Azurirano03:15:55 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Uspostavljen novi ritam

FUDBAL: Uspostavljen novi ritam

• PDF

Na polovini prolećnog dela prvenstva fudbaleri Borca zauzimaju sedmo mesto na tabeli Vojvođanske fudbalske lige. Nakon odigrane utakmice na gradskom stadionu u Pančevu protiv ekipe Dinama i katastrofalne igre fudbalera Borca i visokog poraza od 7:1 trener Saša Miljković je podneo ostavku, a uprava Borca je odmah na mesto trenera prve ekipe postavila Miljana Blazovića koji je vodio mlađe kategorije u ekipi Borca.

Evo rezultata poslednja četiri kola:
Starčevo: Borac - Kozara /B.V.Selo 2:2
Novi Kneževac: Obilić – Borac 1:2
Starčevo: Borac - A.F.K. Ada 4:0
Pačir: Bačka – Borac 4:1

U 20. kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala Kozaru iz Banatskog Velikog Sela. Na ovoj utakmici sve je dobro krenulo jer je domaća ekipa već u ranoj fazi utakmice tačnije u 8. minutu došla u vođstvo od 1:0, a strelac je bio Arsenijević. Od tog momenta domaća ekipa je uspela da stvori još dve-tri povoljne prilike za postizanje pogodka, ali su one ostale neiskorišćene. U 33. min. posle jednog kontranapada gostiju iskosa sa desne strane ostao je sam jedan protivnički igrač koji je primio loptu i domaći golman Milićev bio je nemoćan tako da je rezultat izjednačen na 1:1 U samom finišu prvog poluvremena u 45 min. Arsenijević oduzima loptu protivniku i kreće sam prema golu gostiju, vara i protivničkog golmana ali pogađa stativu, a na pravom mestu se našao Petković i loptu smestio u prazan gol i to je 2:1, što je rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu domaća ekipa je imala inicijativu, a gosti su vrebali svoju šansu u kontrnapadima. Najpovoljniju priliku za pogodak propustio je Vučić u 70 minutu kada je mogao da reši pitanje pobednika, kada je jednu odbijenu loptu šutirao praznom golu ali lopta pogađa jednog protivničkog igrača koji je na taj način uspeo da spreči pogodak. U 77. minutu stiže kazna kada je jedan protivnički igrač iskoristio grešku u domaćoj odbrani i uspeo da izjednači na 2:2. Nakon izjednačenja gostiju domaći su u nekoliko navrata stvorili prilike ali su one otišle u nepovrat tako da se rezultat nije menjao do kraja utakmice.

U 21. kolu Borac je gostovao u Novom Kneževcu ekipi Obilića. Na ovo gostovanje ekipa Borca je otišla sa željom da zabeleži pobedu i osvoji tri boda. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa je imala inicijativu, a od 6. minuta uspeva da povede golom Denija Babića, kada je iskosa sa leve strane uspeo da savlada domaćeg golmana. Do kraja poluvremena ekipa Borca je stvorila još nekoliko prilika za pogodak preko Babića ali su one ostale neiskorišćene, tako ad se na odmor otišlo sa rezultatom 0:1 U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je stvorila još nekoliko šansi, a najpovoljnije prilike propuštaju Petković u 60. minutu i Makarun u 75. kada su sami izlazili pred protivničkog golmana i nisu uspeli da ga savladaju. U 84. minutu posle neuspele ofsajd zamke Petković ponovo izlazi sam pred protivničkog golmana ali ovog puta uspeva da ga savlada i rezultat je 0:2. U samom finišu utakmice u 90. minutu domaći uspevaju da postignu pogodak i smanje na 1:2 što je i konačan rezultat utakmice.

U 22. kolu Borac je na svom terenu u vanrednom kolu /sreda/ ugostio ekipu A.F.K. Ade. Po hladnom vremenu i raskvašenom terenu domaći su od samog starta krenuli silovito i dali gostima do znanja da ovde nema šta da traže. Ipak na prvi pogled se čekalo do 36. minutu kada je posle idealne akcije Petković rutinski savladao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu isti igrač je u 54. minutu povisio na 2:0. Najlepši pogodak na utakmici viđen je u 69. minutu kad je iz slobodnog udarca iskosa sa 25 metara sa leve strane svojim trećim pogodkom Petković povisio na 3:0 kada je lopta od stative završila u mreži. U 90. minutu tačku na ovoj utakmici stavlja Arsenijević i postavlja konačan rezultat 4:0.

U 23. kolu ekipa Borca je otputovala desetkovana na gostovanje u Pačir ekipi Bačke, a razlog su parni kartoni, povrede, bolesti i obaveze na poslu. Domaća ekipa koja se bori za opstanak u ovom rangu takmičenja više je želela pobedu i na kraju zasluženo stigla do nje. Domaća ekipa je povela u 15 minutu a posle greške u odbrani gostiju. U 34. minitu domaćin je povisio na 2:0 preciznim šutom sa 18 metara. U drugom poluvremenu domaća ekipa je povisila u 55. minutu na 3:0. U 59. minutu domaća ekipa ostaje sa igračem manje kada je isključen jedan domaći igrač. Od tog momenta gosti su bili opasniji i više napadali a plod takve igre je pogodak Saše Jovanovića u 79. minutu kada je sa nekih 25 metara uspeo da savlada domaćeg golmana i uspeo da smanji rezultat na 3:1. U samom finišu utakmice posle slobodnog udarca domaći postižu još jedan pogodak i postavljaju konačan rezultat 4:1 Treba pohvaliti sudije na ovoj utakmici koji su veoma korektno obavili svoj posao.

KUP: BORAC - DINAMO 3:1 (2:0)
“ Fudbaleri Borca su nezaustavljivi u kup takmičenju. Nakon tri stepena takmičenja, obezbedili su finalnu utakmicu koja će biti odigrana za naslov pobednika Kupa južnog Banata. U prvom stepenu Mladost iz Vojlovice predala je meče bez borbe, dok je u dugom kolu starčevački Borac, nakon izvođenja penala savladao Borac iz Sakula sa 7:6 (u regularnom toku 2:2). Naši igrači su čitavih 75 minuta igrali sa igračem manje, dok je na golu, umesto golmana, bio igrač - Petrušić. Junak ovog meča odbranio je jedan penal a onda je pobedničkim golom omogućio dalji plasman Borca. I onda, šlag na tortu i pobeda nad pančevačkim Dinamom od 3:1. Dvostruki strelac na ovom meču bio je Igor Arsenijević dok je pogodak postigao i Petković. Po prikazanoj igri, Dinamo je mogao da se vrati u Pančevo sa još golova u mreži. U finalu južnobanatskog kupa, Borac će igrati s Proleterom.

ARHIVA: BROJ 218

ARHIVA: BROJ 217

ARHIVA: BROJ 216

ARHIVA: BROJ 215

ARHIVA: BROJ 214