Odštampajte ovu stranicu

FUDBAL: Dobar start fudbalera Borca

13 oktobar 2017
(0 glasova)

Starčevački fudbaleri uspešno su započeli novu sezonu. U prvih pet kola ne znaju za poraz i zabeležili su tri pobede i dva nerešena rezultata.

Borac - Vojvodina (C. Cr.) 2:1.

U prvom kolu u novoj sezoni Borac je na svom terenu dočekao ekipu Vojvodine iz Crepaje. U dosta žustroj utakmici sa puno tempa, domaća ekipa pružila je odličnu partiju i zasluženo slavila ubedljivu pobedu. Na prvi pogodak čekalo se do 33. minuta kada je Uroš Đukić  odlično šutirao sa nekih 25 metara, iskosa sa leve strane, i golman gostiju bio je nemoćan. Do poluvremena Borac je stvorio još dve prilike ali se rezultat nije menjao. U 59. minutu Vladimir Stanisavljević je povisio na 2:0, a u  67. gosti koriste nesmotrenost u domaćoj odbrani i uspevaju da smanje rezultat na 2:1. Samo šest minuta kasnije,  u 73 minutu, Ilija Bajić je povisio na 3:1 za tim iz Starčeva. U samom finišu utakmice domaćin postiže još dva pogodka a strelci su bili Marko Božić u 89. i Ilija Bajić u 90. minutu, za konačnih 5:1 za Borac.

U drugom kolu ekipa  Borca gostovala je novajliji u ligi ekipi Dunav iz Banatske Palanke. Po veoma toplom i sparnom vremenu odigrana je jedna nezanimljiva utakmica. Gostujuća ekipa imala je terensku nadmoćnost a najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Vladimir Stanisavljević  kada se našao sam na nekih 16 metara od protivničkog golmana ali je šutirao pored gola. U drugom poluvremenu i domaća ekipa je imala dve tri situacije za postizanje gola ali je dobro reagovao golman  Borca Dragan Trbojević. Najbolja prilika na utakmici viđena je u 72. minutu kada se igrač gostujuće ekipe Stanisavljević našao na nekih 6-7 metara od protivničkog gola ali je golman Dunava bio uspešniji i skrenuo loptu u korner. Do kraja utakmice nije viđen ni jedan pogodak pa je meč završen najnepopularnijim rezultatom.

U trećem kolu  Borac je na svom terenu ugostio ekipu Vulturula iz Grebenca, “dužnika“ iz prethodne sezone. Od samog starta utakmice domaća ekipa je imala inicijativu i stvarala prilike. U 20. minutu Borac je poveo sa 1:0, kada se odlično snašao Ivan Ćirić, iskosa sa desne strane. U drugom poluvremenu viđena je još bolja igra domaće ekipe a rezultat toga je pogodak mladog Aleksandra Zalokara u 62. minutu, za vođstvo od 2:0. U samom finišu utakmice  ekipa iz Starčeva postiže još tri pogodka preko Marka Božić u 80. i 86. i preko mladog i sve boljeg Miloša Mijajlovića u 88. minutu za ubedljivih 5:0.

U četvrtom kolu Borac je gostovao u Ivanovu ekipi Strele, u malom komšijskom derbiju. Sve je dobro počelo po Starčevce  jer se posle kornera u šesnaestercu najbolje snašao Miloš Mijajlović i uspeo da glavom zatrese mrežu i dovede svoj tim u vođstvo a igrao se tek treći minut utakmice. Propustila je gostujuća ekipa u prvom poluvremenu još neke situacije za pogodak a kazna je stigla u 45. minutu kada je Strela, posle auta, uspela da izjednači na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U 66. minutu Ivančani uspevaju da povede sa 2:1. U finišu utakmice Borac stiže do izjednačenja, kada je po levoj strani lepo prošao Stanisavljević i centrirao a na pravom mestu je bio Bojan Forgić i glavom pogodio protivničku mrežu za 2:2.

U petom kolu  Borac je na svom terenu ugostio ekipu Vojvodine iz Crvene Crkve, inače novajliju u ligi. U dosta tvrdoj utakmici na kojoj nije bilo mnogo prilika za pogodak i sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu. Gosti, koji su se predstavili u dobrom izdanju, dolaze prvi u vođstvo u 18. minutu, kada su postigli evro-gol preko Milovančevića. Samo tri minuta kasnije domaća ekipa stiže do izjednačenja od 1:1 a strelac je Ilija Bajić. U 40. minutu Starčevci stižu do vođstva od 2:1 a strelac je Stanisavljević, šutem sa 22-23 metra. U drugom poluvremenu domaća ekipa je imala nekoliko izglednih situacija ali se rezultat iz prvog poluvremena nije menjao.

Ekipa Borca, posle pet odigranih kola, zauzima četvrto mesto na tabeli sa osvojenih 11 bodova i gol razlikom plus deset.