Azurirano12:13:01 PM GMT

Back SPORT SPORT ODBOJKA: Borac u vrhu tabele

ODBOJKA: Borac u vrhu tabele

• PDF

Dana 24. novembra Borac je gostovao ekipi Kosovske Mitrovice u Leposaviću. Sigurnom i ubedljivom igrom setove je sigurno privodio kraju, i pobedio rezultatom 0:3 (18:25, 23:25, 23:25).

Ubrzo posle ove utakmice, usledio je i Kup Srbije, Borac je ugostio superligaša iz LJiga. Iako favorizovani gosti su u većem delu utakmice bili u podredjenom položaju. Vidjena je velika borba u svim setovima ali na kraju ipak je domaćin odneo pobedu 3:1 (25:18, 21:25, 25:18, 25:23) i plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, gde je kasnije žrebom odredjeno da će se naš tim sastati sa prošlogodišnjim osvajačem, ekipom Vojvodine NS seme iz Novog Sada.

Ubrzani raspored igranja utakmica završio se narednog vikenda kada je ugošćen Obilić iz Beograda. Igrači Borca, vidno umorni i emotivno ispražnjeni smogli su snage da i ovu utakmicu reše u svoju korist 3:1 (25:23, 32:30, 23:25, 25:16). Ova utakmica bila je ujedno i poslednja provera pred dva uzastopna derbija koji su igrani u Kleku i Novom Pazaru.

Prvo je došao na red duel u Kleku. Na uvek vrućem gostovanju, vidjena je odlična igra i jednog i drugog tima. Domaćini su odigrali nešto slabiji prvi set, Starčevci to kažnjavaju i set osvajaju ubedljivo 16:25. U drugom setu usledilo je budjenje domaće ekipe, igralo se poen za poen a neizvesnu završnicu Borac rešava u svoju korist. Rezultat u drugom setu bio je 24:26. Sledeći set nastavio se u istom ritmu, kao da promene strana i pauze nije ni bilo. Mnogo atraktivnih poena, ali ovoga puta domaćin je uspešniji identičnim rezultatom 26:24. Starčevci su u četvrtom setu zaigrali kako znaju, značajno su podigli nivo igre, nisu pružili domaćinu ni najmanju nadu da utakmicu mogu da odvedu u peti set. Rezultat ovog seta bio je 17:25.

Usledio je i duel sa prvoplasiranom ekipom Novog Pazara, koja je u dosadašnjem delu takmičenja izgubila samo jedan bod, dok kod kuće nisu izgubili ni set. Starčevci u meč ulaze lošom igrom, možda i previše respektujući ekipu koju predvode nekadašnji reprezentativci Hamza Zatrić i Mladen Majdak, što za posledicu ima gubitak prvog seta 25:13. U drugom setu vidjena je totalno drugačija situacija na terenu. Domaćini više nisu bili dominantni, Borac je zaigrao kako zna, konačno je vidjena igra dostojna meča koji je proglašen za derbi kola. Možda trenutno najbolji korektor u zemlji Majdak je potpuno zaustavljen, a Borac osvaja drugi set 22:25. Treći set se nastavlja tamo gde je drugi stao. Fenomenalna igra na obe strane propraćena odličnom atmosferom koju su napravili domaći navijači. Ušlo se u neizvesnu završnicu. Borac je imao nekoliko set lopti, ipak presudilo je iskustvo domaćih igrača koji, predvodjeni dvojcom bivših reprezentativaca, u svom sastavu imaju nekoliko igrača sa superligaškim iskustvom. Uspevaju da realizuju prvu set loptu (27:25) i tako povedu sa 2:1 u setovima. Četvrti set pored dobre igre odlikovala je i sjajna publika u dvorani Pendik koja je prosto vodila svoj tim do pobede. Neizvesno je bilo do ulaska u samu završnicu seta. Starčevci ponovo uspevaju da ukrote sjajne servise i promišljene napade Majdaka, u nedostatku njegovih poena budi se iskusni Zatrić, za koga Borac nije imao pravi odgovor. Pazarci sigurno privode set kraju (25:20), samim tim i utakmicu rezultatom 3:1. I pored odlične igre, požrtvovanosti koja je bila za svaku pohvalu, Borac ipak nije uspeo da osvoji ni jedan bod i tako je prekinut niz koji je trajao od drugog kola u konstantnom osvajanju bodova.

U narednom periodu Starčevce očekuje poslednja utakmica u jesenjem delu prvenstva kada će ugostiti ekipu Dunav Voleja iz Novog Sada. Medjutim ovo nije i kraj obaveza u ovoj godini. 25.12. i 28.12. igra se četvrtfinale Kupa Srbije. Borac svoj dvomeč igra sa ekipom Vojvodine NS seme koja je aktuelni šamion. Prva utakmica igra se u Pančevu.