All for Joomla All for Webmasters

DEČIJA NEDELJA (od 2.10. do 8.10.)

08 novembar 2017
(0 glasova)

Ovogodišnji slogan Dečije nedelje je: “GRADIMO MOSTOVE MEĐU GENERACIJAMA ZA RADOST SVAKOG DETETA“.

Međugeneracijska solidarnost je jedna od vrednosti života svakog deteta u porodici i široj društvenoj zajednici, koja ima unutrašnju stabilnost i socijalnu sigurnost, u kojoj su svi njeni članovi uključeni u život, rad i stvaranje, svako prema svojim mogućnostima. Istovremeno, na taj način, Dečija nedelja podseća i podržava značaj razmene znanja i iskustva dece sa odraslim i starim članovima društva, kao i razvoj solidarnosti i povezanosti dece u okviru vršnjačkih grupa. Dečija nedelja u našoj školi je realizovana kroz različite aktivnosti:

- 2.10.2017. nastavnica likovne kulture Ivana Dimitrić Pešić,  zajedno sa članovima bibliotečke sekcije, napravili su pano sa ovogodišnjim sloganom, a učenici nižih razreda Drvo prijateljstva od svojih otisaka prstiju. Panoi su postavljeni u holu škole;

- 3.10.2017. “Čestitkom pozdravljamo bake i deke“. U okviru svake odeljenske zajednice učenici su pravili raznovrsne čestitke sa porukama svojim bakama i dekama. Tog dana u gostima su nam bile naše drage penzionerke učiteljice: Stana Popović, Svetlana Dragojerac, Cica Stamenković, kuvarica Olga Kostić i tetkica Milodarka Vuković. Obišle su učionice i sa ostalim kolegama prisećali se lepih dana provedenih u školi;

- 4.10.2017. - ovaj dan obeležen je koncertom “Muzika spaja generacije“, za učenike od prvog do četvrtog razreda. Koncert su održali sadašnji i bivši učenici naše škole, koji su muzikom i pesmom ulepšali ovaj dan, kako mališanima tako i zaposlenima škole. Učenici koji su se predstavili su: Tijana  Stamenković, 8/3 -solo pevač, violina; Mila Pejčić, 4/3 – sintisajzer; Dunja Kovačević, 7/4 - bas prim; Jovana Reljić, 7/3 - gitara; Nemanja Jović, 4/2 - gitara; Vuk Golubović - gitara (OŠ, “Dositej Obradović“ Omoljica); Pavle Ubović - harmonika; Ivan Tisevski - bas; Filip Mijajlović - gitara; Goran Stamenković - frula, gajde;

- 5.10.2017. - četvrti dan Dečije nedelje obeležen je akcijom “Knjiga spaja generacije“. Tog dana svaka odeljenska zajednica  od petog do osmog razreda prikupljene knjige poklanja odeljenskoj zajednici od prvog do četvrtog razreda. Veroučiteljica Nikolina Novakov je sa učenicima 4/1,4/3 i 3/2 ulepšala je hol škole maketama crkvica koju su zajedno pravili na časovima veronauke;

- 6.10.2017. “Igre nekad i sad“. Dečije igre su bile i ostale važne kako za fizički, tako i za intelektualni razvoj deteta. Mahom su danas dečije igre povezane sa virtuelnim svetom, računarima i mobilnim telefonima,a mi se danas podsećamo na igrice koje su nekada igrala i deca i odrasli: jure, šuge, klikeri, lastiš... Učenici od prvog do četvrtog razreda su rado prihvatili stare igre i aktivno učestvovali u njima. Istog dana,  Karate klub “Mladost“ iz Pančeva, sa učenicima naše škole,  održao je prezentaciju ovog sporta učenicima od prvog do četvrtog razreda.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…