mreže. U drugom poluvremenu igrači Borca krenuli su još odlučnije ka golu domaćih kkao bi došli do sva tri boda. U 58. minutu izuzetno povoljnu priliku za goste propušta Mitić kada je posle kornera šutirao glavom sa nekih 5-6 metara pravo u domaćeg golmana. U 65. minutu velika radost za goste iz Starčeva kada je Đaković primio jednu loptu iskosa sa desne strane i šutirao u suprotan ugao domaćeg golmana koji je bio nemoćan i to je 0:1. Do kraja utakmice gostujuća ekipa i dalje je napadala i želela da osigura pobedu, dok domaća ekipa nije imala snage za nešto više. U samom finišu utakmice, tačnije u sudijskoj nadoknadi tačku na i na ovoj utakmici stavlja Stanisavljević kada je uspeo da savlada domaćeg golmana, posle šuta Labudića koji je pogodio prečku i tako postavio konačan rezultat 0:2. Ovom pobedom ekipa Borca izbila je na drugo mesto na tabeli Vojvođanske Fudbalske lige - Istok, pošto je drugoplasirana ekipa do ovog kola Bačka 1901 iz Subotice doživela poraz na gostovanju u Kikindi rezultatom 2:0.

U 17. kolu u Starčevo je došla ekipa Budućšnosti iz Srpske Crnje. Ekipa Miljana Blazovića igrala je u kompletnom sastavu (osim Radeta Makaruna koji je meč posmatrao s tribina zbog parnog broja žutih kartona) i od starta je dala do znanja da je iz ovog meča interesuju jedino sva tri boda. Već u 6. minutu Borac je poveo s 1:0 kada je Zvonko Đaković ubačenu loptu iskosa dobro iskontrolisao, ušao u protivnički šesnaesterac i manirom veštog strelca najpre obišao gostujućeg golmana i još jednog odbrambenog igrača Budućnosti i šutirao u desni gomanov ugao. Već u 13. minutu Borac je vodio sa dva gola razlike, nakon što je loptu u mrežu poslao Spasić. Do kraja poluvremena Borac je postigao još jedan pogodak za konačnih 3:0 a strelac je bio Dimitrijević.