Sport

FUDBAL

Borac i dalje prati Gajčane

Atmosfera na stadionu Borca

U nastavku prvenstva Prve JFB lige fudbaleri Borca su dva puta gostovali i jednom igrali kod kuće. Od devet mogućih osvojili su 6 bodova i zadržali drugu poziciju na tabeli. U igri Starčevaca primetna je veća efikasnost pa su tako u šest prolećnih kola napadači  postigli 12 golova, a odbrana primila sedam.

Radnički - Borac 5:0

Devetnaesto (četvrto prolećno) kolo igrano je 5.aprila u Kovinu. Sam dolazak u Kovin najavio je probleme u ekipi, naime igrači su se jedva okupili. Nadahnuta ekipa Radničkog pregazila je kandidate za prvo mesto i igrom i fizički, možda i uz malu pomoć sudije. Tek, najbolji golman lige Milićev morao je pet puta da vadi loptu iz mreže. Nemoć prouzrokuje i nervoznu igru pa je tako ekipa iz Starčeva “prazarila“ nekoliko žutih i dva crvena kartona, tako da na sledećoj utakmici trener Janicijević neće moci da računa na kompletnu odbranu: Jovanovića, Deheljana, Banzića i Arsenijevića. Nakon utakmice uprava kluba hitno zaseda i pronalazi krivca u svojim redovima, te kažnjava svog igrača Arsenijevića sa tri utakmice neigranja.

Borac - Dolovo 4:0

Peto prolećno kolo igrano je 12. aprila, a u Starčevo su doputovali Doloci, ekipa koja je kod kuće sve pobedila, a u gostima sve izgubila. U ekipi Borca dosta kažnjenih igrača pa trener Janićijević kombinuje tim uz izvesne rokade. Ispostavilo se da je kombinacija dobra jer fudbaleri Borca bez većih problema uspevaju da nametnu svoju igru i pobede. Prvi gol postigao je Boškovic u 31. minutu i to direktno iz kornera što je bio rezultat poluvremena. U 53. minutu  strelac je Antić, a onda na scenu stupa Komnenović u 81.minutu brazilski štiklom i u 84. minutu za konačnih 4:0.

Pored dvostrukog strelca Komnenovića izvanrednu igru pokazao je i Ivan Đokić koji je odigrao perfektno kao zadnji igrač odbrane. Na golu Dolovaca bio je Starčevac, Miljan Marković, koji već desetinu godina uspešno brani u okolnim selima

Crvena zvezda - Borac 2:3

U šestom kolu Starčevci su gostovali u Pavlišu. Dosta podmlađena ekipa Crvene zvezde pružala je solidan otpor Starčevcima koji su opet imali problema sa skupljanjem ekipe pa su tako u Pavliš doputovali bez golmana. Ipak, Starčevci su diktirali igru od početka pa su poveli već u 28. minutu pogotkom Damira Jovanovića. Za drugi gol čekalo se do 63. minuta kada Komnenović matira domaćeg golmana. Zatim domaćin konsoliduje redove i izjednačuje rezultat na 2:2 i to u 80. i 85. minutu a samo što su krenulu sa centra, Simanić započinje akciju Borca, nastavlja Saša Jovanović, pa Komnenović izvanredno centrira, a Antić “pakuje“ u gol, 3:2 za Borac u 8. minutu, što je bio i konačni rezultat. Na golu Borca bio je Milan Rankić (odbranbeni igrač), a ostatak ekipe izgledao je ovako: S. Jovanović, Bošković, Deheljan, Banzić, Janićijević, Simanić, Splajt, Komnenović, Đokić i D. Jovanović. U igru je ušao i Antić. Na ovoj utakmici odlično su igrali mladi igrači Đokić i Simanić koji su odlično “povezali“ sredinu. Ipak najbolji na terenu bio je najstariji igrač Gojko Janićijević, koji je i trener tima. Gojko igra izvanredno celo prvenstvo i jedan je od najzaslužnijih za postignute rezultate i drugo mesto na tabeli.

I u utakmici omladinaca slavili su Starčevci. Crvena zvezda je lider na tabeli u omladinskom takmičenju, ali je trener Starčevaca, Milan Matić, uspeo da bolje motiviše svoju ekipu i pobedi sa 2:0.

