Fudbaleri Borca doživeli su prvi poraz u 10. kolu na gostovanju u Vlajkovcu.

1. kolo, Vlajkovac: Jedinstvo - Borac 2:1;
  1. kolo, Starčevo: Borac - Sloga (B.N. Selo) 1:1;
  1. kolo, Bela Crkva: Bak - Borac 3: 1;
  1. kolo, Starčevo: Borac - Cr. zvezda (Pav.) 3.1;
  1. kolo, Starčevo: Borac - Partizan (Uljma) 4:1.

U desetom kolu  Borac je gostovao u Vlajkovcu  ekipi Jedinstva. Na ovo gostovanje ekipa je otišla nekompletna, bez tri standardna igrača (Ćirić, Ćirković i Forgić). Iako oslabljeni,  igrači Borca su bili u najmanju ruku ravnopravan protivnik. U 13. minutu domaći tim je poveo sa 1:0 autogolom  Hornunga koji je glavom loptu poslao u svoj gol. Od tog momenta gostujuća ekipa je više napadala i stvorila nekoliko prilika za pogodak, ali iste i promašivala. U 43. minutu Jedinstvo je povelo sa 2:0 i to sa još jednim autogolom istog igrača Borca što je i bio rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je sve više vršila pritisak ka golu domaćina ali je uspela samo da ublaži poraz  pogotkom mladog Miloša Mijajlovića u 88. minutu.

U 11. kolu Borac je na svom terenu ugostio ekipu  Sloge iz Banatskog Novog Sela. U dosta tvrdoj utakmici dve ravnopravne ekipe nije bilo mnogo prilika za pogodak. U prvom poluvremenu viđeno je po dve prilike na obe strane alu su one ostale neiskorišćene. U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu se promenio jer je domaća ekipa preuzela inicijativu i sve više stezala obruč oko gola gostiju, koji su se opredelili da čuvaju svoj gol. Domaći tim je promašio  tri izvanredne prilike preko Đukića, Stanisavljevića i Božića. U samom finišu utakmice, tačnije, igrala se sudijska nadoknada,  Vladimir Stanisavljević postiže evrogol sa 25 metara i dovodi Borac  u vođstvo od 1:0. Iako je sudija utakmice pokazao tri  minuta sudijske nadoknade igralo se punih osam a gosti u poslednjim sekundama utakmice uspevaju posle slobodnog udarca i nabačene lopte u šesnaesterac domaćina da stignu do izjadnečenja na 1:1 što je i bio konačni rezultat.

U 12. kolu Borac je gostovao u Beloj Crkvi lideru  na tabeli. U tvrdoj utakmici tokom prvog dela igre bilo je malo šansi za postizanje pogotka. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je igrač Borca Vladimir Stanisavljević, u finišu poluvremena, kada je izašao sam, iskosa sa desne strane,  pred protivničkog golmana a zatim i njega prešao ali je otišao isuviše iskosa pa je prilika otišla u nepovrat. U drugom poluvremenu, već u 48. minutu BAK postiže pogodak i vodi sa 1:0. U 60. minutu sudija utakmice Bojan Subić  iz Vršca dosućuje sumnjivi kazneni udarac za domaćina i tom prilikom zbog protesta isključuje igrača Borca Ivana Ćirića a nakon izvedenog penala domaćin je poveo sa 2:0. U 63. minutu golman gostoju Dragutin Trbojević ruši protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru i sudija, ovaj put opravdano, dosuđuje još jedan kazneni udarac za BAK koji, međutim, nije realizovan. U 70. minutu ekipa  Borca, iako brojčano slabija,  uspeva da postigne pogodak preko Miladina Popovića i smanji rezultat na 2:1. Pokušavao je tim iz Starčeva da uradi nešto više ali u tome nije uspeo jer je u 80. minutu domaćin postigao još jedan pogodak i došao do pobede od 3:1.

U trinaestom kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala Crvenu zvezdu iz Pavliša. U prvom poluvremnu gostujuća ekipa je bila ravnopravna. Na prvi pogodak na utakmici čekalo se ipak do 21. minuta kada je Uroš Đukić zatresao mrežu i doveo Borac  u vođstvo od 1:0. Samo pet minuta kasnije gosti uspevaju da izjednače posle greške Bajića. Do poluvremena rezultat se nije menjao. U drugom poluvremenu gostima je ponestalo snage što je domaća ekipa iskoristila i golovima Bajića u 70. i Stanisavljević a u 80. minutu stigla do pobede od 3:1.

U 14. kolu Borac je ponovo bio domaćin kada je ugostio ekipu Partizana iz Uljme. Domaća ekipa je ove jeseni prikazala najbolju igru i zasluženo pobedila viskim rezultatom. Prvi pogodak na utakmici pao je u 25. minutu  kada je Uroš Đukić, iskosa sa desne strane, sa 20 metara, šutirao precizno i uspeo da savlada protivničkog golmana i dovede svoj tim u vođstvo od 1:0. U 32. minutu, nakon centrašuta sa desne strane, jedan gostujući igrač je postigao autogol i tako je Borac poveo sa 2:0. Dominirala je domaća ekipa tokom celog prvog poluvremena i propustila nekoliko prilika za pogodak, tako da je mogla da reši sve već u prvom poluvremenu. U drugom delu igre domaći igrači su se poigravali sa igračima iz Uljme, a u 59. minutu, posle kornera za domaću ekipu Ilija Bajić postiže i treći pogodak na meču za domaćina i rezultat je 3:0. U 71. minutu  jedan igrač Borca igrao je  rukom u svom kaznenom prostoru a odlični sudija Igor Jajić opravdano je dosudio kazneni udarac za gostujuću ekipu koji je veoma sigurno izveo Bojan Timić i gosti su smanjili na 3:1. Propustila je domaća eklipa, potom, još nekoliko povoljnih prilika za pogodak preko Bajića, Popovića i Stanisavljevića. U 90. minutu, jedan gostujući igrač u svom kaznenom prostoru ruši Uroša Đukića i sudija opravdano dosuđuje jedanaesterac za domaći tim koji je majstorski izveo Vladimir Stanisavljević i postavio konačni rezultat ove utakmice - 4:1. Ovom pobedom Borac je zadržao treće mesto na tabeli.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je da se odigra još jedno kolo pa zatim sledi pauza do proleća. U petnaestom kolu Borac gostuje u Sleušu  ekipi Vojvodine.