FUDBAL: Borac na trećem mestu tabele VFL

Odigrane su utakmice 8, 9 i 10. i 11. kola Vojvođanske fudbalske lige.
10 kolo, Adorjan:
Tisa- Borac 3:1
11. kolo, Starčevo:
Borac - Bilećanin 2:0

U osmom kolu Borac je gostovao u Pačiru ekipi Bačke. Na ovo gostovanje ekipa je otputovala bez svog najboljeg strelca Zvonka Đakovića koji je pauzirao zbog parnih žutih kartona. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa je imala inicijativu i više od igre ali domaćini su prvi poveli posle dosuđenog slobodnog udarca iskosa sa leve strane sa nekih 20 metara. Precizan je bio igrač Bačke Maravić i to je 1:0 za domaćina, a igrao se tek 6. minut. Posle rano primljenog gola gostujuća ekipa je još više napadala i stvorila nekoliko povoljnih orilika a najzrelije su propustili Makarun, Agbo i Nikolov. U 31. minutu Nikolov je posle solo prodora po levoj strani uspeo da izjednači na 1:1. Do poluvremena ekipa Borca stvorila je još dve povoljne prilike preko Nikolova i Arsenijevića ali su one otišle u nepovrat tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu ista slika na terenu - gosti imaju više od igre i stvaraju prilike za pogodak ali ih i promašuju, a kazna za promašaje je stigla u 70. minutu kada je ponovo dosuđen slobodan udarac za domaću ekipu sa iste udaljenosti a ponovo je bio precizan igrač Bačke Maravić i to je 2:1 za domaće. Do kraja utakmice trener Borca sve karte je bacio na napad, što se isplatilo u finišu utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za Borac pošto je jedan igrač domaćih igrao loptu rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran sa 11 metara bio je Makarun i rezultat je izjednačen na 2:2 što je konačni rezultat ove utakmice.

U 9. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva i pružio jednu od boljih igara na svom terenu. Na ovoj utakmici domaći igrači su od samog starta krenuli silovito ka golu gostiju a plod takve igre je i vođstvo od 1:0 u 13. minutu a strelac je bio Nikolov. Samo četiri minuta kasnije već je 2:0 za domaću ekipu a pogodak je postigao Saša Jovanović. U 32. minutu već je 3:0 za Borac a strelac je Makarun, posle odličnog centaršuta Arsenijevića sa desne strane, što je i bio rezultat poluvremena. U nastavku utakmice domaća ekipa je nastavila u istom ritmu što je rezultiralo u 57. minutu kada je Pešterac povisio na 4:0, a samo četiri minuta kasnije već je 5:0 a u listu strelaca se upisao najbolji strelac Borca - Zvonko Đaković. U 74. minutu dosuđen je slobodan udarac za domaće sa nekih 22-23 metara a precizan je bio Nikolajev kada je evro golom postavio konačni rezultat od 6:0. Treba istaći da su domaći igrači propustili priliku da slave sa dvocifrenim rezultatom da su uspeli da iskoriste sve prilike koje su stvorili. Publika je zadovoljna prikazanom igrom na kraju utakmice aplauzom pozdravila igrače Borca.

U 10. kolu ekipa Borca je gostovala u Adorjanu ekipi Tise i imala priliku ukoliko pobedi zauzme vrh tabele. Imala je gostujuća ekipa inicijativu prvih 30 minuta i stvorila dve povoljne prilike za pogodak preko Đakovića i Nikolova ali su oni u oba slučaja bili neprecizni. Domaća ekipa je prvi put ozbiljnije zapretila u 3. minutu posle greške u gostujućoj odbrani i uspela je da postigne pogodak i tako povede sa 1:0. Do poluvremena rezultat se nije menjao. U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da urade nešto više međutim nije sve išlo kako su hteli i igrali su dosta smušeno i dosta grešili u nameri da što pre izjednače. U 59. minutu pogrešio je golman Borca Luković kada je posle kornera ispustio loptu a na pravom mestu je bio jedan domaći igrač i to je 2:0 za Tisu. U 63. minutu domaći postižu još jedan pogodak i to je 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspeli da u finišu utakmice postignu počasni pogodak iz kaznenog udarca zbog igranja lopte rukom jednog domaćg igrača u svom kaznenom prostoru a precizan sa 11 metara je bio Zvonko Đaković. Bilo je ovo jedno bledo izdanje ekipe Borca i tako je propuštena prilika da se pobedom izbije na vrh tabele. Treba istaći da je ekipu Borca na ovoj utakmici vodio novi trener Branko Đokić pošto je prethodni trener Predrag Pejović napustio ekipu i otišao u FK Inđija.

Prošle nedelje u okviru 11. kola Starčevci su ugostili ekipu Bilećanina iz Sečnja, svoje stare dužnike. Prošle sezone u Sečnju su pale sve nade da bi Borac mogao da zauzme jednu od čelnih pozicija koja bi ga odvela u viši rang odnosno u baraž utakmicu. I to prvenstveno zbog veoma grube igre domaćih igrača i skandaloznim suđenjem glavnog arbitra. Golmanu Borca tada je slomljen prst na ruci, odbrambeni igrač je završio u hitnoj pomoći a nije sviran ni očigledan jedanaesterac za goste. Izgleda da Starčevci nisu zlopamtilo, pa ova utakmica i nije bila pod nekom tenzijom, osim rezultatske. Prvo poluvreme nije odisalo zanimljivom igrom, što je moglo da iznervira nekoliko stotina gledalaca na Opštinskom stadionu. Uz nekoliko polušansi, mreže su ostale netaknute, kao i dlanovi oba golmana i publike. U nastavku susreta nakon ulaska Nikolova igra domaće ekipe postala je žustrija pa su se ređale šanse uglavnom pred golom gostujućeg golmana. Iz jedne takve prilike Borac je poveo nakon pogotka Zvonka Đakovića, najboljeg strelca lige. Iako je lošoj završnici kumovao i neravan teren, do kraja utakmice viđen je još jedan pogodak i to Makaruna koji je tako stavio tačku na meč koji je Starčevcima doneo nova tri boda i ostavio ih u samom vrhu tabele - na trećem mestu sa bodom zaostatka za drugoplasiranom Crvenom Zvezdom iy Ruskog Sela i sa tri boda manje od prvoplasiranog Vršca, dok su gosti ovim porazom prikovani za dno tabele VFL.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je da se odigra još nekoliko utakmica. Evo rasporeda poslednje četiri utakmice jesenjeg dela:

12. kolo 3. 11. u 13:30 sati, Starčevo: Borac- Kozara (B.V.Selo); 13. kolo 10. 11. u 13 sati, Rusko Selo: Crvena Zvezda- Borac;
14. kolo 17. 11. u 13 sati, Starčevo: Borac- Vršac Junajted;
15. kolo 23. 11. u 13 sati, Ban.Karlovac: Proleter- Borac.