Borac - Partizan (Gaj)

POSLEDNJA VEST: prošle nedelje Borac je kao domaćin savladao Proleter iz Banatskog Karlovca sa 2:0, dok je Partizan iz Gaja u Velikom Središtu odigrao nerešeno 0:0, tako da je razlika između Borca i Gajčana sada samo jedan bod.

Klinci osvojili ”Juban”

Fudbalsku Juban ligu igralo je devet ekipa i to: Omoljica, Brestovac, Pavliš, Kačarevo, Arena, Kraljevici, Petra Uroševa Hajdučica i ekipa iz Starčeva. Ukupno je odigrano 16 utakmica u ligaškom delu.

Ekipu iz Starčeva predvodio je dugogodišnji trener Dinama Miljan Blazović i nastavnik fizičkog vaspitanja u starčevačkoj osnovnoj školi Boško Đorđević. Za ekipu Starčeva nastupili su: Zvezdan Janićijević (najbolji golman turnira), Nikola Kalenderac, Stefan Dobrosavljević - Rus, Stefan Maurer, Stojčev Igor, Miloš Zarić, Nebojša Katana (najbolji strelac ekipe), Miloš Petrović, Miloš Živaljević i Danilo Savić (kapiten ekipe).

Posle uspešnog ligaškog dela Starčevci su u polufinalu igrali sa Pavlišom i pobedili sa 2:1. U Finalu su Starčevci igrali protiv Kraljevice i posle regularnog dela igre bilo je 2:2, tako da je nastupila penal serija. Posle “ruskog ruleta“ ekipa iz Starčeva je izašla kao pobednik.

Nikola Savić

ODBOJKA

Odbojkašice prve u Kovinu

Odbojkaški savez opštine Kovin je 29. marta organizovao turnir pod nazivom “Mali za velike“ za devojčice rođene 1997. i 1998. godine. Igralo se pred punim tribinama sportske hale, koja je bila podeljena na četiri terena i primila 150 učesnika.

Pored ekipe Ženskog odbojkaškog kluba M-tim iz Starčeva, učestvovale su i ekipe iz Omoljice, Smedereva, Kovina,  Bavaništa, Gaja, Vršca i Pančeva. Uz veliki borbu i motiv, devojčice našeg kluba su pokazale najviše i osvojile prvo mesto i pobednički pehar.

Ekipu su činile: Dušica Đurišić, Miona Kostić, Katarina Šoštarić, Adrijana Stanković, Sara Deninger, Sara Jelenković, Jelena Minić, Milica Kojić, Marija Jovančević, Jelena Petrović, Katarina Krsmanović i Jovana Toković, koja je ujedno i  najbolji igrača turnira.

ŠKOLSKI SPORT

Takmičenje u šahu

U okviru manifastacije “Igramo se, družimo, takmičimo...“ u našoj Školi je održano ekipno takmičenje u šahu, u kome je učestvovalo preko pedeset učenika u učenica trećih i četvrtih razreda. Učenici su pokazali veliko interesovanje za ovu “drevni igru“.

Za pohvalu je činjenica da veliki broj učenika za vreme odmora igraju šah u svojim učionicama. Nedavno je direktorica škole nabavila “veliki“ šah koji se postavlja u holu škole gde učenici nižih i viših razreda mogu da se oprobaju. Prvo mesto je zauzela prva ekipa 4/1, učiteljice Ljilje Velinov, drugo mesto druga ekipa 4/1, a treće mesto ekipa 3/3 učiteljice Tanje Celin.

Božo Glišić

KOŠARKA

Počinje liga seniora

U sastavu priprema za Letnju regionalnu ligu košarkaši Borca su odigrali prijateljske utakmice: u Kačarevu, protiv isatoimenog kluba, oslabljeni neigranjem kapitena Radosavljevića,  posle ujednačene igre izgubili su sa 80:70, i u Omoljici gde su savladali KK Mladost rezultatom 78:59. Letnja regionalna liga počinje  2. maja, a naši seniori gostuju ekipi KK Opovo. Sledeća utakmica se igra u Starčevu 10. maja u 16:30 sa pančevačkim  Kris-krosom. U grupi sa Borcem, pored Opova i Kris krosa, još su Omoljica i Sakule.

Decaci godišta 98., 99. i 2000. odigrali su utakmicu protiv Kovina, u kojoj su pobedili 52:28. Istog dana devojčice su u Crepaji odigrale prijateljsku utakmicu sa njihovim klubom koja je završena rezultatom 64:46 u korist domaćina.