All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Sledi velika borba za baraž

10 maj 2018
(0 glasova)

Fudbalerima Borca predstoji žestoka borba za prva tri mesta na tabeli, pošto su protiv relativno slabijih ekipa zabeležili loše rezultate.

Borac- Radnički (Bar.) 3:1.

U 18. kolu fudbaleri  Borca gostovali su u Grebencu ekipi  Vultulura. U prvom poluvremenu ove utakmice vodila se ravnopravna borba sa malo povoljnih prilika za pogodak. Na samom startu drugog poluvremena domaći igrač Bakić prošetao  se kroz odbranu gostujuće ekipe i izašao sam pred golmana Borca Trbojevića i rutinski postigao pogodak tako da je domaći tim od 46. minuta imao prednost od 1:0. U 55. minutu Borac propušta idealnu priliku za izjednačenje preko Hornunga koji se sam našao na nekih 5-6 metara od protivničkog gola ali je bio neprecizan. U 65.  minutu Vulturul postiže drugi pogodak na utakmici i to posle kornera. U 67. minutu igrač  ekipe iz Starčeva  Čalić propušta stopostotnu priliku za pogodak, sa 3-4 metra od gola domaćih. Promašaje gostiju domaćin je znao da kazni i posle još dva kornera u 71. i 76. minutu  postigao još dva pogodka i na kraju ubedljivo slavio rezultatom 4:0.

U 19. kolu odigran je komšijski derbi u kome je  Borac ugostio neugodnu ekipu Strele iz Ivanova. Pred oko 500 gledalaca viđena je veoma zanimljiva i uzbudljiva utakmica.U prvih pola sata igralo se između dva šesnaesterca sa po dve prilike za pogodak na obe strane. U 35. minutu Borac   je poveo sa 1:0 a strelac je Arsenijević, udarcem iskosa sa leve strane sa nekih dvadeset  metara kada je veoma precizno pogodio suprotan ugao protivničkog gola. U drugom poluvremenu, gosti u 60. minutu stižu do izjednačenja na 1:1. U 65. minutu u kaznenom prostoru gostiju srušen je igrač domaćih Stanisavljević  a vrlo dobri sudija Mijailović iz Vršca opravdano pokazuje na kazneni udarac koji je veoma sigurno izveo Uroš Đukić i Borac ponovo vodi. U samom finišu utakmice, u 89. minutu, u svom kaznenom prostoru domaći igrač Minić ruši  igrača Strele i sudija i ovog puta opravdano pokazuje na kazneni udarac za goste koji je veoma snažno izveo Guran, ali je golman Borca Trbojević  bio na visini zadatka i uspeo da odbrani udarac i tako svom timu donese sva tri boda.

U dvadesetom kolu  Borac je gostovao u Beloj Crkvi ekipi Vojvodine iz Crvene Crkve koja se nalazi na poslednjem mestu na tabeli i verovatno će se od naredne sezone takmičiti u nižem rangu. Očekivalo se da će Starčevci zabeležiti pobedu i osvojiti sva tri boda koji bi mnogo značili u borbi za baraž, ali na terenu nije bilo baš sve kako su ljubitelji fudbala u Starčevu priželjkivali. U prvom poluvremenu, bez mnogo prilika, ipak su viđena dva gola. U 19. minutu Vojvodina je povela sa 1:0 nakon slobodnog udarca i odbitka gostujućeg golmana. U 33. minutu u kaznenom prostoru domaćih oboren je Stanisavljević a veoma dobri sudija Miloš Janković iz Banatskog Brestovca pokazao je na kazneni udarac koji je veoma sigurno izveo Stanisavljević i rezultat je 1:1. U 60. minutu gostujuća ekipa propušta idealnu priliku kada je Stanisavljević  šutirao glavom sa nekih 7-8 metara, neometan, ali je bio neprecizan. U samom finišu utakmice, u 90. minutu, po desnoj strani se ubacio Popović i kada je trebalo da vrati povratnu loptu ka Bajiću ili Đukiću, koji su bili sami na nekih 5-6 metara od gola, on je šutirao i lopta je završila pored stative i tako je propala povoljna prilika za Borac. U nadoknadi vremena, igrao se 93. minut,  stopostotnu šansu za pogodak propušta Bajić kada je Popović idealno centrirao sa desne strane a ovaj sa nekih pet metara od gola sam i  neometan, šutira glavom veoma snažno ali pravo u  golmana Vojvodine i tako propustio priliku da svom timu donese sva tri boda.

U 21. kolu ekipa  Borca je na svom terenu dočekala Radnički iz Barande. Domaća ekipa na ovoj utakmici nastupila je bez dva  dva ponajbolja igrača: Bajića i Đukića koji su imali parne kartone i Radojčića zbog obaveza na fakultetu. Iako oslabljen, Borac je od samog starta dao do znanja gostima da ih zanimaju samo tri boda. U 11. minutu domaćin je poveo sa 1:0 a strelac je mladi Nikola Minić koji je odlično šutirao glavom i pogodio sam gornji levi ugao. Posle ranog vođstvaStarčevci su i dalje napadali i stvarali prilike, ali i promašivali. U 34. minutu gosti, posle greške u domaćoj odbrani, stižu do izjednačenja. U drugom poluvremenu, kada je gostima ponestalo snage, domaća ekipa rutinski stiže do veoma važne pobede i golovima Stanisavljevića u 55. i 73. minutu pobeđuje sa 3:1.