Azurirano12:18:00 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL :Na kraju, Borac u sredini tabele

FUDBAL :Na kraju, Borac u sredini tabele

• PDF

Završeno je prvenstvo u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa Istok. U poslednja dva kola zabeležen je jedan poraz i jedna pobeda.

Evo rezultata:
Zadrugar - Borac 4:0
Borac - Radnički (B.) 3:2

U 29. kolu Borac je gostovao lideru na tabeli ekipi Zadrugara iz Lazareva, timu koji će naredne sezone igrati u višem rangu takmičenja, u Srpskoj ligi grupa Vojvodina. Na ovoj utakmici domaća ekipa je bila apsolutni favorit. U prvih dvadesetak minuta gosti su se ravnopravno nosili sa favorizovovanim protivnikom, pa su tako propuštene i dve dobre prilike za tim Borca. Posle toga stigla je kazna i to u 23. minutu. Na drugi pogodak domaćih nije se čekalo dugo, a postignut je u 35. minutu. To je bio i skor prvog poluvremena - 2:0 za Zadrugar.

U nastavku utakmice Borac je pokušao da uradi nešto više, međutim, protiv razigranih domaćina se nije moglo boLje. Usledila su još dva pogotka domaćih u 53. i 65. minutu. Najzreliju priliku imao je Borac pred kraj utakmice kada se Perovanović našao oči u oči s protivničkim golmanom, ali je ovaj iz tog duela izašao kao pobednik.

U poslednjem, 30. kolu, Borac je dočekao još jedan tim iy vrha tabele - Radnički iz Bajmoka. U izuzetno fer i sportskoj igri domaćin je bio boLji u prvom poluvremenu a gosti u poslednjih pola časa igre. Borac je poveo već u 9. minutu kada se Makarun dobro snašao u šesnaestercu gostiju i smestio loptu iza leđa nemoćnog golmana tima iz Bajmoka. Nizale su se prilike, pa je tako pao i drugi pogodak i to u 37. minutu kada je kapiten Borca Marko Perovanović šutirao sa 16 metara a lopta se izmigoLjila nesigurnom golmanu gostiju. U nastavku, Borac je nastavio u istom tempu a rezultat toga je pogodak Marjana Spasića sa dvadesetak metara za 3:0. U poslednjih pola časa gosti su se prenuli i postigli dva pogotka za svega nekoliko minuta. Posebno treba istaći drugi pogodak gostiju koji je postigao Kekezović majstorski izvevši slobodni udarac sa dvadesetak metara. Do kraja, rezultat se nije menjao - 3:2 za Borac. Tako se tim iz Starčeva na kraju od brojnih navijača oprostio pobedom. Naredne sezone će igrati u istom rangu takmičenja, a čini se da je ove sezone moglo i više da se uradi. Sledi pauza i pripreme za novo prvenstvo ali s novim trenerom, jer je Upravni odbor FK-a Borac odlučio da se po završetku sezone zahvali na saradnji dosadašnjem treneru Goranu Mrđi..