Azurirano11:16:08 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Borac u sedam utakmica bez poraza

FUDBAL: Borac u sedam utakmica bez poraza

• PDF

Prvenstvo u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa Istok, sezona 2012/2013. startovalo je 18. avgusta. Odigrao je šest kola:

Borac - Bilećanin Sečanj 3:2

U prvom kolu na startu prvenstava Borac je gostovao ekipi Kozare, u jednoj čvrstoj i neugodnoj ekipi, posebno kad igra na svom terenu. Sama utakmica je bila veoma borbena od strane obe ekipe sa malim brojem zrelih prilika za postizanje pogodaka. Domaća ekipa je igrala veoma oštro i pogibljeno u većem delu utakmice. Najpovoljnije prilike za pogodak Borac je propustio u 20. minutu kada je Makarun izašao sam ispred protivničkog golmana i 38. minutu kada se u odličnoj prilici našao Đaković. U drugom poluvremenu u 72. minutu još jedna izuzetna prilika za Borac kada je Đaković prošao po levoj strani i odlično centrirao a Spasić šutirao preko gola.

U 2. kolu Borac je na svom terenu dočekao tim AFK-a iy Ade i posle dosta blede igre u prvih 45 minuta i vođstva gostiju od 0:1, u drugom poluvremenu zaigrao angažovanije i borbenije, a rezultat takve igre je i četiri pogotka i to Spasića u 47. Makaruna u 70. i dva puta vrsnog strelca Zvonka Đakovića, letošnjeg pojačanja Borca i to u 73. i 90. minutu. Tako da je utakmica završena rezultatom 4:1.

U trećem kolu Borac je išao na još jedno izuzetno teško gostovanje - ekipi Budućnosti u Srpskoj Crnji. Na ovoj utakmici ekipa Borca se predstavila u svetlom izdanju i prikazala izuzetno dobru i borbenu igru tokom svih 90 minuta. A povoljne prilike za gostujuću ekipu propustili su: Đaković u 25. i Mitić u 42. minutu, kada je posle jednog kontranapada sa 7 - 8 metara pogodio prečku, a najbolju priliku na utakmici za goste propustio je Stanisavljević u 70. minutu kada je sa pet metara šutirao u prazan gol, ali je pogodio stativu i lopta je završila u gol autu, tako da je utakmica završena rezultatom 0:0.

U 4. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Kikinde. U jedno tvrdoj i neizvesnoj utakmici domaćin je imao iniijativu od samog starta utakmice, ali su se gosti uspešno branili. U 28. minutu, posle kornera i nesigurne intervencije golmana domaćih Katanića, gosti su poveli sa 0:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu trener Borca Miljan Blazović sve karte je bacio na napad, a gosti su svim napadima odolevali do pred sam kraj utakmice. Pravda je zadovoljena u 87. minutu kada je rezervista Damir Jovanović šutirao sa 2-3 metara glavom i savladao gostujućeg golmana i tako izjednačio rezultat na 1:1.

U petom kolu Borac je gostovao Radničkom u Kovinu. Na ovoj utakmici domaći tim je imao više od igre u prvom poluvremenu, ali bez nekih izrazitih prilika za postizanje gola, dok su se gosti uspešno branili i pretili povremenim kontranapadima. U drugom poluvremenu uspostavljena je ravnoteža na terenu i gostujuća ekipa je imala više loptuu svom posedu i više pretila domaćem golmanu. U 65. minutu, posle dobro izvedenog napada, siguran sa 15 metara bio je Đaković i gosti su poveli sa 0:1. Do kraja utakmice gosti su pripretili još dva, tri puta preko Đakovića, ali nije bilo realizacije. U samom finišu utakmice, tačnije u nadoknadi sudijskog vremena domaći su uspeli da izjednače na 1:1 iz gužve u šesnaestercu, što je bio i konačan rezultat utakmice.

U narednom, šestom kolu Borac je bio domaćin Bilećaninu iz Sečnja. Domaći su krenuli agresivno a rezultat toga je i vođstvo od 1:0 i to pogotkom koga drugog nego Đakovića, a na asistenciju Makaruna. Međutim, sledi preokret, i gosti iz jedina dva udarca na gol Borca, postižu rezultat od 2:1 s kojim se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu prava opsada gola tima iz Sečnja, urodila je plodom pa je pogocima Spasića i Mitića Borac došao do zaslužena tri boda i petog mesta na tabeli, a bez ijednog poraza.

POSLEDNJA VEST
U utakmici 7. kola Vojvođanske lige FK Borac je kao gost savladao domaći Zadrugar u Lazarevu s 4:1. Golove za Starčevce postigli su Mitić, Spasić (dva) i Makarun. Na ovaj način Borac se izdvojio sa još četiri ekipe u vrhu tabele vojvođanskog Istoka. Petar Orešković