Back SPORT SPORT FUDBAL: Borac na trećem mestu Vojvođanske lige

FUDBAL: Borac na trećem mestu Vojvođanske lige

Fudbaleri Borca završili su jesenju sezonu u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa - Istok na trećem mestu iza Jedinstva iz Novog Bečeja i Bačke 1901 iz Subotice.

Banatsko Karađorđevo: Jedinstvo - Borac 0: 2
Borac - Bačka 1901 4: 1
Kovin: Kolonija - Borac 0: 2
Bajmok: Radnički - Borac 2: 3
Borac - Vršac 1: 0

U 11. kolu fudbaleri Borca gostovali su u Banatskom Karađorđevu ekipi Jedinstva. Na ovo gostovanje ekipa je išla oslabljena, bez četiri igrača, što zbog parnih kartona, što zbog bolesti. Prikazana je odlična partija gostujućih igrača, što je rezultiralo golovima u drugom poluvremenu, a strelci su bili Saša Jovanović u 76. i Zlatko Krstić u 77. minutu.

U 12. kolu Borac je na svom terenu ugostio ekipu Bačke 1901 iz Subotice, pretedenta na vrh tabele. Od samog starta utakmice domaćin je krenuo silovito i uspeo vrelo rano da povede, a a strelac je bio Perovanović u 5. minutu iz slobodnog udarca kada je lopta zakačila nekog u živom zidu i prevarila gostujućeg golmana. U 18. minutu gosti su izveli dobru akciju, kada je golman domaćih bio nemoćan i rezultat je 1:1. Do kraja poluvremena rezultat sae nije menjao iako su domaći propustili nekoliko vrelo povoljnih šansi za postizanje pogodaka. U drugom poluvremenu Starčevci kreću još žešće, a plod takve igre je vođstvo od 2:1 u 50. minutu kada se gužvi najbolje snašao Krstić. U 62 minutu u listu strelaca se upisuje i Stanisavljević kada je uspeo da savlada protivničkog golmana odlučnim šutem sa nekih 25 metara i to je 3:1 za domaću ekipu. U finišu utakmice u 81. minutu i Marjan Spasić se upisuje u listu sterlacakada je glavom sa pet metara savladao protivničkog golamana i postavio konačan rezultat 4:1 za Borac.

U trinaestom kolu Borac je išao na još jedno teško gostovanje ekipi Kolonije u Kovinu. Imali su gostujući igrači podršku sa tribina svojih vernih navijača. Još jednom su gostujući igrači odigrali vrlo borbeno, hrabro i čvrsto odbrani vrebali svoju šansu u kontranapadima. U 20. minutu Borac dolazi u vođstvo, a strelac je Zvonko Đaković posle preciznog šuta sa nekih 22-23 metara i to je 0:1. Do poluvremena domaći su napadali, ali bez pravih prilika za postizanje pogodaka. U drugom poluvremenu igralo se u istom ritmu. U 78. minutu posle prve majstorije Zvonko Đaković postiže svoj drugi pogodak na utakmici kada je lobovao domaćeg golmana i to je 0:2. Do kraja utkmice gosti propuštaju još nekoliko povoljnih prilika, ali se rezultat nije menjao. Po završetku utakmice gostujući igrači pozdravljeni su velikim aplauzom od svoje verne publike, a bilo ih je oko pedesetak.

U 14. kolu Borac je išao na još jedno teško gostovanje, ovaj put u Bajmok, Radničkom. I na ovo gostovanje otišlo se bez četiri igrača: Mitić, Krstić i Saša Jovanović imali su parne kartone a Babi Deni, zbog privatnih obaveza. Na ovoj utakmici domaća ekipa i ako veoma mlada prikazala je veoma hrabru igru. U utakmici punoj preokreta viđen je lep fudbal sa dosta povoljnih prilika za postizanje gola. U 27. minutu Borac je poveo, a strelac je bio Đaković, rezantnim šutem sa 18 metara i to je 0:1. U nastavku utakmice gostujuća ekipa propušta još 4-5 izuzetno povoljnih prilika za pogodak. U finišu utakmice prava drama na terenu kada su domaći u 78. minutu uspeli da izjednače rezultat, a potom u 82. i da povedu sa 2:1. Videvši da je vrag odneo šalu gosti sve karte bacaju na napad, što se brzo islatilo jer najpre Makarun iz opravdano dosuđenog kaznenog uarca u 85. minutu izjednačio na 2:2, a u 89. minutu Marjan Spasić postiže i treći pogodak za goste kada je sa nekih pet metara savladao domaćeg golamana i postavio konačan rezultat 2:3.

U petnaestom, a ujedno i poslednjem kolu u jesenjem delu prvenstava odoigran je derbi kola u Starčevu gde je domaćin ugostio ekipu Vršca pred više od 500 gledalaca. Odigrana je prava prvenstvena utakmica puna duela, tempa i borbene igre sa obe strane. U prvom poluvremenu domaćin je imao terensku inicijativu i to je uspeo da kruniše pogodkom vresnog strelca Zvonka Đakovića u 37. minutu, posle centaršuta Stanisavljevića i odbrane gostujućeg golamana iz drugog pokušaja je uspeo da ga savlada i to je 1:0 čime je doneo veliku radost domaćih navijača. U drugom poluvremenu gosti su krenuli otvaranje i više napadali i u nekoliko navrata opsano pripretili golmanu domaćih Kataniću. U 60. minutu Borac ostaje sa igračem manje kada je iz igre isključen Arsenijević koji je nehotice, gradeći loptu, laktom udario jednog protivničkog igrača u predelu lica. Do kraja utakmice gosti su sve karte bacili na napad, a domaćin se uspešno branio. U 75. minutu posle odlično izvedene kontre domaćin propušta najbolju priliku na utakmici kada Spasić sa svega 7-8 metara nije uspeo da savlada protivničkog golmana, i tako je ova utakmica zavrena pobedom domaćih sa 1:0. Oduševljena publika, burnim apluzom pozdravila je domaće igrače koji su ovom pobedom završili jesenji deo prvenstva na trećem mestu na tabeli.