Azurirano07:32:40 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL - Tri pobede, dva poraza i jedna ”nerešena”

FUDBAL - Tri pobede, dva poraza i jedna ”nerešena”

• PDF

U poslednjih šest utakmica fudbaleri Borca zabeležili su tri pobede, dva poraza i jednom su igrali nerešeno. Niz od tri pobede prekinut je u lokalnom derbiju u Pančevu.

Borac - Bačka (Pačir) 0:0

U 23. kolu, utakmica koja je trebalo da se odigra u nedelju 24. aprila između Borca i Oblića iz Novog Kneževca, odigrana je tri dana kasnije, u sredu 27. aprila. Na ovu utakmicu ekipa Oblića došla je sa svega devet igrača. U neravnopravnoj igri domaća ekipa je postigla tri gola a strelci su bili: Vasiljević u 28. minutu i Arsenijević u 62. i 75. minutu. Domaća ekipa je i pored postignutih pogodaka pokazala neefikasnost a gosti, brojčano slabiji, trudili su se da izvuku što časniji rezultat u čemu su i uspeli.

U 24. kolu Borac je gostovao u Debeljači ekipi Spartaka, fenjerašu u Vojvođanskoj ligi Istok. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa dala je do znanja domaćinu da ih u ovoj utakmici zanima samo pobeda i tri boda. Borac je poveo u 14. minutu evrogolom Spasića sa više od 20 metara, kada je pogodio sam gornji desni ugao golmana domaćih. Isti igrač povisio je u 21. minutu na 2:0. U 39. minutu igrač Borca Nikola Parojčić, posle prekršaja nad njim, odgurnuo je jednog domaćeg igrača u predelu lica i dobio crveni karton. Iako brojčano slabiji, Borac i dalje napada i stvara šanse. U 53. minutu Arsenijević je povisio na 3:0 za goste. Tada dolazi do opuštanja igrača iz Starčeva, što domaći koriste i u 70. i 75. minutu postižu pogotke i smanjuju na 2:3. Gosti iz Starčeva, videvši da je vrag odneo šalu, dodaju gas i postižu još jedan pogodak preko Damira Jovanovića, za konačnih 4:2 za Borac.

U 25. kolu Borac je dočekao na svom terenu Vojvodinu iz Novog Miloševa u utakmici veoma bitnoj za obe ekipe. Domaći su pobedu više želeli i od samog starta stvarali su prilike a prva je realizovana u 34. minutu kada je nakon centaršuta sa desne strane najmlađi igrač Borca Nikola Labudić rutinski savladao golmana gostiju. U samom finišu prvog poluvremena Vasiljević je povećao vođstvo domaćih na 2:0, a igrao se 43. minut. U nastavku susreta Borac je stvorio još nekoliko prilika koje su ostale neiskorišćene, dok gostujuća ekipa nije imala snage da uradi nešto više pred golom Borca.

U 26. kolu Borac je gostovao pančevačkom Dinamu u lokalnom derbiju. Na početku, inicijativu je imala gostujuća ekipa. Prvu priliku je propustio Spasić u 15. minutu kada je golman Dinama izvanredno intervenisao i spasio siguran pogodak. U 22. minutu, nakon greške u odbrani Borca, Dinamo postiže pogodak za 1:0. Na drugi pogodak se nije dugo čekalo jer je, inače vrlo slabi sudija utakmice, u 31. minutu pokazao na belu tačku. U drugom poluvremenu Borac je imao više od igre ali je Dinamo imao povoljnije prilike pa se na golu Borca istakao Damir Zeković.

U 27. kolu Borac je gostovao Bačkoj 1901 u Subotici. Ekipa je na ovaj meč otišla desetkovana, što zbog parnih kartona, što zbog povreda i obaveza igrača na poslu. U prvom poluvremenu igralo se uglavnom između dva šesnaesterca a Borac je uspeo da povede nakon jedne kontre koju je u gol pretvorio Labudić. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku, Bačka kreće silovito i u 46. minutu izjednačuje, da bi u 70. i 76. minutu povela sa 3:1. Borac je u 86. minutu samo uspeo da ublaži poraz golom Nikole Poljaka za konačnih 3:2.

U subotu je Borac odigrao nerešeno 0:0 sa Bačkom iz Pačira, a narednog vikenda putuje u Lazarevo na megdan prvoplasiranom Zadrugaru koji je već proslavio titulu i odlazi u viši rang. Na kraju, u poslednjem kolu u subotu 11. juna Borac dočekuje tim Radničkog iz Bajmoka.