All for Joomla All for Webmasters

SVEČANOST U OŠ “VUK ST. KARADŽIĆ“: Obeležen Dan škole

06 decembar 2017
(0 glasova)

Učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljima i nastavnicima obeležili su 230 godina od rođenja reformatora našeg jezika Vuka  Karadžića, čije ime škola sa ponosom nosi.

Povodom Dana škole organizovana je nedelja školskog sporta za učenike 5-8 razreda: odbojka, košarka i fudbal. U holu škole postavljena je tematska postavka pod nazivom “Moja  Srbija“. Postavka je obuhvatila geografski položaj, glavne istorijske događaje, poznate ličnosti, običaje, narodne nošnje... Svako veće imalo je da prikaže zadatu oblast i to:  1. razredi - Banat;  2. razredi - Negotin; 3. razredi - Srem; 4. razredi - Šumadiju;  5. razredi - Pirot;  6. razredi - Vranje; 7. razredi - Rašku i  8. razredi - zapadnu Srbiju.

Povodom Dana škole,  7. novembra, u Domu kulture održana je priredba pod sloganom “Moja Srbija“, koju je pripremila učiteljica Vesna Đorđević zajedno sa učenicima dramske sekcije,  predškolcima i mališanima iz vrtića “Kremenko“. Priredbu je otvorio direktor naše škole Saša Tasić.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…