Odštampajte ovu stranicu

FUDBAL: Bolje igre i rezultati

10 maj 2017
(0 glasova)

Fudbaleri Borca su posle dva startna poraza na početku prolećnog dela prvenstva prikazali bolje partije i u predhodne četiri utakmice ostvarili tri pobede i jedan poraz.

Evo rezultata:

Borac - Strela (Ivanovo) 1:0; Borac - Partizan (Gaj) 2:1; Partizan (Uljma) - Borac 2:0;  Borac - Jugoslavija (J.) 3:0.

U 18. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Strele iz Ivanova. Na ovoj utakmici domaća ekipa je nastupila oslabljena, bez pet standardnih igrača:   Maksimovića, Hornunga, Arsenijevića, Popovića i Božića. Iako oslabljena, domaća ekipa je više pokazala na terenu i zasluženo stigla do pobede. U prvom poluvremenu domaći tim je bio nadmoćniji  i imao je inicijativu i više je  napadao. Najbolju priliku za pogodak u prvom poluvremenu propustio je igrač   Borca Čalić u 33. minutu kada je izašao sam pred protivničkog golmana ali šutirao pravo u njega i prilika je propala. U drugom poluvremenu Borac je sve više atakovao ka protivničkom golu i stvarao prilike, ali i promašivao. U 86. minutu pravda je zadovoljena kada je sa desne strane centrirao Stanisavljević a najviši u šesnaestercu gostiju bio je Igor Stojčev i glavom postigao pogodak za 1:0 što je bio konačan rezultat ove utakmice.

U devetnaestom  kolu ekipa Borca  je ponovo igrala na svom terenu a ugostila je tim Partizana iz Gaja. Od samog starta domaća ekipa je dala do znanja gostima da želi  sva tri boda. U prvih pola sata igre Starčevci su propustili nekoliko prilika za pogodak. Na prvi gol na utakmici čekalo se do 35. minuta, kada je u šesnaestercu gostiju gostiju srušen Stanisavljević a odlični sudija Ćirović iz Vršca nije se dvoumio ni jednog momenta i opravdano dosudio kazneni udarac za domaću ekipu, a Stanisavljević je siguran sa 11 metara i Borac je poveo sa 1:0. U samom finišu prvog poluvremena, u 45. minutu, odlično je po desnoj strani prošao Miloš Zarić i još bolje centrirao, a na drugoj stativi našao se Maksimović  koji je topovski šutirao u nebranjeni deo gola i domaćin je poveo sa 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Borac je igrao malo opuštenije što su gosti uspeli da kazne pogodkom u 60. minutu i smanje rezultat na 2:1. U 73. minutu Arsenijević je mogao da povisi rezultat za domaćina kada je sa desne strane izašao sam pred protivničkog golmana ali je šutirao pravo u njega i prilika je propala. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka tako da je utakmica završena pobedom Borca od  2:1.

U 20. kolu ekipa  Borca je gostovala u Uljmi timu Partizana. U dosta rastrzanoj igri, sa malim brojem prilika na obe strane,  domaćin je od samog starta igrao preoštro a slabi sudija Igor Jajić iz Pančeva sve to tolerisao. Od 25. minuta ekipa Borca igrala je sa deset igrača jer je, zbog protesta,  kapiten Marko Ćirković  isključen iz igre. Iako brojčano slabija, gostujuća ekipa je mogla do vođstva u 37. minutu kada se u prilici našao Stanisavljević ali je slabo šutirao. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu domaća ekipa je nešto više napadala ali bez pravih prilika za pogodak. U 70. minutu i Marko Božić se našao u prilici da postigne pogodak za gostujuću ekipu ali nije imao snage za završni udarac. U 77. minutu dosuđen je slobodan udarac za Partizan,  sa 22-23 metra, koji je inzvanredno izveo jedan domaći igrač i golman Borca je bio nemoćan. Do kraja utakmice, u nadoknadi vremena, dosuđen je kazneni udarac za domaći tim  koji je realizovan i postavljen je konačan rezultat-  2:0 za Partizan.

U dvadesetprvom  kolu Borac je na svom terenu dočekao Jugoslaviju iz Jabuke. I na ovoj utakmici domaćin je nastupio oslabljen, bez četiri igrača:   Stanisavljević, Zarić, Ćirković i Mitić, nisu bili u prilici da pomognu saigračima. Iako oslabljena i podmlađena, ekipa Borca je prikazala najbolju partiju ovog proleća. Od samog starta utakmice domaća ekipa je krenula silovito, rešena da osvoji sva tri boda u borbi za opstanak u ovom rangu takmičenja. U prvih 15. minuta Borac propušta 2-3 izgledne prilike za pogodak. A u 15. minutu domaćin je poveo sa 1:0,  kada se dobro snašao Marko Božić i odlično i neodbranjivo šutirao sa nekih desetak metara. U 18. minutu viđena je najlepša akcija na utakmici - sa leve strane je centrirao je Maksimović a Čalić je uklizao i postigao pogodak i doveo svoj tim u vođstvo od 2:0. U 32. minutu odlični sudija Domazetovski iz Pančeva opravdano dosuđuje jedanaesterac za Borac, kada je u kaznenom prostoru gostiju oboren Popović, a siguran sa 11 metara bio je Uroš Đukić i  Borac  je poveo sa 3:0. Do poluvremena bilo je još prilika ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremenu domaća ekipa je čuvala stečenu prednost i propustila nekoliko prilika da povisi rezultat. Gosti nisu imali snage da urade nešto više i dođu bar do počasnog pogotka tako da je ova utakmica završena pobedom domaćina od 3:0.