Azurirano06:47:19 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL : Za kraj, bruka u Kovinu

FUDBAL : Za kraj, bruka u Kovinu

• PDF

Posle serije dobrih rezultata i osam utakmica bez poraza, fudbaleri Borca pretrpeli su tri uzastopna poraza i pali na tabeli Vojvođanske lige istok na peto mesto.

(Novi Kozarci) 2:0

U 11. kolu Borac je gostovao Radničkom u Bajmoku i pretrpeo poraz od 3:2. Na ovoj utakmici gostujuća ekipa propustila je veliki broj povoljnih prilika za postizanje pogodaka. Na samom startu utakmice u prvih 5-6 minuta igrač Borca, Vasiljević, našao se dva puta oči u oči sa domaćim golmanom i u oba slučaja golman je izašao kao pobednik. Propuštene prilike gostiju, domaći vrlo brzo kažnjavaju i posle greške u odbrani Borca u 18 minutu dolaze u vođstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije dosuđen je penal za domaćina koji je realizovan i domaći vode sa 2:0. U 27 minutu posle dosuđenog slobodnog udarca iskosa sa leve strane domaći postižu i treći pogodak i rezultat je 3:0. Na samom startu drugog poluvremena u 46. minutu Vasiljević po treći put izlazi sam ispred domaćeg golmana koji je i iz ovog duela izašao kao pobednik. U 63. minutu gosti konačno postižu pogodak posle jedne lepe akcije preko Stanisavljevića i smanjuju na 3:1. U 75. minutu i Perovanović propušta još jednu izuzetno povoljnu priliku za postizanje gola. U samom finišu utakmice, Sapa Jovanović u 89. minutu postiže još jedan pogodak za goste i smanjuje na 3:2 ali nije bilo više vremena da se uradi nešto više i izbegne poraz.

U 12. kolu ekipa Borca dočekala je na svom terenu Proleter iz Banatskog Karlovca. Utakmica je odigrana pred oko 500 gledalaca po hladnom vremenu i veoma jakom vetru što je u velikoj meri ometalo igrače da prikažu bolji fudbal. U 10. minutu, posle jedne akcije po levoj strani i ubačene lopte pred gol domaćih, najbolje se snašao igrač gostiju Teofilović i doveo svoj tim u vođstvo. U 33. minutu još jedan peh zadesio je ekipu Borca kada je isključen Nikola Poljak i domaći ostali sa 10 igrača. U drugom poluvremenu domaći iako brojčano slabiji imali su terensku inicijativu i stvorili su nekoliko povoljnih prilika, a posebno treba istaći šansu Klabeca u 74. minutu i Spasića u 85. kada su u oba slučaja pogodili protivničkog golmana tako da je utakmica završena rezultatom 0:1

U 13. kolu Borac je gostovao u Novom Bečeju ekipi Jedinstva. Na ovoj utakmici, iako oslabljena gostujuća ekipa je bila ravnopravan protivnik domaćoj ekipi. Već u ranoj fazi utakmice u 5. minutu domaći dolaze u vođstvo od 1:0. U 27. minutu gosti uspevaju da izjednače preko Klabeca kada je sa nekih 7-8 metara savladao domaćeg golmana i izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, a domaći propuštaju dobru priliku u 72. minutu a gosti u 73. kada se Saša Jovanović našao sam ispred protivničkog gola na nekih 7-8 metara ali je čuvar mreže Novobečejaca uspešno intervenisao i spasao siguran pogodak. U samom finišu utakmice u 88. minutu gostujuća ekipa kreće u kontranapad sa 4 igrača na dva protivnička, a Saša Jovanović je pogrešio i izgubio loptu, a domaći u kontri uspevaju da savladaju golmana Borca Zekovića i postavljaju konačan rezultat 2:1

U 14. kolu ekipa Borca na svom terenu ugostila je tim Slobode iz Novih Kozaraca. Na ovoj utakmici domaća ekipa nije imala izbora posle tri uzastopna poraza samo je pobeda dolazila u obzir. Posao na ovoj utakmici ekipi Borca je bio olakšan pošto je gostujuća ekipa doputovala u Starčevo oslabljena zbog nekoliko kažnjenih igrača. Domaća ekipa je imala inicijativu od samog starta utakmice i propustila nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a na prvi pogodak čekalo se do 45. minuta kada je Stanisavljević idealno centrirao sa desne strane a na drugoj stativi našao se Vasiljević i rezultat je 1:0. U drugom poluvremenu u 53. minutu dosuđen je slobodan udarac za domaću ekipu sa 17-18 metara koji je izveo Petković i golman gostiju je bio nemoćan i to je 2:0. Do kraja utakmice domaći su propustili još 3-4 povoljne prilike za pogodak ali se rezultat nije menjao.