KARATE: Medalja za Zdešića

06 decembar 2017
(0 glasova)

Prošli mesec bio je više nego uspešan za mlade takmičare Karate kluba Dinamo.

Osmoro takmičara Dinama nastupilo je na prvom Balkanskom školskom prvenstvu, koje je održano 10-12. novembra u Novom Sadu. Takmičari Dinama bili su više nego uspešni sa osvojene tri zlatne medalje, dva četvrta i jedim petim mestom. Zlatne medalje i titulu šampiona Balkana osvojili su: kadet Darko Spaskovski u kategoriji minus 57kg, junior Uroš Petrovački u kategoriji minus 61kg i kadet, inače Starčevac, Aleksandar Zdešić u katama. Najteži put do medalje upravo je imao kadet Aleksandar Zdešić, koji je iskoristio svoju veliku šansu. Na putu do titule pobedio je dva najbolja mlada takmičara Bugarske i Slovenije, osvajače medalja na Balkanskim prvenstvima i na Svetskom kupu u Umagu a savladao je i dva domaća konkurenta i na veoma impresivan način osvojio titulu.