Azurirano04:28:29 PM GMT

Back SPORT SPORT ATLETIKA: Sjajna braća Milovanović

ATLETIKA: Sjajna braća Milovanović

• PDF

Proteklog meseca odrzana su dva najjača srpska atletska takmičenja na stazi za ovu godinu, Kup Srbije i Prvenstvo Srbije za Seniore, u kojoj su učestvovali i Starčevci, braća Miloš i Marko Milovanović. Miloš je 16 juna, u Novom Sadu na prvenstvu Srbije osvojio bronzanu medalju u trci na 10.000m rezultatom 33 min 10sek. U izuzetno zanimljivoj trci, u kojoj je odlučivala finiš završnica u poslednjih 400m,u povećoj grupi atletičara Miloš je sjajnim finišem uspeo da se domogne trećeg mesta, sa istim vremenom kao i pobednik trke! NJemu je ovo treće Prvenstvo Srbije u godini, u trećoj različitoj disciplini i treća medalja. Pre staze, osvojio je srebra na prvenstvima u polumaratonu, i planinskom trčanju što je uspelo još samo jednom takmičaru ove godine iz Srbije! U maju je kuburio sa povredom mišića, imao je prekid u treningu i morao je da propusti Kup Srbije, ali tu je nastupio brat Marko. On je uspešno prebrodio Kvalifikacije Kupa, i ušao u finale u dve discipline - 1500m i 3000m. Sve karte je bacio na 3000m i osvojio peto mesto u konkurenciji najboljih srpskih seniora u finalu koje je održano u Sremskoj Mitrovici, i tako ponovio svoj prošlogodišnji plasman među finalistima. Sledi odmor što se tiče takmičenja, ali ne i odmor u treningu. Nastavljaju se pripreme za jesenji deo sezone, gde kao i uvek očekujemo najbolje.