Azurirano04:03:57 PM GMT

Back SPORT SPORT ODBOJKA: Startovao drugi deo sezone

ODBOJKA: Startovao drugi deo sezone

• PDF

Poslednje kolo prvog dela sezone doneo je duel ekipa Borca i Smedereva. Dve ekipe koje su već tradicionalno veliki rivali odmerili su snage još jednom ovog puta u Hali sportova na Strelištu. Starčevci su bili veliki favoriti, ali je iskusna ekipa Smedereva ipak bila tu da kazni svaki pad u igri koji se dešavao u domaćoj ekipi. Rezultat na kraju meča bio je 3:1 u korist domaćina. Ovom pobedom Borac je zadržao četvrto mesto na tabeli, na kome je proveo i zimsku pauzu koja je usledila.

Prvo kolo drugog dela sezone donelo je i duel ekipa Borca i Novog Pazara. Domaćini i ovog meča bili su Starčevci, a ovaj susret poneo je i epitet derbija kola jer su se sastajale četvrta i druga ekipa na tabeli. Veoma zanimljiv meč viđen je u Hali sportova. Viđeno je puno dugih nadigravanja i atraktivnih poena. Borac je pretio u svakom setu, došao do jednog seta ali na kraju je morao da čestita protivniku. Rezultat na kraju bio je 3:1 u korist gostiju iz Novog Pazara. Ova utakmica ujedno je bila i oproštaj od dugogodišnjeg trenera Vojislava Pavlovića, koji će karijeru nastaviti u Saudiskoj Arabiji. Kormilo ekipe iz Starčeva preuzeo je Ivan Krgović.

Prošlog vikenda Borac je poražen na svom terenu od lidera na tebeli, ekipe Inđije sa reyultatom 3:1.