All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Uspešna serija fudbalera Borca

22 jun 2017
(0 glasova)

Fudbaleri Borca su u poslednjih pet utakmica zabeležili četiri pobede i jedan nerešen rezultat. Evo rezultata prethodnih pet utakmica:

Budućnost  (A) - Borac 0:3;

Borac - Vojvodina (C) 1:1;

Vojvodina (S) - Borac 0:2;

Borac - Jedinstvo (P) 2:1

Crvena zvezda (P) - Borac 0:3.

U 22. kolu ekipa  Borca gostovala je u Alibunaru ekipi Budućnosti. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa imala je inicijativu i stvarala prilike pred protivničkim golom ali i promašivala. Na prvi pogodak čekalo se do 40. minuta,  kada je dosuđen slobodni  udarac gotovo sa aut linije sa desne strane, koji je veoma dobro izveo kapiten Borca Maksimović a lopta je završila u mreži domaćina. U drugom poluvremenu, posle lepe akcije, u 61. minutu odlično je prošao Čalić i još bolje uposlio Stanisavljevića koji je lako pogodio prazan gol i rezultat je 2:0 za Borac. U 69. minutu,  posle odbijene lopte u protivničkom kaznenom prostoru na pravom mestu se našao odlični mladi igrač Borca Miloš Mijajlović i postigao pogodak za svoj tim i rezultat je 3:0. Do kraja utakmice bilo je još prilika za Starčevce ali se rezultat nije menjao.

U 23. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Vojvodine iz Crepaje. Na ovoj utakmici domaća ekipa je nastupila bez nekoliko standardnih igrača (Ćirković, Mitića, Hornung, Stojčeva i Zarić nisu igrali). Iako oslabljeni, Starčevci su  imali više od igre i stvorili veći broj prilika za pogodak. Na prvi pogodak čekalo se 33 minuta, kada je pogrešio gostujući golman a njegovu grešku kaznio je  Stanisavljević i doveo  Borac u vođstvo od 1:0. Na smaom startu drugog poluvremena gostujuća ekipa stiže do izjednačenja a igrao se 48. minut. Od 55. minuta Vojvodina je ostala sa 10 igrača pošto je jedan njihov igrač, posle gužve i koškanja, zaradio crveni karton. Od tog momenta brojčano jača domaća ekipa konstantno je vršila pritisak ka protivničkom golu i stvarala prilike, ali iste i promašivala. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i gosti, koji su došli po bod, uspeli su u svojim namerama.

U 24. kolu Borac je gostovao u Seleušu ekipi Vojvodine. Od samog starta gostujuća ekipa je krenula silovito i već prvom minutu došla do prednosti od 1:0 a strelac je Čalić, posle izvanrednog centaršuta mladog igrača Borca Miloša Mijajlovića. Iako su rano došli do vođstva, gostujući igrači su i dalje napadali i stvarali prilike za pogodak. U 17. minutu Borac je poveo sa 2:0 a strelac je izvanredni Miloš Mijajlović, koji je iz okreta  šutirao i golman domaćih je bio nemoćan. Propustili su gosti da već u prvom poluvremenu priliku da završe posao ali su brojne šanse ispromašivali. U drugom poluvremenu i domaća ekipa Vojvodine zapretila je u dva-tri navrata ali je odlični golman Borca Topić izvanrednio intervenisao. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i Starčevci su zasluženo odneli sva tri boda iz Seleuša.

U 25. kolu Borac je na svom terenu ugostio ekipu  Jedinstva iz Kačareva. Odigrana je jedna dosta tvrda utakmica a domaća ekipa je imala više želje za pobedom i zasluženo do nje stigla. Borac je do prednosti došao  u 34. minutu kada je topovski,  iskosa sa desne strane, šutirao kapiten Borca Maksimović, a lopta pogađa stativu i od jednog gostujućeg igrača odbija se u gol i rezultat je 1:0. U finišu prvog poluvremena igrač gostiju Stefan Pešovski, gotovo iz mrtvog ugla, uspeo je da savlada golmana Borca i izjednači rezultat, a igrao se 42. minut. U drugom poluvremenu domaća ekipa je više napadala dok su se gosti opredelili za čuvanje svog gola i povremeno pretili brzim kontranapadima. U 65. minutu dosuđen je slobodni  udarac iskosa sa leve strane za domaću ekipu, koji je izveo Stanisavljević a golman gostiju slabo intervenisao i lopta je završila u golu - 2:1 za Borac. Do kraja utakmice nije bilo promene i domaća ekipa je stigla zasluženo do pobede.

U 26. kolu ekipe  Borca gostovala je u Pavlišu  ekipi Crvene zvezde. Gostujuća ekipa je i ovog puta krenula silovito i već u 2. minutu došla do prednosti od  a strelac je bio Stanisavljević, koji je izvanredno prihvatio loptu na protivničkoj polovini i poveo nekoliko metara i odlično šutirao sa nekih 22-23 metara i golman domaćih je bio nemoćan. U 22. minutu viđena je najlepša akcija na utakmici kada je jednu loptu u prazno dobio Maksimović po levoj strani, usledio je izvanredan centaršut a Marko Ćirković je utrčao na prvu stativu i savladao domaćeg golamana i rezultat je 2:0 za Starčevce. Gostujuća ekipa je propustila još nekoliko prilika za pogodak. U drugom poluvremenu domaća ekipa je zapretila ali nije imala ozbiljne prilike za gol. U 64. minutu Čalić stavlja tačku na ovu utakmicu kada je postigao pogodak za 3:0 što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Treba napomenuti da,  od kako je preuzeo ekipu  Borca, trener Zoran Milićević Amur je uspeo da preporodi ekipu i od borbe za opstanak, Borac se nalazi u gornjem delu tabele. Od kako je on preuzeo ekipu stvarao je sjajne rezultate i od osam  utakmica ostvario je šest  pobeda, jedna utakmica je završena  nerešenim rezultatom a zabeležen je samo jedan poraz. Treba napomenuti da se sa poslednja tri gostovanja ekipa Borca vraćala sa pobedama uz gol razliku 8:0.