Back SPORT KOŠARKA KOŠARKA: Mladi košarkaši Borca lideri na tabeli

KOŠARKA: Mladi košarkaši Borca lideri na tabeli

• PDF

Mlađi pioniri košarkaškog kluba Borac i dalje su nastavili da nižu pobede.
Dana 27. novembra Starčevci su otišli na gostovanje ekipi Basket Ko iz Kovina, gde se u kovinskoj hali pred oko sto posetilaca vodila veoma neizvesna borba do samog kraja. Sam početak utakmice je pripao domaćinu koji je poveo, međutim Starčevci se bude i uspevaju da smanje prednost Kovinčana na 16:8 na kraju prve četvtine. U drugoj četvrtini naši mališani sa jakom odbranom uspevaju da ovaj period utakmice dobiju u svoju korist sa 16:14, i na poluvreme se otišlo s rezultatom 32:24 za ekipu Basket Ko. U drugoj četvrtini odličnom partijom se istakao Jovan Ilić koji je imao par ofanzivnih skokova i postignutih koševa. Nastavak utakmice u trećoj četvrtini je pripao Starčevcima tako da ovaj period dobijaju sa 17:10, a u poslednjih osam minuta, u vrućoj atmosferi stvorenoj od strane domaćih navijača, naši malisani su muški izdržali i utakmicu rešili u svoju korist sa 56:51

Dana 4. decembra u Starčevu gostuje pančevački Dinamo. Od samog starta naši mališani su igrali veoma loše kako u odbrani tako i u napadu, tako da je prvu četvrtinu dobio Dinamo sa 12:7. U drugoj četvrtini Starčevci su pružili malo bolju igru i ovu četvrtinu dobili u svoju korist sa 11:7. Treća četvrtina je takođe bila neizvesna ali Borac uspeva da je reši u svoju korist sa 10:8. I četvrtu četvrtinu domaćin rutinski privodi kraju sa 14:2, tako da i ovu utakmicu Borac pobeđuje sa 42:29.

Dana 12. decembra usledilo je gostovanje ekipi Kris-kros 2 iz Pančeva, gde je Borac pobedio sa 50:42. I u ovoj utakmici je pružena prilika da odigraju deca koja su imala manju minutažu u prethodnim utakmicama.

1. BORAC Starčevo 12 11 1 572:424 23
2. KIDS STAR Vršac 12 9 3 781:424 21
3. MLADOST Omoljica 12 9 3 639:486 21
4. KRIS KROS 1 Pančevo 12 8 4 669:468 20
5. BASKET KO Kovin 12 6 6 520:571 18
6. DINAMO Pančevo 12 4 8 525:588 16
7. TAMIŠ Pančevo 12 1 11 353:661 13
8. KRIS KROS 2 Pančevo 12 0 12 333:770 12