Azurirano06:04:12 PM GMT

Back Home

FUDBAL - Starčevci u borbi za opstanak

• PDF

Odigrane su utakmice osmog, devetog i desetog kola u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Banat.

Evo rezultata:
8. kolo, Sutjeska:
Radnički - Borac 2:1;
9. kolo: Borac - Jedinstvo (Novi Bečej) 4:2;
9. kolo, Vršac:
Vršac Junajted - Borac 2:1.

U osmom kolu ekipa Borca gostovala je u Sutjetsci ekipi Radničkog. Po raskvašenom terenu u jednoj dinamičnoj utakmici, gde je domaća ekipa imala više od igre, igralo se veoma žustro na obe strane, ali u granicama dozvoljenog. Na prvi pogodak čekalo se do 34. minuta kada je domaća ekipa povela sa 1:0, posle greške u gostujućoj odbrani. Samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 42. minutu dosuđen je opravdani kazneni udarac za domaćina pošto je golman Borca Luković odobrio jednog protivničkog igrača u svom šenaestercu i tom prilikom zaradio žuti karton. Na svu sreću, izvođač najstrožije kazne za domeće nije bio precizan i pogodio je stativu, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0 za Radnički. U nastavku utakmice ekipa Borca je krenula nešto odlučnije ne bi li došla do izjednačenja, a propuštene su i dve lepe prilike za postizanje pogodka preko Đakovića u 51. i Stanisavljevića u 56. minutu. U 58. minutu, posle još jedne nesmotrenosti u odbrani gostiju, domaćin je poveo sa 2:0. U finišu utakmice tačnije u 86. minutu Borac je uspeo da smanji na 2:1, a gol je postignut pošto je nakon centrašuta Jovanovića domaći igrač postigao auto gol. U nadoknadi vremena Saša Jovanović je propustio idelanu priliku da svojoj ekipi donese bod pošto je primio jednu loptu na desnu stranu i gađao suprotan ugao protivničkog gola, a lopta završila tik ispred stative tako da je utakmica završena pobedom domaćina od 2:1.

U 9. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja. Od samog starta utakmice domaća ekipa je silovito krenula ka golu protivnika a plod takve igre je i rano vođstvo domaćina kada je sa desne strane Živković idealno centrirao, a Đaković glavom poslao loptu u nebranjeni deo gola i to je 1:0 za Borac, a igralo se tek 4. minut. Propustio je domaćin u prvih pola sata još nekoliko povoljnih prilika, a kako to obično biva, posle tih propuštenih šansi sledi kazna - u 31. minutu dosuđen je slobodni udarac za gostujuću ekipu sa nekih 23-24 metara, a najbolji strelac gostiju Radišić uspeo je da savlada domaćeg golmana Lukovića i to je 1:1. Tek što se krenulo sa centra, dosuđen je sa desne strane, kraj same aut linije, slobodan udarac za tim iz Starčeva, koji je izveo Stanisavljević. Na drugoj stativi našao se Božanović koji je sigurnim udarcem savladao protivničkog golmana i doneo novu prednost domaćinu od 2:1 što je bio i rezultat poluvremena. Na početku drugog poluvremena Janković efektnim udarcem sa nekih 20 metara još jednom savladava protivničkog golmana i uvećava prednost Borca na 3:1 a igrao se 48. minut. Ni posle trećeg postignutog gola domaćin se nije zadovoljio, i dalje je vršio pritisak ka golu gostiju, a posle jedne gužve u 61. minutu i Vučić se upisuje u listu strelaca i Borac vodi sa 4:1. Propustio je domaćin priliku da do vrha napuni gol protivnika i tako zabeleži ubedljivu pobedu, pošto je gostujuća ekipa uspela da ublaži poraz još jednim pogodkom njihovog najboljeg strelca Radišića u 82. minutu i tako je postavljen konačan rezultat ove utakmice - 4:2.

U 9. kolu Borac je gostovao u Vršcu ekipi Vršac Junajted. Po izuzetno teškom terenu odigrana je jedna kvalitetna utakmica gde se u prvih pola sata igralo između dva šesnaesterca. U prvom poluvremenu dve najbolje prilike propuštaju igrači Borca: najpre u 33. minutu Zvonko Đaković, kada je na desnoj strani primio loptu koju mu je uputio Stanisavljević i našao se sam na nekih 15-16 metara od protivničkog gola i šutirao iz prve ali je lopta završila pored gola. U 40. minutu dosuđen je slobodan udarac za Borac sa nekih 25 metara, koji je veoma dobro izveo Stanisavljević, a domaći golman je loptu kratko odbio, tu se našao Uroš Živković koji je šutirao sa ivice peterca, ali je lopta završila pored gola, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu, domaći tim je krenuo nešto jače ka golu protivnika. U 60. minutu. domaćin je uspeo da povede 1:0. Posle centaršuta sa desne strane najbolje se snašao jedan domaći igrač i glavom smestio loptu u nebranjeni deo gola Lukovića. Samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 64. minutu, već je 2:0 za domaćina, posle smušenosti u odbrani gostiju. Nadu gostiju da mogu da urade nešto više na ovoj utakmici podgrejao je Uroš Đukić kada je savladao protivničkog golmana šutem sa nekih 25 metara i tako smanjio rezultat na 2:1, a igrao se 70. minut. U poslednjih dvadesetak minuta utakmice domaćin je čuvao rezultat, dok su gosti više napadali ali nisu imali snage da urade nešto više tako da se rezultat nije menjao.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je da se odigra još pet kola.