FUDBAL: Starčevci slavili u sred Omoljice

Sezona 2016/2017. je završena a fudbaleri Borca na kraju su zauzeli šesto mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i petoplasirano Jedinstvo iz Kačareva.

Evo rezultata poslednja četiri kola:

Borac - Bak (Bela Crkva) 0:2

Mladost (O) - Borac 1:3

Borac - Jedinstvo (Vlajkovac) 3:2 Polet (Izbište) - Borac 4:2

U 27. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu BAK-a iz Bele Crkve, drugoplasiranu ekipu na tabeli. U dosta tvrdoj utakmici, na kojoj nije bilo puno prilika za pogodak, gosti su iskoristili svoje dve šanse i na kraju zasluženo odneli sva tri boda. U prvom poluvremenu najbolju priliku za pogodak propustio je igrač Borca Vlado Čalić kada se našao u idealnoj poziciji ali je bio neprecizan. U drugom poluvremenu, u 52. minutu, idealnu priliku za pogodak propušta i Marko ]irković, kada glavom šutira sa svega 5-6 metara ali je golman gostujuće ekipe bravurozno intervenisao. U 61. minutu dosuđen je slobodni udarac za BAK,  koji su gosti uspeli da predtvore u pogodak nakon što je lopta zakačila jednog igrača Borca u živom zidu. Od tog momenta gosti su igrali mirno i vrebali priliku iz kontranapada dok je domaća ekipa stihijski napadala i pokušavala da stigne do izjednačenja. U 82. minutu utakmice, posle kontranapada gosti stižu i do drugog pogotka i do pobede od 2:0.

U 28. kolu ekipa  Borca gostovala je u Omoljici ekipi  Mladosti i odigrala lokalni derbi protiv prvoplasirane ekipe koja će od naredne sezone igrati u višem rangu. Iako je domaćin bio favorit, gostujuća ekipa je pokazala više želje za pobedom i na kraju zasluženo stigla do nje. U 20. minutu dosuđen je slobodni udarac za Borac, sa nekih 26-27 metara, koji je odlično izveo Stanisavljević ali lopta pogađa prečku. U 31. minutu, na desnu stranu loptu je primio Arsenijević, koji je pobegao svojim čuvarima i šutirao iskosa sa nekih 23-24 metara a lopta je završila u suprotnom uglu gola domaćih pa su gosti iz Starčeva poveli sa 1:0. Do poluvremena rezultat se nije menjao. U drugom poluvremenu Mladost je krenula nešto agresivnije pa su u 60. minutu, nakon sumnjivo dosuđenog penala uspeli da dođu do izjednačenja. Pogodak domaćina nije poremetio planove i igru gostujuće ekipe. U 71. minutu mladi Miloš Mijajlović odlično je u srcu šesnaesterca uposlio Stanisavljevića koji je napravio pravi dar-mar pred protivničkim golom i postigao pogodak za novo vođstvo Borca. U 78. minutu po levoj strani odlično je prošao Arsenijević ali je šutirao gotovo iz mrtvog ugla a imao je pred protivničkim golom slobodnog Stanisavljevića i prilika je propala. U 87. minutu dosuđen je slobodni udarac za Borac, sa leve strane, gotovo sa aut linije, koji je majstorski odmah izveo Stanisavljević i iznenadio domaćeg golmana - lopta je završila u suprotnom gornjem uglu za 3:1 za Starčevce. Igrala se sudijska nadoknada kada je po desnoj strani odlično prošao  Popović i još bolje centrirao a Vlado Čalić zakasnio za delić  sekunde da loptu ubaci u prazan gol i tako potpuno deklasira šampiona. Po završetku utakmice gostujuća ekipa je proslavila zasluženu pobedu jer je nadigrala Omoljčane u svim elementima fudbalske igre. Burno je pozdravljena od svoje publike kojih je bilo u priličnom broju.

U 29. kolu ekipa  Borca je na svom terenu dočekala ekipu  Jedinstva iz Vlajkovca. U otvorenoj igri sa dosta prilika,  publika je mogla da uživa u lepim potezima. Nije sve najbolje počelo za domaću ekipu jer u 11.  minutu gosti stižu do prednosti od 1:0. Rano vođstvo Vlajkovčana  nije proremetilo igru domaće ekipe i već u 14. minutu Marko Božić postiže pogodak za izjednačenje. Za podpuni preokret pobrinuo se odlični Stanisavljević u 29. minutu. U finišu prvog poluvremena, u 45. minutu, u listu strelaca se upisuje i Mitić kada je pogodio protivnički gol iskosa sa desne strane sa nekih 7-8 metara i doveo Borac u vođstvo od 3:1. U drugo poluvreme domaći su ušli  nešto ležernije što im se osvetilo u 65. minutu kada su gosti uspeli da smanje na 3:2 i tako uvedu ovu utakmicu u ne izvesnu završnicu ali do kraja utakmice nije bilo nekih ozbiljnijih prilika za promenu rezultata.

U 30. kolu, koje je bilo i poslednje u ovoj sezoni, ekipa  Borca je gostovala u Izbištu ekipi Poleta. Na ovo gostovanje ekipa Borca je otišla bez šest igrača (Arsenijević, Hornung, Topić, Milićev, Mitić i Čalić) zbog žutih kartona i obaveza na poslu. Već na samom startu utakmice, u drugom minutu, domaća ekipa je povela a posle greške odbrane Borca. Iako oslabljena i podmlađena, gostujuća ekipa je imala inicijativu i stvarala prilike za pogodak. U prvih 15 minuta Marko Božić se čak tri puta našao u poziciji za postizanje pogotka ali nije bio precizan. Do poluvremena prilike su propustili i Đukić i Stanisavljević. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je sve više vršila pritisak ka protivničkom golu a rezultat toga je pogodak Miloša Zarića u 57. minutu, posle odbijene lopte u petercu domaće ekipe i rezultat je 1:1. Samo dva minuta kasnije  Zarić je imao priliku da preokrene rezultat  ali je njegov šut bio izblokiran. U 63. minutu domaća ekipa postiže pogodak za vođstvo od 2:1. U 72. minutu dosuđen je slobodan udarac za Polet, iskosa sa leve strane, sa nekih 22-23 metra i tom prilikom je slabo intervenisao mladi golman Borca Perović, koji je inače debitovao na ovoj utakmici za prvi tim, pa je domaćin poveo sa 3:1. U 80. minutu, u kaznenom prostoru Poleta oboren je igrač Borca Ppopović i sudija je opravdano dosudio kazneni udarac koji je realizovao Đukić i smanjio rezultat na 3:2. U samom finišu utakmice domaći postižu još  jedan pogodak za konačnih 4:2.

Ovom utakmicom završena je sezona. Sledi kratka pauza a početak priprema za novu sezonu planiran je za 8. jul, dok će nova sezona startovati polovinom avgusta.