Azurirano01:23:02 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL; Borac završio na četvrtom mestu

FUDBAL; Borac završio na četvrtom mestu

• PDF

Završna je sezona 2013/2014. u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Istok, a ekipa Borca je takmičenje završila na četvrtom mestu na tabeli. U poslednja četiri kola, kada su bile izgubljene sve šanse da se Borac domogne druge pozicije i baraža za viši rang, zabeležena je jedna pobeda, jedan nerešeni rezultat i dva poraza.

Evo rezultata poslednja četiri kola:
B. V. Selo: Kozara - Borac 1:0;
Starčevo: Borac - C. zvezda (Rusko Selo) 4:0;
Vršac: Vršac Junajted - Borac 1:1;
Starčevo: Borac - Proleter (B. Karlovac) 0:1

U 27. kolu ekipa Borca je gostovala u Banatskom Velikom Selu ekipi Kozare. Na ovo gostovanje ekipa je otputovala rasterećeno, pošto je porazom u predhodnom kolu u Sečnju izgubila šansu da se domogne druge pozicije. U jednoj utakmici u kojoj je domaća ekipa više želela pobedu i osvajanje tri boda, u ravnopravnoj igri sa malo izglednih šansi za gol, od kojih je jednu priliku iskoristila domaća ekipa u 17. minutu i tako uspela da dođe do tri vredna boda u borbi za opstanak u ligi.

U 28. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Crvene zvede iz Ruskog Sela. U utakmici sa dosta propuštenih šansi za postizanje gola, domaća ekipa je iskoristila četiri i tako zabeležeila visoku pobedu rezultatom 4:0, a da su domaći igrači bili malo prisebniji, mogli su goste iz Ruskog Sela da isprate i pobedom izraženom dvocifrenim rezultatom. Dvostruki strelac na ovoj utakmici bio je Stavan Nikolov u 11. i 34. minutu a golove za domaću ekipu još su postigli: Ivanišević u 67. minutu i Goran Antelj u 75. minutu.

U 29. kolu Borac je gostovao u Vršcu ekipi Vršac Junajted. Odmah na početku utakmice, nakon kretanja sa centra, kompletna domaća ekipa zajedno sa rezervnim igračima i terenom sela je na travnati deo terena i dva minuta nisu ustajali, dok su igrači Borca držali loptu u svom posedu i dodavali je jedan drugom i nisu hteli da krenu u napad čime su se solidarisali sa igračima domaće ekipe. Povod za ovakav neuobičajeni protest, jeste nezadovoljstvo Vrščana stanjem u sudijskoj organizaciji u Vojvođanskloj ligi. Sama utakmica bila je otvorena sa dosta prilika za postizanje gola. Domaća ekipa je došla do prednosti u 10. minutu posle greške u odbrani Borca i tako uspela da povede sa 1:0. Posle nekoliko prilika za gol, konačno u 45. minutu ekipa Borca je uspela da izjednači, a strelac je bio Aleksandar Janković, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu igralo se otvoreno na obe starne, a bilo je mnoštvo šansi za postizanje gola. Treba istaći da ih je domaća ekipa imala više, međutim rezultat se nije menjao tako da je ova utakmica završena rezultatom 1:1.

U poslednjem 30. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu proletera iz Banatskog Karlovca u jednoj utakmici u kojoj su gosti došli sa namerom da sovoje tri boda i tako zadrže status vojvođanskog ligaša, dok je domaća ekipa pružila jednu od najslabijih partija na svom terenu u celoj sezoni. U prvih 45 minuta gosti su stvorili tri-četiri povoljne prilike za gol, ali nisu uspeli da ih iskoriste, dok domaća ekipa nije znala da kazni te promašaje gostiju, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu igralo se u istom ritmu, a veliku radost gostima u 62. minutu donosi Boris Klabec kada je sa nekih 6-7 metara udarcem glavom savladao domaćeg golmana Lukovića i rezultat je 0:1. Do kraja utkamice domaća ekipa je pokušavala da postigne pogodak, dok su se gosti na sve načine branili i čekali svoje šanse iz kontra napada. Treba istaći i suđenje na ovoj utakmici i to da je sudijska trojka na čelu sa Ivanom Jokićem iz Vršca bila naklonjena veoma borbenim gostima.

Završena je još jedna sezona u Vojvođanskoj ligi, a za ovaj sastav četvrta pozicija na tabeli je neuspeh jer su svi u klubu i navijači Borca očekivali bar drugo mesto i igranje u baražu za viši rang. U letnjoj pauzi održaće se i Skupština FK-a Borac. Petar Orešković

16. Bilećanin 30 10 4 16 46:70 -24 34

U Srpsku ligu plasirao se FK Vršac, TSC iz Bačke Topole igra baraž utakmicu za viši rang a iz lige je ispao FK Bilećanin iz Sečnja.